Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gasenje laptopa iz cista mira.

[es] :: Laptopovi :: Gasenje laptopa iz cista mira.

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Gasenje laptopa iz cista mira.02.11.2013. u 11:54 - pre 127 meseci
Zdravo svima. Naime, imam problem sa laptopom i kao sto i naziv teme kaze, on se gasi. E sad da malo razjasnimo.

Prvo, model laptopa je HP G62 b50em, win7 x32 Kupio sam ga pre dve i po godine i do skora je bio pod garancijom.

Drugo, opis problema, gasi se iz cista mira dok radim na njemu. Nema veze da li sam na netu, da li kucam nesto u wordu itd. S tim sto kad igram igrice, mnogo se brze ugasi. Tipa posle 15min, 30min ili tako nesto. A dok sam samo na netu onda radi duze. Sve cesce i cesce se gasio, sa manjim razmakom vremena. Dakle, sve krace i krace je radio, dok na kraju nije mogao da se uopste ukljuci. Dok se ne odmori jedno dan, dva pa opet isto. Kad pokusavam da ga ukljucim, prvo se sistem dize polako, a u sledecim pokusajima sve krace i krace dok na kraju samo stisnem dugme za paljenje, zasvetli samo na milisekund i to je to. Nosio sam ga u servis posto je bio pod garancijom i rekli su da je problem sa maticnom. Zamenili su i stavili novu. Ali problem ostaje. Ja sam reinstalirao sistem, nije ni to pomoglo. Opet isto. Ovaj put kad sam poslao rekli su da je problem sa grafickom i to su mi takodje stavili novu. Ali opet problem ostaje. Sad sam instalirao neke starije drajvere, nakon ponovne reinstalacije sistema. S tim sto sam sad drugu verziju sedmice instalirao. Meni je logicno bilo da je proble sa hladjenjem. Ali zamenili su pastu, procistili ventilatore i proverili da li dobro stoje. Takodje meni kad radim na njemu, laptop uvek stoji na cvrstoj povrsini, stim sto ubacim kutijice od diskova na coskove pa se tu dobije jos bolje hladjenje. Nista ne blokira ovaj prostor kuda vazduh izlazi. E sad ne znam vise kako moze da se pregreva kad je sve ovako kako je. U sobi je uvek normalna temperatura i laptop nije u kontaktu sa magnetima niti sa nekim tecnostima ili vlagom. Nikad nista nisam prosuo na njega. Ne znam vise sta da radim. Evo sad kucam sa istog i treba opet da ima saljem na servis ali vise ne znam vredi li, kad ocigledno ne znaju ni oni sta je u pitanju . . . Mislio sam da su mozda neki programi ali kao sto rekoh, jedino sto sam primetio jeste, dakle, da kada ga vise opteretim, sa video igrama npr. onda se mnooogo brze gasi. E sad sta je u pitanju ne znam. Takodje redovno ga skeniram sa AVG-om i jos nekim programima za zastitu. Svakih mesec dana uradim i defragmentaciju . . . Problem je sto mi laptop dosta treba za faks, pa ne mogu da cekam mesec dana da oni naruce novi deo od HP-a, da se montira itd. Zaboravio sam da spomenem, da je isto da li je na bateriji ili na punjacu i da li je neka druga uticnica itd. Uvek isto.

Ovo ste culi mnogo puta, ali moram i ja reci. POMAGAJTEE! ;)


Trece, unapred hvala za sve savete i odgovore.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 03.11.2013. u 01:13 GMT+1]
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 00:20 - pre 127 meseci
Kako su mogli da menjaju grafiku kad je grafika na tom laptopu zalemljena za maticnu plocu (BGA poakovanje. Ne MXM kartica)? Tesko da to rade u nasim ovlascenim servisima dok je laptop u garanciji Nesto tu ne valja. Ja bih rekao grafika. Moguce da su probali nesto (na primer reballing ATI grafickog chipa) ali nije uspelo. Takodje je vrlo moguce da procesor zahebava i da treba laptop testirati za drugim.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 08:00 - pre 127 meseci
Pomenuo si "nekoliko programa za zastitu" koji su to programi i jesu li svi oni instalirani?

