Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

turisticka viza za USA

[es] :: Vodič za emigraciju :: turisticka viza za USA

[ Pregleda: 3813 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.mediaworksit.net.



Profil

icon turisticka viza za USA09.09.2013. u 16:31 - pre 129 meseci
Postovani, bila bih veoma zahvalna kada bi mi neko odgovorio.
Po mom misljenju,mislim da sam komplikovan slucaj ili sam se samo uplasila. Dobila sam turisticku vizu na 10 godina, multi. Na razgovoru sam rekla da nemam nikog i da idem kao turista u hotel. Ja imam decka iz Srbije tamo koji ima green card,stalan posao. Nisam to rekla jer koliko sam citala po forumima dosta njih nije dobilo. student sam,zavrsila sam prvu godinu, roditelji me izdrzavaju i oni ce snositi troskove. E sad, ja se plasim jer sam slagala da nemam nikog,i necu ici u hotel nego kod njega. Imam nameru da ostanem mesec dana,ali sad ne mogu da idem,jer mi pocinju predavanja,tek za raspust. Mene plasi da ce me sluzbenik na aerodromu odbiti, jer necu imati rezervaciju hotela. Plasim se i da, kad budem krenula u Srbiju, da mi nece na aerodromu traziti potvrdu da sam bila u hotelu. Na leto kad budem ponovo htela da idem u posetu,ostala bih 2 ili 3 meseca,ne mogu da kazem da idem u hotel,jer ce posumnjati. Da li mogu drugi put da kazem da idem kod prijatelja,jer on tamo ima i roditelje i sestru,pa da cu stanovati kod njih jer mi je jeftinije, ili da opet odem tako na mesec dana i vratim se. Nemam nameru da ostanem tamo ilegalno niti da radim na crno, vec da odem da ga posetim za raspust. Razmisljala sam da kad odem prvi put da nadjemo advokata tamo i popricamo sa njim, da ne bih imala kasnije problema. Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: turisticka viza za USA09.09.2013. u 16:41 - pre 129 meseci
Putujem u USA bar jedno 5-6 puta godisnje, sa B1/B2 vizom i do sada mi >niko< >nikad< u USA nije trazio rezervacije hotela, osim hotelskih radnika :-)

Takodje, kada izlazis iz USA niko te nista nece pitati - USA nema pasosku kontrolu pri izlazu iz zemlje, kada ides iz USA, dodjes na aerodrom, dobijes boarding-pass i udjes u avion. To je to. Nema pasoske kontrole, kao u kontinentalnoj Evropi i vecini sveta.

Pri ulazu u USA ce te pitati: zasto dolazis u USA i koliko planiras da ostajes. Medjutim, na carinskoj deklaraciji koju popunjavas, kao i pri check-inu moras napisati adresu gde planiras da boravis.

Za tu adresu, najbolje je da napises da ides kod prijatelja, i napises njihovu adresu i to je to. Sanse su jako male da radnici na ulazu imaju info. sta si ti rekla konzularnom radniku u ambasadi. Cak i ako se desi da te pitaju, lepo kazes - originalno si planirala da ides u hotel, ali ti je prijatelj kasnije ponudio da ostanes kod njega i to je to.

Zvuci logicno i konzistentno. Bas ono sto imigracioni radnik zeli da cuje.





DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: turisticka viza za USA09.09.2013. u 17:23 - pre 129 meseci
Upravo tako kao sto ti Ivan rece - nema nikakvih problema sto ne odsjedas u hotelu nego kod prijatelja/rodjaka/poznanika.

Pitace te zasto dolazis ("Visiting a friend" je takodje ok razlog, ne moras da izmisljas da si opcinjena kipom slobode i sl.), gdje ides, koliko planiras da ostanes, i eventualno cime se bavis. Moguce je i da ce te pitati da li imas novca kod sebe i koliko, mene su to jednom pitali kad sam isao turisticki, ali nisam stekao utisak da je sluzbeniku to bilo narocito vazno - uglavnom, ako pored nesto kesa sa sobom imas i bankovnu karticu napomeni da je imas i to bi trebalo biti dovoljno da mu otkloni sumnje.
Ocekuju se kratki i precizni odgovori - nikakve price od Kulina-bana.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: turisticka viza za USA11.09.2013. u 12:03 - pre 129 meseci
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: turisticka viza za USA11.09.2013. u 12:09 - pre 129 meseci
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: turisticka viza za USA11.09.2013. u 12:09 - pre 129 meseci
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: turisticka viza za USA11.09.2013. u 13:47 - pre 129 meseci
Sta je pisac hteo reci praznim porukama ;)

Da dodam - USA je mozda najliberalnija i najlaksa po pitanju viza/ulaska - bitno je da ne izgleda da se nesto ne poklapa i ne petlja kad se prica.
Nije to Nemacka gde treba danas vise papira da se udje (kada "ne treba viza") nego sto je to bio slucaj pre 10 godina (kada je trebala viza).

