Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sakrivanje broja na novim centralama

[es] :: Fiksna telefonija :: Sakrivanje broja na novim centralama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15571 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
213.240.52.*



+7169 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama13.03.2002. u 11:11 - pre 268 meseci
Kao sto rekoh ranije - u zavisnosti od stete koju neko napravi se pribegava razlicitim metodima.

Znaci, za kradju sati se nece nista desiti u 99% slucajeva jer je to kikirki

Za upad u neki informacioni sistem banke, koji pravi veliku stetu se ocekuje puna saradnja na relaciji banka<->mup<->telekom i u tom slucaju se pribegava sofisticiranim metodama koje obicno dovode do lociranja pocinioca iz prostog razloga sto taj posao iziskuje vise logovanja i do tad se vrlo precizno locira ko sta gde kako... Naravno da ce uvek postojati pametniji kriminalci od policije i inzenjera iz banaka i telekoma - kao i svuda :)

Sto se MUP-a i crossbar centrala tice, oni primenjuju vrlo prost metod, imaju vezu sa centralom i ako neko vise puta zeza, oni jednostavno daju signal da centrala drzi napon na parici tako da se ne raskida veza - onda se pozove operater i samo mu se kaze da ocita broj parice i tako se dodje do te osobe. Negde sam citao o metodama da se ovaj sistem predje - za to su se koristili neki uredjaji koji "posisaju" napon tako da on padne ispod kriticne granice bez obzira na forsiran napon iz centrale - i tako prekinu vezu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
*.beotel.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama13.03.2002. u 23:12 - pre 268 meseci
......a u Batajnici npr. iako je stara centrala, nekad ne pokaže ništa(90% slučajeva) a ponekad prikaže ceo broj telefona.... Kako, zašto??? I jel se može nekako namestiti da u 100% slučajeva broj ostaje sakriven?????
Sale_®
 
Odgovor na temu

booom

Član broj: 2149
Poruke: 17
*.87.EUnet.yu

Sajt: www.4-tune.org


Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama20.03.2002. u 14:07 - pre 268 meseci
ma sve moze se navata ne zavaravajte se ... a ono za *72# dal je radilo na 9819 pitajte moja 2 ortaka koji su zbog toga dobili racune po 8000 din jel su bili ubedjeni da su sakrili broj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama20.03.2002. u 14:45 - pre 268 meseci
Pa kad su ti ortaci pavijani - ne naplacuje se to tako sto neko gleda "broj" - vec se radi automatski dok razgovaras.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

booom

Član broj: 2149
Poruke: 17
*.75.EUnet.yu

Sajt: www.4-tune.org


Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama21.03.2002. u 00:15 - pre 268 meseci
sta su trebali da urade :?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama21.03.2002. u 07:30 - pre 268 meseci
Sta su trebali da urade? Da uplate vreme a ne da pokusavaju da "kriju" broj od poste :) ***ote.. ne mogu da verujem :) ovakvu akciju jos nisam video. To je za nagradu :)

Elem, billing se u telefonskom sistemu radi "online" a ne "offline" kao na 064 mrezi :) - dakle, kad ti okrenes broj, prvo sto se uradi je da se po tabelama nadje sistem tarifiranja pa ti onda sistem nakaci proces koji "kuca" taximetar - kako je brojac impulsa na tvojoj strani i samo tvoj, nema teoretske sanse da ga zauztavis, niti bilo koji proces interesuje to sto si ti stavio *72# :)

Postoje propusti - recimo sa 064 moze da se okrene 9819 i koliko se secam glupi billing ce ga naplacivati kao i obican mobilni razgovor (znaci ide steta telekomu jer nece znati odakle je iniciran poziv, pretpostavljam da nisu spremni da daju extra pare veratu ;). To su sitni propusti - ali na fiksnoj ne verujem da takvih propusta ima - cak i da ih ima, u tom slucaju neces moci da dobijes taj broj a ne da pricas za dzabe.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Garet
Bg