 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 15:25 - pre 127 meseci
Citat:
Binary Mind:
Kako su mogli da menjaju grafiku kad je grafika na tom laptopu zalemljena za maticnu plocu (BGA poakovanje. Ne MXM kartica)? Tesko da to rade u nasim ovlascenim servisima dok je laptop u garanciji ;) Nesto tu ne valja. Ja bih rekao grafika. Moguce da su probali nesto (na primer reballing ATI grafickog chipa) ali nije uspelo. Takodje je vrlo moguce da procesor zahebava i da treba laptop testirati za drugim.

Kako su mogli? Sve se moze kad se hoce hahaha ;)
Salim se naravno, Lapptop ima dve graficke. Jednu integrisanu i jednu ne.
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 15:29 - pre 127 meseci
Citat:
ChanMaster:
Pomenuo si "nekoliko programa za zastitu" koji su to programi i jesu li svi oni instalirani?

Konkretno, to su Malwarebytes anti malware i Super anti spyware. Da instalirani su i rade. Cesto skeniram sa njima i godinama nisam imao problema sa virusima.
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 18:30 - pre 127 meseci
Sve jedno. Jedna grafika je integrisana u AMD RS880M chipsetu, a druga je iako izdvojena (nije deo chipseta) zalemljena za plocu tako da kad se neka od grafika pokvari dok je laptop u garanciji, posto su sastavni delovi maticne ploce, ne menjaju se chipovi (NB i GPU), vec se menja cela ploca. To je inace disfunkcionalna kombinacija grafika (Radeon HD 4200 series UMA grafika u AMD RS880M chipsetu + izdvojena ATI Mobility Radeon HD5470) jer sa novijim AMD Catalyst drajverima nece raditi obe graficke kartice. Cak je moguce da sa novijim drajverima bude problema sa samim funkcionisanjem laptopa. Zato takvi laptopovi mogu ponekad biti nocna mora. Ja sa takvim laptopovima praktikujem da instaliram drajvere koje na sajtu okaci proizvodjac laptopa i ne diram ih, pogotovu kad se ne radi o laptopu koji nije u mom vlasnistvu.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 03.11.2013. u 19:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Perlicaboss
Lazarevac

Član broj: 277740
Poruke: 30
*.kti.rs.



+6 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.11.2013. u 20:21 - pre 127 meseci
Mozda i nije toliko vezano za ovu temu ali defragmentacija ti ne cisti viruse (ako si to mislio da radi),plus sto w7 to radi sam...
Link
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.04.11.2013. u 13:42 - pre 127 meseci
Citat:
Binary Mind:
Sve jedno. Jedna grafika je integrisana u AMD RS880M chipsetu, a druga je iako izdvojena (nije deo chipseta) zalemljena za plocu tako da kad se neka od grafika pokvari dok je laptop u garanciji, posto su sastavni delovi maticne ploce, ne menjaju se chipovi (NB i GPU), vec se menja cela ploca. To je inace disfunkcionalna kombinacija grafika (Radeon HD 4200 series UMA grafika u AMD RS880M chipsetu + izdvojena ATI Mobility Radeon HD5470) jer sa novijim AMD Catalyst drajverima nece raditi obe graficke kartice. Cak je moguce da sa novijim drajverima bude problema sa samim funkcionisanjem laptopa. Zato takvi laptopovi mogu ponekad biti nocna mora. Ja sa takvim laptopovima praktikujem da instaliram drajvere koje na sajtu okaci proizvodjac laptopa i ne diram ih, pogotovu kad se ne radi o laptopu koji nije u mom vlasnistvu.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 03.11.2013. u 19:42 GMT+1]