Znaci, opusteno.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: turisticka viza za USA11.09.2013. u 20:51 - pre 129 meseci
Hvala na odgovoru, laknulo mi je sto na izlazu nece niko nista da me pita, ionako ne stojim nesto dobro sa engleskim :D prvi put kad odem reci cu da idem u hotel,imacu i bankovnu karticu.prvi put ostajem mesec dana najvise zbog fakulteta,tako da necu imati problema. e sad drugi put kad budem otisla reci cu da idem kod prijatelja,ja se plasim da ce me ispitivati,jer ja sam u ambasadi rekla da nemam nikog u americi, reci cu da sam upoznala neke prijatelje iz srbije koji zive blizu mog mesta i da su mi ponudili da odsednem kod njih.citala sam skoro sve postove i zato sam se uplasila,jer su bila svakakva iskustva,pogotovo kad jedno kazes u ambasadi a drugo sluzbeniku. zanima me jos samo da li kad budem rekla da idem kod prijatelja,da li ce mi traziti sluzbenik neki dokument,potvrdu da idem kod njih ili bilo sta sto me povezuje sa njima, i prvi put kad budem rekla da idem u hotel,ja cu napisati istu adresu hotela kao sto sam popunila u elektronskom obrascu, da li ce mi traziiti rezervaciju hotela,jer sam u prethodnim postovima citala da su trazili.mada i ako mi traze reci cu da nisam rezervisala,da idem taxijem do hotela direktno. mnogo komplikujem..
prvi put sam na forumu,pa nisam znala preko mejla da odgovorim,zbog toga su prazne poruke.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
82.208.215.*



+81 Profil

icon Re: turisticka viza za USA12.09.2013. u 00:40 - pre 129 meseci
Vidi, jelena26... Najbolje je da se ne petljaš u laži, jer ako namirišu laž, očerupaće te kao kokoš u loncu i rizikuješ da te ne puste da uđeš. Ja sam jednom zaglavio na imigraciji. Nije mi rečeno da treba da znam adresu hotela zbog ulaznog formulara, ja je nisam znao napamet, a nisam je ni zapisao jer su me ljudi čekali na aerodromu da me pokupe, i računao sam šta će mi adresa kad me drugi vode u hotel. Na onom formularu koji se popunjava pri ulazu sam adresu ostavio praznu.

Poslali su me u neku kancelariju, čekao sam pola sata, i onda je usledilo trkeljisanje od jedno sat vremena sa pauzama, gde sam, šta sam, kako sam, ko je platio put, koliko imam para u kešu, koliko na kartici, imam li prtljag, pretres, itd, itd... I džabe sam ja objašnjavao ko, šta i kako, i kažem, dajte mi samo da kontaktiram nekoga iz firme, reći će mi koji je hotel, ja znam mesto u kome se nalazi ali ne znam tačnu adresu. U principu pretpostavljam da su čekali da neko pita za mene, i kad je kolega konačno pitao, pustili su me.

Nisam bio jedini u toj kancelariji, i bilo je vrlo zanimljivo gledati kako su provaljivali ljude u roku od nekoliko minuta. Posao im je da uhvate laž, i mnogo su dobri u tome.

I da, imaju pred sobom sve podatke iz formulara za vizu koji si popunila. A u formularu je pitanje da li imaš rodbinu u SAD, a ne dečka, zar ne? Dakle, nisi lagala.

Poenta - nemoj se petljati u laži, nećeš se izvući ako počnu da te trkeljišu. Lepo reci šta i kako i to je to. Samo opušteno. Ako baš želiš, možeš da rezervišeš neki hotel na dva tri dana, pa ga otkaži kad dođeš tamo, ali to je nepotrebno.
 
Odgovor na temu

jelena26
student

Član broj: 317473
Poruke: 13
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: turisticka viza za USA13.09.2013. u 20:35 - pre 129 meseci
Hvala na savetu. Nema potrebe nista da lazem,jer nemam nameru tamo da ostanem ilegalno niti sam kriminalac. Ja se plasim samo da me ne puste kad budem rekla da imam decka, a u formularu sam napisala da sam slobodna,mada mislim da se opterecujem zbog gluposti. Trebalo je da kazem na razgovoru sve kako je, ali sad sta je tu je. Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: turisticka viza za USA

[ Pregleda: 3813 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.