Član broj: 1341
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama31.05.2002. u 04:09 - pre 265 meseci
Uzmi i pumpaj pandure na dobro poznati 92 par puta pa ces videti koliko si siguran i nevidljiv time sto si na analognoj centrali! Ovo zadnje ti pricam iz LICNOG iskustva! Vidis kada ti se tako nesto desi, onda se raspitas kod poznanika u Telekomu i oni ti sve lepo kazu! Prema tome, nema zavaravanje, ako neko zeli da zna tvoj broj telefona, a samim tim i tvoju lokaciju, SAZNACE! Toliko o tome..
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Cekaj, nesto ne razumes. Ipak, ako si na staroj centrali, ne mogu da ti vide broj i TACKA. Radi se ovde o necem drugom. Prvo, radio sam u staroj centrali. Ukoliko te neko uznemirava telefonom, podneses zahtev da ti postave LOVCA i kada te taj okrene, treba okrenuti nulu na brojcaniku i time ces ga blokirati. Posle oni prate vezu i nadju te. Da li je sada jasnije? Zakljucujes logicki da je broj 92 non-stop pod LOVCEM! Onaj tamo okrene nulu ako zakljuci da je u pitanju uznemiravanje i to je to. Tako su te i nasli. Ne znam sad kako funkcionise to kad pozoves provajdera pa se automatski povezujes na internet, ali ne verujem da tamo neko sedi i ceka da krene napad na neku vaznu ustanovu pa da okrece nulu na brojcaniku, jer onda mora biti takav aparat, digitalni ne moze da hvata ili tesko da neki put moze.

Garet
 
Odgovor na temu

MaNiAcK
Digital Underground

Član broj: 3761
Poruke: 39
*.yubc.net

ICQ: 44691898
Sajt: www.maniack.8m.com


Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama03.06.2002. u 12:41 - pre 265 meseci
il postoji teoretska sansa da ja nekako skinem broj na 161 centrali i kako?
It's all fun and games until someone losees an eye...
Then it's yust FUN!!!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama03.06.2002. u 12:56 - pre 265 meseci
Citat:
Garet:
Cekaj, nesto ne razumes. Ipak, ako si na staroj centrali, ne mogu da ti vide broj i TACKA. Radi se ovde o necem drugom. Prvo, radio sam u staroj centrali. Ukoliko te neko uznemirava telefonom, podneses zahtev da ti postave LOVCA i kada te taj okrene, treba okrenuti nulu na brojcaniku i time ces ga blokirati. Posle oni prate vezu i nadju te. Da li je sada jasnije? Zakljucujes logicki da je broj 92 non-stop pod LOVCEM! Onaj tamo okrene nulu ako zakljuci da je u pitanju uznemiravanje i to je to. Tako su te i nasli. Ne znam sad kako funkcionise to kad pozoves provajdera pa se automatski povezujes na internet, ali ne verujem da tamo neko sedi i ceka da krene napad na neku vaznu ustanovu pa da okrece nulu na brojcaniku, jer onda mora biti takav aparat, digitalni ne moze da hvata ili tesko da neki put moze.


Zovem ja iz Zemuna sa centrale 61 nekog provajdera u neko vreme na neki broj i napravim neko s*****. I sad posto ce provajder da vidi da sam zvao sa 01161 otici ce u tu centralu i postavice pitanje:"Molim Vas recite mi ko je u to i to vreme i sa kog broja zvao taj i taj broj?". E sad, to je veoma tezak posao ali ako sam napravio neko veliko s*****... naci ce me.
 
Odgovor na temu

Garet
Bg

Član broj: 1341
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama04.06.2002. u 04:10 - pre 265 meseci
Citat:
Dejan Krstic:
Citat:
Garet:


Zovem ja iz Zemuna sa centrale 61 nekog provajdera u neko vreme na neki broj i napravim neko s*****. I sad posto ce provajder da vidi da sam zvao sa 01161 otici ce u tu centralu i postavice pitanje:"Molim Vas recite mi ko je u to i to vreme i sa kog broja zvao taj i taj broj?". E sad, to je veoma tezak posao ali ako sam napravio neko veliko s*****... naci ce me.


Nece te naci. Kazem ponovo, sto se starih centrala tice, nema otkrivanja. Gradjani, na uznemiravanje telefonom podnose molbu PTT-u i ako ima slobodnih mesta, postavlja se LOVAC na "uznemiravani broj". Opcija vazi 15 DANA i toliko ce se drzati LOVAC na vasem broju. Za to vreme, kada nazove taj sto uznemirava, potrebno je okrenuti NULU na brojcaniku i broj koji je zvao, bice BLOKIRAN. Vazno je znati da se NULA mora okrenuti dok veza traje. Ukoliko bi TI (dajem samo primer) sa tvog broja 01161 nekoga uznemiravao, da te ne bi otkrili iako je postavljen LOVAC, moras cim cujes da taj podigne slusalicu, ODMAH DA PREKINES VEZU! Tako on nece imati vremena da okrece NULU. Ovo te, naravno, lisava toga da uznemiravanje "potkrepis" nekom pricom, ali ce se sve svesti na zvucno uznemiravanje zvonjavom zrtvinog telefona (u sitne sate).

