Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote Desktop ograničavanje prava korisnika

[es] :: Windows mreže :: Remote Desktop ograničavanje prava korisnika

[ Pregleda: 3359 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
147.91.200.*



+1 Profil

icon Remote Desktop ograničavanje prava korisnika25.10.2013. u 13:38 - pre 127 meseci
Treba korisnicima da omogućim RD pristup samo određenim aplikacijama i folderima na Win Server 2008. Zapravo, treba im omogućiti/onemogućiti sldeće:

1) omogućiti pristup samo sledećim folderima: home i jedan folder na D particiji;
2) omogućiti pokretanje aplikacija samo pomoću prečica na desktopu;
3) onemogućiti pokretanje prečice za Recycle Bin;
4) onemogućiti odabir bilo koje stavke iz Start menija osim log-off;
5) onemogićiti dodavanje prečica na Task Bar;

Ne treba da postoji neka ekstra sigurnost, vec samo određena mera predostrožnosti, jer naši korisnici neće biti hakeri, već osobe koje su zainteresovane samo rezultate programa koje koriste.

Pretpostavljam da nisam jedini koji ima ovakve zahteve, pa da li neko zna za neko integrisano rešenje, tutorial ili nešto slično.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: Remote Desktop ograničavanje prava korisnika25.10.2013. u 13:50 - pre 127 meseci
Ne postoji univerzalno resenje za ovo, vec moras kombinovati share permission i group policy.

Ja bih recimo sve korisnike koji trebaju da pristupaju remotely svrstao u jednu security grupu i toj grupi dao prava na odredjene foldere. Uradio bih Deny za sve particije toj grupi, a iskljucio inherenciju i omogucio pristup na foldere koje im trebaju. Takodje bih koristio group policy da onemogucim pristup odredjenim stavkama koje si naveo (ako je moguce).

Postoji velika mogucnost korisnici ne budu mogli da rade usled ovih restrikcija, zato moras testirati.

Na kraju, postoji i softver "deep freeze" koji onemogucava korisnicima da menjaju bilo kakve sistemske fajlove, ako ti je to od koristi.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
147.91.200.*



+1 Profil

icon Re: Remote Desktop ograničavanje prava korisnika25.10.2013. u 14:07 - pre 127 meseci
Citat:
citizenx: Ja bih recimo sve korisnike koji trebaju da pristupaju remotely svrstao u jednu security grupu i toj grupi dao prava na odredjene foldere.
Ne znam baš kako se to radi?
Npr., našao sam ovaj link, ali kad to probam: Computer Configuration -> Windows Settings -> Security Settings -> File System, nema ove poslednje opcije.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Milan_Bozic
Novi Sad

Član broj: 273641
Poruke: 101
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Remote Desktop ograničavanje prava korisnika07.01.2014. u 09:18 - pre 125 meseci
Iscitaj na Technet-u kako se kreira (i sta je to) grupna polisa, a onda izguglaj gde se nalaze opcije koje ti trebaju.
Pisanje kompletnog odgovora bi mi oduzelo previse vremena.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Remote Desktop ograničavanje prava korisnika

[ Pregleda: 3359 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.