Da bas tako. Samo sta rade oni nemam pojma. Evo opet sam im poslao laptop pa cu videti sta ce sad reci :D
Samo se nadam da necu cekati opet mesec dana . . .
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.04.11.2013. u 13:44 - pre 127 meseci
Citat:
Perlicaboss:
Mozda i nije toliko vezano za ovu temu ali defragmentacija ti ne cisti viruse (ako si to mislio da radi),plus sto w7 to radi sam...
Link



Hahahhaa znam cemu sluzi defragmentacija hehe :D
Nigde nisam ni spomenuo da sluzi za viruse. Spomeuo sam je u kontekstu da redovno odrzavam laptop itd . . .
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.04.11.2013. u 22:59 - pre 127 meseci
Gasenje kojie se javlja je pregrejavanje Nordbridge-a, sto potvrdjuje i paljenje lampice nakon pokusaja da ga startujes kad se pregreje. Uzroci mogu biti hardwer ili softwer.
U tvom slucaju iskljucujem hardwer jer je eto treci put na servisu. Jel im saljes i HDD?
3 anti malware programa + Antivirus+ 3D igrice, mene ni malo ne cudi to sto se desava...
Nisi pomenuo koliko memorije poseduje masina i koliko dugo ga trosis na igricama...


 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.05.11.2013. u 00:42 - pre 127 meseci
Citat:
ChanMaster: Gasenje kojie se javlja je pregrejavanje Nordbridge-a, sto potvrdjuje i paljenje lampice nakon pokusaja da ga startujes kad se pregreje. Uzroci mogu biti hardwer ili softwer.
U tvom slucaju iskljucujem hardwer jer je eto treci put na servisu. Jel im saljes i HDD?
3 anti malware programa + Antivirus+ 3D igrice, mene ni malo ne cudi to sto se desava...
Nisi pomenuo koliko memorije poseduje masina i koliko dugo ga trosis na igricama...


Pa nije bas 3 anti malware programa. Razliciti programi za razlicite stvari.
Nije nista posebno laptop. 2GB DDR3. A igre . . . pff . . . mozda godinu!?
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.05.11.2013. u 12:22 - pre 127 meseci
U pravu si, moja nepaznja anti malware sam brojao kao jos jedan...

2 Gb je stvarno malo narocito dd3 koji i nije tako skup da se nadogradi.

Nista, bezveze je da nagadjamo dok se ne vrati.

Nadam se da cemo dobiti celokupan izvestaj kako je proslo. ;-)

 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.05.11.2013. u 13:05 - pre 127 meseci
Citat:
ChanMaster: U pravu si, moja nepaznja anti malware sam brojao kao jos jedan...

2 Gb je stvarno malo narocito dd3 koji i nije tako skup da se nadogradi.

Nista, bezveze je da nagadjamo dok se ne vrati.

Nadam se da cemo dobiti celokupan izvestaj kako je proslo. ;-)


Ma znam, jeste malo, ali stalno me mrzelo da im nosim i da cekam da ugrade.

Da, javicu sta je problem bio i da li se resio, kad se laptop vrati . . . za nekih mesecak dana x(
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.12.2013. u 06:04 - pre 126 meseci
Upravo sam imao takav slucaj sa jednim hp-om, ispostavilo se da bez baterije radi sasvim normalno...
Javi dal je kod tebe resen problem i kako...

 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.03.12.2013. u 10:04 - pre 126 meseci
Nista jos. I dalje cekam. Cuo sam se sa njima i rekose da su opet narucili novu maticnu (koju su promenili veoma skoro) i sad cekam da vidim hoce li opet biti isto. Ne bih da pljujem ali su mi i u win winu rekli da serviseri jako cesto lose odrade.
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gasenje laptopa iz cista mira.14.12.2013. u 23:48 - pre 126 meseci
Evo, vratili su mi laptop i za sada radi ok. Kako kazu, opet su promenili maticnu. Detaljnije informacije nisam dobio . . .
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Gasenje laptopa iz cista mira.

[ Pregleda: 5718 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.