Iz ovoga uvidjas da provajder ne moze da te otkrije, cak i da ode u centralu. Provajderovi telefoni sigurno nisu stalno pod LOVCEM. Ko bi to tamo sedeo non-stop a spreman da okrene nulu? Stotinak ljudi je na vezi. A pozvali isti broj. Taj sto sedi treba stalno da gleda i kontrolise svih 100, pa da vidi ko nesto lose radi? Glupost. I ako okrene NULU, uhvatice svih 100 korisnika odjednom? Smesno. A provajderov aparat je onaj stari na brojcanik? Takodje smesno. Provajder jedino moze da ima IDENTIFIKATOR POZIVA. U tvom slucaju ce videti 01161 i nista vise, pa cak da ima i SUPER SOCLIP funkciju. A stara centrala, nije sposobna, niti tako napravljena da BELEZI pozive. Da je tako, zar bi trebao LOVAC? Sto ti kazes, ode svako u centralu i pita u koliko sati me je zvao taj i taj broj i kazu mu.

Ovo je sto se tice starih centrala i sve je PROVERENO u praksi, dakle, nisam CUO od nekoga pa prepricavam. Sto se pak novih centrala tice, tu vec nista nije sigurno. Nova centrala sigurno belezi sve pozive. *72# krije broj od provajdera, ukoliko nema onaj SOCLIP o kme je bilo reci. Licno sam na privatnom identifikatoru video da *72# funkcionise, ispisuje se na ekranu - PRIVATE. A mozete proveriti i zvanjem mobilnog telefona sa fiksnog, recimo *72#063-xxx-xxx. pa pogledajte ekran. E sad ako dodje do vece stete a zvali ste provajdera sa nove centrale, jasno je da ce otici u centralu i traziti informaciju. Licno mislim i uveren sam da se i ovome moze doskociti, mada ce svi u glas da kazu da ne moze. Onaj ko zna, nece hteti da otkrije. Recimo, neka komanda koja sprecava da se broj ISPISE u centrali. Ma ima sigurno. Pristajem i na opkladu!







Garet
 
Odgovor na temu

Garet
Bg

Član broj: 1341
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama04.06.2002. u 04:32 - pre 265 meseci
Citat:
BaCkSpAcE:
Ja imam pristup rachunaru koji drzi logove u mojoj opstini... racunar je obican pentium na 75 Mhz pod SCO Unixom 3.2 bez podrske za TCP/IP. Inace logove nikad ne brisu jer nisu veliki, mesecni log za celu opstinu je oko megabajt... inache chovek koji radi za tim kompjuterom nije unixash, i on zna samo da radi sa OMC softverom koji je zaduzen za rad sa centralom, a pod unixom zna samo da koristi grep i fgrep kad daje nekome listing....

p0zdrav


Hajde, reci ti meni jednu stvar. Ja ne vidim nikakav RAZUMAN razlog za neizdavanje LISTINGA za lokalne pozive. Sreca moja da sam na staroj centrali, mog rodjaka na novoj pljackaju non-stop. Racuni sve veci a odlucio je da ne zove nista da bi proverio, kad ono - isto! U redu za VAN sto je zvao, znaci mobilne, 041 itd. ali ispada da skoro polovina impusla otpada na LOKALNE pozive!!! A znamo da su lokalni najjeftiniji i tu cak nikoga i ne zove! A gde su onih 10 SATI besplatnog telefoniranja kojim su se hvalili da bi ublazili vest o velikom poskupljenju impulsa i ukidanju nocne tarife i ostalog??? Negde sam cuo kako ne izdaju listing za lokalne, zato sto se ne beleze kratki razgovori a kako onda moj rodjak na listingu vidi i neke lokalne brojeve, jedno 6-7 i to neki traju i do 20-ak sec.??? Potkrali se, ili ih operater greskom nije uklonio?

