Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?

[es] :: Video softver :: Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?

[ Pregleda: 3723 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?16.03.2004. u 20:41 - pre 244 meseci
Imam dosta filmova u DivX formatu koji su osteceni i izuzetno me nervira kada mi player pukne u toku gledanja filma, pa bih zeleo da ostecene DivX-ove zakrpim, da frejmovi koji nisu citljivi ne blokiraju player. Pokusao sam sa programima DivXRepair i DivFix1.1. Ti programi ne rade dobro posao, uklone oni lose frejmove, ali se izgubi sinhronizacija sa zvukom, jer verovatno izbace ponesto iz audio streama, ponesto iz video streama, kao rezultat je desinhronizovan film (i slika i zvuk i titl,sve nepovezano). Probao sam i sa VDub-om, da ih rekompresujem, medjutim, one frejmove koje ne moze da procita, samo izbaci i opet se izgubi sinhronizacija.
Da li znate za neki efikasniji program koji radi ovaj posao?
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net



Profil

icon Re: Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?13.04.2004. u 14:57 - pre 243 meseci
Vdub, nema potrebe za rekompresijom, izaberi direct stream copy i za audio i za video.

Varijanta kada postoji index (citljiv je kraj fajla):

1. Ucitas (open file) zeljeni film (moze i sa CD-a),
2. zatim "save as", pa mu das ime "part1", recimo, i on kopira i snima dok ne naidje problematican frame. Tu ce vdub stati i napisati koji frame je necitljiv (zapisi ili zapamti broj), ali ces ti vec imati prvi neostecen deo.
3. sad "goto" i izaberes frame, jedno 10-tak manje od zapisanog.
4. Sad Klikni na sledeci "key frame", obelezi ga kao "set selection start" ili "mark in"
5. klizac na kraj filma (ima i button sa tom funkcijom) obelezis kao "end selection", 6. pa save as part2. Vrlo verovatno da nece ni mrdnuti i opet ce javiti problematican frame. Sad ponovis tacku 4 (5. verovatno nece trebati posto je kraj vec setovan), a u tacki 6. povecavas index part3, part4 itd. Kad se prodje problematican deo, verovatno ce nastaviti kopiranje do kraja.

Sad kad imamo sve delice idemo na spajanje...

7. "open file" izaberes part1 i chekiras "automatically load linked segments". Po duzini filma ustanovis da li je ucitao sve segmente (ili samo odes na kraj da proveris da li je to stvarno kraj filma).
7. Ako nije sam ucitao, odes na "append segments", pa dodajes jedan po jedan dobijene segmente.
8 "save as " ime filma.

Moguci problemi su duuugoooo cekanje da vdub javi gresku, sto je posledica citanja sa CD-a (CD-ROM pokusava da iscita problematicne bitove), samo treba biti strpljiv i kliktati samo po jednom na zeljeni button, pa sacekati poruku. Mozda dodje do desinhronizacije ako je zvuk VBR, mada se to meni jos nije desilo ("rewrite header?" odgovori sa ne). I na kraju, izgubis sate za ucitavanje parcica, a na kraju se ispostavi da osteceni deo ne traje vise od 10, 20 sekundi koje bez necitljivih frame-ova traje nekoliko milisekundi (prolete key frame-ovi). Uglavnom na kraju isecem sve te fragmentice, da ne zbune kasnije gledanje.

Varijanta kad ne moze da se ucita kraj fajla (nema index-a):

Prilikom otvaranja fajla u "open file" dijalogu, chekirash "ask for extended options"
i u novodobijenoj formi chekirash "Re-derive keyframe flags". Ako citanje Cd-a zastane verovatno da neces moci da spases vise od toga sto je vec iskopirano. Ako prodje do kraja, dalje ides kao u varijanti sa ucitanim indexom.

Verovatno ima o drugih tools i postupaka, ali sam ja na opisan nacin uspeo da spasim (iskopiram) veliki broj necitljivih CD-a (filmova).

Jos da napomenem da sve to ide brze ako prvobitno iskopiras sadrzaj CD-a na HD pomocu Iso Buster-a.
Normalno da je posle ovoga i subtitl nesinhronizovan pa je i njega potrebno podesiti. To radim pomocu subtitle translatora.
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?09.11.2004. u 14:12 - pre 236 meseci
Od poslednjeg pisanja sam se opametio...
Sada koristim divfix, samo je prethodno potrebno prebaciti fajl sa CD-a sto moze da potraje i po 24 sata. Ovo je neophodno jer divfix kreira popravljeni fajl u folderu u kom se nalazi originalan fajl. Trenutno koristim CDroller za prebacivanje. Ako hoces da ti popravljeni fajl 100% bude citljiv cekiras 'cut out bad parts'. Ako imas vremena probaj i bez ovoga da ti ne bi osakatio film, ali cini mi se da vrlo cesto u tom slucaju fajl ostane koruptovan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Kojim programom popraviti ostecene DivX filmove?

[ Pregleda: 3723 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.