Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc

[es] :: Elektronika :: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc

[ Pregleda: 11401 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.kti.rs.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc12.10.2013. u 20:48 - pre 127 meseci
Kako povezati grejac na ovaj termostat na slici. Prema savetu drugara zice od grejaca sam trebao da ubacim u 4-tu i 6-tu rupu na slici, medjutim mojom nesmotrenoscu ja ubacim u 5 i 6-stu rupu, grejac nije radio, nakon sto sam video sta sam uradio, prebacim u 4-tu i 6-tu rupu, medjutim ni tada nije radilo. Da li je moguce da je nesto pregorelo, ili se uopste ne povezuje tako? Inace Termostat je digitalni i pokazuje temperaturu koju registruje sonda kada ubacim u prve dve rupe kabal koji ide direktno u struju. Takodje kada povezem direktno grejac u struju on greje.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srečko
Slovenija

Član broj: 307137
Poruke: 99



+10 Profil

icon Re: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc12.10.2013. u 22:12 - pre 127 meseci
Ako sam te pravilno shvato ti si obe žice F i N stavio u pomenute rupe, ako da to nije dobro.

Napravi ovako dovodnu F stavi u 5 rupu a onda izlaznu F stavi u 4 ili 6 rupu jer ja ne znam kada ti mora uključiti ili izključiti grijač.

Te rupe su u stvari jedan rele i tako radi. Inače oznake NO znači, da je normal open (normalno otvoren) a NC znači normalo close ( normalno zatvoren), moraš pokušati koji ti odgovara. A N spoji direktno na grijač. Moram te smiriti, da nije ništa pregorelo.

LP Srečko
Samouk
 
Odgovor na temu

dusevan_covek

Član broj: 45695
Poruke: 53
*.kti.rs.

Sajt: www.metronidazolefordogs...


+18 Profil

icon Re: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc13.10.2013. u 01:16 - pre 127 meseci
Srečko hvala na brzom odgovoru. Slika vredi ko hiljadu reci

ovako sam ja povezao:



A koliko sam te razumeo trebao bih ovako:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srečko
Slovenija

Član broj: 307137
Poruke: 99



+10 Profil

icon Re: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc13.10.2013. u 17:49 - pre 127 meseci
Pa da pravilno si razumeo. Trebaš povezati po drugoj slici.

Moraš pa isto ostaviti dovodne žice u 1 i 2 rupi inače opet neče raditi.

LP Srečko
Samouk
 
Odgovor na temu

dragoslav.b
serviser

Član broj: 266613
Poruke: 358
*.teol.net.



+29 Profil

icon Re: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc14.10.2013. u 13:41 - pre 127 meseci
Drugar to bi trebalo spojiti ovako kao na sledećoj slici ali ako nisi siguran bolje pozovi nekog električara.....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Povezivanje Grejaca za pvaj Termostat. Pomoc

[ Pregleda: 11401 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.