Sto se tice logova, reci mi, da li bi mogao da se dobije listing brojeva, ne koje je moj rodjak zvao, vec brojeva koji su zvali njegov broj??? Mislim samo na lokalne pozive. Recimo, kaze ti da je zvan sa Koteza u Beogradu, pa da mu iz te centrale (koja je nova kao i njegova) daju spisak brojeva koji su ga pozivali? Ako se log cuva, a cuva se sigurno, nije valjda tesko ukucati pretragu unoseci njegov broj?





Garet
 
Odgovor na temu

kornovac
Halid Muslimovich

Član broj: 4109
Poruke: 57
195.222.60.*



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama19.06.2002. u 03:25 - pre 265 meseci
cc..ev vam sad iz iskustva govorim..imam staru centralu..i ja sam se tako nafuro..nemogu mi nista sta ce mi..kad haj prvo u pocetku ponekad kad gledam liste korisnika sto sam im koristio pass od accounta na ISP-u kad mi mozda dva puta ispisalo broj..a stara centrala?
AJ sad vamo kad sam koristio nije bilo vise ispisa..i sve j bilo ok..al u kurcu..ovaj iz firme sto sam im koristio pass oso na postu..i odma sazno ko je..kad mene sa poste zovu..tralala...znaci isti ti kur*c jel stara il nova..ako im trebas nace te..
Nemam potpis!
 
Odgovor na temu

Garet
Bg

Član broj: 1341
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama20.06.2002. u 04:09 - pre 265 meseci
Citat:
kornovac:
cc..ev vam sad iz iskustva govorim..imam staru centralu..i ja sam se tako nafuro..nemogu mi nista sta ce mi..kad haj prvo u pocetku ponekad kad gledam liste korisnika sto sam im koristio pass od accounta na ISP-u kad mi mozda dva puta ispisalo broj..a stara centrala?
AJ sad vamo kad sam koristio nije bilo vise ispisa..i sve j bilo ok..al u kurcu..ovaj iz firme sto sam im koristio pass oso na postu..i odma sazno ko je..kad mene sa poste zovu..tralala...znaci isti ti kur*c jel stara il nova..ako im trebas nace te..


Malo nerazumno pises, daj potrudi se.

Rekao sam vec. Zovi sa tvog fiksnog mobilni i vidi da li ce se ispisati ceo broj.
Ako se ispise, ipak si na novoj centrali. Mozda si bio na staroj, ali znas da su neke
stare "prepravili" i ubacili im svojevremeno jos jedan broj tj. cifru tako da ti je sada broj sedmocifren. Ovo mu dodje nesto kao staro-nova centrala. Najnovije su sa pocetnim brojem 3. Sestocifreni stari brojevi nema sanse da se ispisu. Reci mi koliko cifara ima tvoj broj i makar prva dva broja telefona, pa cu ti reci.

Onaj momak sto ima coveka na izdavanju listinga, bi li mi pomogao ili ne?

Garet
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama11.07.2002. u 15:35 - pre 264 meseci
Citat:
Garet:
Citat:
Dejan Krstic:
Citat:
Garet:


Zovem ja iz Zemuna sa centrale 61 nekog provajdera u neko vreme na neki broj i napravim neko s*****. I sad posto ce provajder da vidi da sam zvao sa 01161 otici ce u tu centralu i postavice pitanje:"Molim Vas recite mi ko je u to i to vreme i sa kog broja zvao taj i taj broj?". E sad, to je veoma tezak posao ali ako sam napravio neko veliko s*****... naci ce me.


Nece te naci. Kazem ponovo, sto se starih centrala tice, nema otkrivanja. Gradjani, na uznemiravanje telefonom podnose molbu PTT-u i ako ima slobodnih mesta, postavlja se LOVAC na "uznemiravani broj". Opcija vazi 15 DANA i toliko ce se drzati LOVAC na vasem broju. Za to vreme, kada nazove taj sto uznemirava, potrebno je okrenuti NULU na brojcaniku i broj koji je zvao, bice BLOKIRAN. Vazno je znati da se NULA mora okrenuti dok veza traje. Ukoliko bi TI (dajem samo primer) sa tvog broja 01161 nekoga uznemiravao, da te ne bi otkrili iako je postavljen LOVAC, moras cim cujes da taj podigne slusalicu, ODMAH DA PREKINES VEZU! Tako on nece imati vremena da okrece NULU. Ovo te, naravno, lisava toga da uznemiravanje "potkrepis" nekom pricom, ali ce se sve svesti na zvucno uznemiravanje zvonjavom zrtvinog telefona (u sitne sate).

