Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 10

[es] :: Web dizajn i CSS :: Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 10

[ Pregleda: 2689 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drmilun9
Dragan Milunović

Član broj: 303475
Poruke: 99
*.teol.net.



+1 Profil

icon Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 1031.10.2013. u 09:18 - pre 126 meseci
Pozdrav svima...

Učim programiranje i trenutno koristim operativni sistem windows xp, e sad, ovaj operativni sistem ne podržava IE 8,9 i 10, pa ne znam da li i za njih trebam posebno optimizovati elemente kao što je to bio slučaj sa internet explorerom 6 i 7, ako moram, šta bi mi savjetovali, koji operativni sistem da koristim, i za koji mi ne bi trebalo puno vremena da naučim raditi u njemu.

Veliki pozdrav...
 
Odgovor na temu

drmilun9
Dragan Milunović

Član broj: 303475
Poruke: 99
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 1031.10.2013. u 09:21 - pre 126 meseci
Pardon, ista poruka ode dva puta
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 1031.10.2013. u 16:03 - pre 126 meseci
Morao bi da obratis paznju i na te pretrazivace, jer su noviji pa se vise koriste.
Oko IE10 neces imati nekih muka. Za 9, 8 i 7 ces vec sve vise imati, ali sve zavisno od toga kakve elemente imas.
Recimo gradienti, alpha i pseudo elementi su sve ubitacniji sa nizom verzijom IEa.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 1006.11.2013. u 18:38 - pre 126 meseci
Jednostavno kreni da zaboravljaš polako na IE7, 6 .. itd.

IE8 i nije neka muka za optimizovanje, vrlo, vrlo malo treba da se dopiše, naime.. box model "logika" kod osmice je sasvim dobra. Normalna.
Ne razume šta je to css3 ali, zato 'fala bogu, zna šta i kako sa neizbežnim, starijim css pravilima.

Kada radiš sa javaskriptom i svojim funkcijama..

Ovo će ti trebati za osmicu .. dopišeš pre nego što kreneš da modifikuješ i dodaješ klase na već postojeće klase nekom elementu na onclick, itd.

Code (javascript):


document.getElementsByClassName = function(className){
     return this.querySelectorAll("." + className); };
Element.prototype.getElementsByClassName = document.getElementsByClassName;

 


Dakle, getElementsByClassName ... osmica ne zna šta je to.
Ove tri linije koda, rešavaju to.

I ima još sitnica pored ove, ali sve se rešavaju baš tako. Po 2 do 3 linije koda i kraj.

U principu, ja se vodim sledećom logikom:

Ako je sajt html5, onda s'moje strane - nema podrške za "matore i nesposobne".
Nema svrhe niti logike uzimati u obzir.

Klijentu je jeftinije, meni je lakše.

Lepo detektuješ pretraživač u startu nekim ss jezikom, pre nego što html i dođe do pretraživača i dopišeš drugi css, samo za đubrad ili ga redirektuješ na stranicu koja tera tog korisnika da ode na internet explorer download stranicu.

"Određenim autoputem se piči 200 na sat, minimum. I svi koji koriste taj autoput, mogu bez problema i 200 pa i preko, koliko god treba.
E, onda dođe jedan od hiljadu.. koji neće da povuče brže od ... 120.. i hoće tim autoputem gde se ne ide ispod 200, pa mu treba podrška samog autoputa, što inače smeta ostalima. "

Osim toga, ko bre danas više i koristi išta osim Chrome, FF, Opere i eto, IE9, IE10 .. ?
Svi ostali pretraživači su derivati glavnih browser engine-a, dakle, rade identično kao što radi Gecko, Presto, Webkit, Trident (ie9,10)

Svaki Xp service pack 3 - nema IE7.
It is almost totally - MUERTO.

[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 06.11.2013. u 19:52 GMT+1]
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Treba li optimizovati elemente za Internet explorer 8,9 i 10

[ Pregleda: 2689 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.