Iz ovoga uvidjas da provajder ne moze da te otkrije, cak i da ode u centralu. Provajderovi telefoni sigurno nisu stalno pod LOVCEM. Ko bi to tamo sedeo non-stop a spreman da okrene nulu? Stotinak ljudi je na vezi. A pozvali isti broj. Taj sto sedi treba stalno da gleda i kontrolise svih 100, pa da vidi ko nesto lose radi? Glupost. I ako okrene NULU, uhvatice svih 100 korisnika odjednom? Smesno. A provajderov aparat je onaj stari na brojcanik? Takodje smesno. Provajder jedino moze da ima IDENTIFIKATOR POZIVA. U tvom slucaju ce videti 01161 i nista vise, pa cak da ima i SUPER SOCLIP funkciju. A stara centrala, nije sposobna, niti tako napravljena da BELEZI pozive. Da je tako, zar bi trebao LOVAC? Sto ti kazes, ode svako u centralu i pita u koliko sati me je zvao taj i taj broj i kazu mu.

Ovo je sto se tice starih centrala i sve je PROVERENO u praksi, dakle, nisam CUO od nekoga pa prepricavam. Sto se pak novih centrala tice, tu vec nista nije sigurno. Nova centrala sigurno belezi sve pozive. *72# krije broj od provajdera, ukoliko nema onaj SOCLIP o kme je bilo reci. Licno sam na privatnom identifikatoru video da *72# funkcionise, ispisuje se na ekranu - PRIVATE. A mozete proveriti i zvanjem mobilnog telefona sa fiksnog, recimo *72#063-xxx-xxx. pa pogledajte ekran. E sad ako dodje do vece stete a zvali ste provajdera sa nove centrale, jasno je da ce otici u centralu i traziti informaciju. Licno mislim i uveren sam da se i ovome moze doskociti, mada ce svi u glas da kazu da ne moze. Onaj ko zna, nece hteti da otkrije. Recimo, neka komanda koja sprecava da se broj ISPISE u centrali. Ma ima sigurno. Pristajem i na opkladu!








Da ponovimo jos jednom. Provajder ima CLIP funkciju i videce da sam zvao sa 01161. A moja centrala, iako krs, ima listu poziva. Jedini je problem sto oni ne mogu da odu u centralu i, kao na novim centralama, ukucaju jedan SELECT upit i nadju ko je sa kog broja u to i to vreme zvao broj provajdera vec moraju da razvlace neke filmove i rucno da pretrazuju. Ne znam zasto si toliko zapeo za lovca kad moze i bez njega :)
 
Odgovor na temu

AnarchySta
Ivica Jelic
Student
Kragujevac

Član broj: 4947
Poruke: 2
*.verat.net

ICQ: 318307765
Sajt: www.anarchysta.com


Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama03.10.2002. u 14:22 - pre 261 meseci
Cuo sam da je moguce da se sakrije broj tj.postoji program koji ti izbaci sve brojeve telefona koji su na netu i ti izaberesh koji hocesh i stavish umesto tvog.Program se zove WarDialer
Nisam uspeo da ga nadjem na netu.
Da li ga neko poseduje od clanova ES?




Poz from: AnarchySta

Fuck.the.system.fuck.the.fuck
Just Another Loser From Fade Out Generation :o)
 
Odgovor na temu

Garet
Bg

Član broj: 1341
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama15.10.2002. u 02:45 - pre 261 meseci
Citat:
Dejan Krstic:
Citat:
Garet:
Citat:
Dejan Krstic:
Citat:
Garet:


Zovem ja iz Zemuna sa centrale 61 nekog provajdera u neko vreme na neki broj i napravim neko s*****. I sad posto ce provajder da vidi da sam zvao sa 01161 otici ce u tu centralu i postavice pitanje:"Molim Vas recite mi ko je u to i to vreme i sa kog broja zvao taj i taj broj?". E sad, to je veoma tezak posao ali ako sam napravio neko veliko s*****... naci ce me.


Nece te naci. Kazem ponovo, sto se starih centrala tice, nema otkrivanja. Gradjani, na uznemiravanje telefonom podnose molbu PTT-u i ako ima slobodnih mesta, postavlja se LOVAC na "uznemiravani broj". Opcija vazi 15 DANA i toliko ce se drzati LOVAC na vasem broju. Za to vreme, kada nazove taj sto uznemirava, potrebno je okrenuti NULU na brojcaniku i broj koji je zvao, bice BLOKIRAN. Vazno je znati da se NULA mora okrenuti dok veza traje. Ukoliko bi TI (dajem samo primer) sa tvog broja 01161 nekoga uznemiravao, da te ne bi otkrili iako je postavljen LOVAC, moras cim cujes da taj podigne slusalicu, ODMAH DA PREKINES VEZU! Tako on nece imati vremena da okrece NULU. Ovo te, naravno, lisava toga da uznemiravanje "potkrepis" nekom pricom, ali ce se sve svesti na zvucno uznemiravanje zvonjavom zrtvinog telefona (u sitne sate).

Iz ovoga uvidjas da provajder ne moze da te otkrije, cak i da ode u centralu. Provajderovi telefoni sigurno nisu stalno pod LOVCEM. Ko bi to tamo sedeo non-stop a spreman da okrene nulu? Stotinak ljudi je na vezi. A pozvali isti broj. Taj sto sedi treba stalno da gleda i kontrolise svih 100, pa da vidi ko nesto lose radi? Glupost. I ako okrene NULU, uhvatice svih 100 korisnika odjednom? Smesno. A provajderov aparat je onaj stari na brojcanik? Takodje smesno. Provajder jedino moze da ima IDENTIFIKATOR POZIVA. U tvom slucaju ce videti 01161 i nista vise, pa cak da ima i SUPER SOCLIP funkciju. A stara centrala, nije sposobna, niti tako napravljena da BELEZI pozive. Da je tako, zar bi trebao LOVAC? Sto ti kazes, ode svako u centralu i pita u koliko sati me je zvao taj i taj broj i kazu mu.

Ovo je sto se tice starih centrala i sve je PROVERENO u praksi, dakle, nisam CUO od nekoga pa prepricavam. Sto se pak novih centrala tice, tu vec nista nije sigurno. Nova centrala sigurno belezi sve pozive. *72# krije broj od provajdera, ukoliko nema onaj SOCLIP o kme je bilo reci. Licno sam na privatnom identifikatoru video da *72# funkcionise, ispisuje se na ekranu - PRIVATE. A mozete proveriti i zvanjem mobilnog telefona sa fiksnog, recimo *72#063-xxx-xxx. pa pogledajte ekran. E sad ako dodje do vece stete a zvali ste provajdera sa nove centrale, jasno je da ce otici u centralu i traziti informaciju. Licno mislim i uveren sam da se i ovome moze doskociti, mada ce svi u glas da kazu da ne moze. Onaj ko zna, nece hteti da otkrije. Recimo, neka komanda koja sprecava da se broj ISPISE u centrali. Ma ima sigurno. Pristajem i na opkladu!








Da ponovimo jos jednom. Provajder ima CLIP funkciju i videce da sam zvao sa 01161. A moja centrala, iako krs, ima listu poziva. Jedini je problem sto oni ne mogu da odu u centralu i, kao na novim centralama, ukucaju jedan SELECT upit i nadju ko je sa kog broja u to i to vreme zvao broj provajdera vec moraju da razvlace neke filmove i rucno da pretrazuju. Ne znam zasto si toliko zapeo za lovca kad moze i bez njega :)




Hajde ne lupaj majke ti, to su snimci iz brojacnice gde se slika brojcano stanje impulsa! Ovo si jedva ziv osato...

Garet
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje broja na novim centralama16.10.2002. u 21:35 - pre 261 meseci
:))))

Stare centrale nemaju racunare i ne snimaju listing poziva na hard disk. To je tacno. Ali je takodje tacno da stare centrale imaju neke filmove. Slicni su filmovima za foto aparate i na njih se belezi svaki poziv. Ne sluze za sabiranje stanja racuna vec su tu samo iz bezbednosnih razloga da neko ne bi mogao da radi sta hoce. Zato sam uvek naglasavao da se moze naci ko je i odakle zvao sa stare centrale ali da se listing sa istih ne izdaje jer je to veoma mukotrpan posao. Ja sam trazio listing preko veze. Otisao sam u centralu i covek me je odveo u sobu gde se nalazi cela centrala (Metakonta, 61 u Zemunu). Tu je negde izvadio taj film. Onda smo otisli u neku kancelariju gde je uzeo lupu i citao mi brojeve sa filma. E sad zamisli kada bi to omogucili svima.. Mislim da bi oni u posti podivljali kad bi morali to svakom da rade.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Sakrivanje broja na novim centralama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15571 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.