Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

usb produzni kabl -220v

[es] :: Elektronika :: usb produzni kabl -220v

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6091 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: usb produzni kabl -220v08.09.2013. u 21:43 - pre 129 meseci
Reči kojih "ne postoje" u srpskom jeziku:


jevtino:
badàvā i badáva pril. (tur. bedava) var. badav, badavad, badavade, badave, badavija, badavije, badijav, badijava, badijave, badjava, badjavad, badjavade, bađava, bajdava; isp. bajdale, bajdalije, bambadava
1. a. besplatno; isp. mukte, džabe. — Neće nam kao do sad iz sveta Veziri i Turci dolaziti ... da se sirotinjskom mukom badava rane (Nen. Lj. 4, 39). Želite li knjigu badava, pišite ovdašnjemu slav. komitetu (Jag. 1, 174). Badava se ni Hristov grob ne čuva (Kap. 1, 21). Ja nisam znao očevo plaćanje i sve sam mislio da on tu robu nama badava daje (Nam. 2, 57). b. fig.jevtino, po niskoj ceni, skoro besplatno. — „Pošto je danas grožđe?” — „Badava: banka kilo” (Red.).
2. a. uzalud, bez potrebe, bez uspeha. — Je li tko vlastan ... zahtevati, da mi voda badava dalje teče (Šul. 3, 91). Badava je on sve poricao (Čol. 1, 117). Nadao sam se od ovog poslednjeg akta, da će biti što, pa badava! (Gliš. 1, 71). b. bez posla, dokono, ne radeći ništa; isp. badavadžisati. — Već mesec dana sedim badava (Red.).
3. bez razloga, ni za šta. — „Ali joj je” reče „mati to zaslužila kod Boga, jer je na tebe badava mrzila” (NPr Vuk, 172). Ne moli se badava: Kruh naš svagdanji daj nam danas (Novak Vj. 1, 25). Nije se badava govorilo, da kad sveti Aranđel ... potera đavola, on uvek beži u Mikin rodni kraj (Živad., Venac 11, 13).
4. nema šta, ne vredi poricati, mora se priznati. — A, reče ona glasom koji me, badava je, dirnu (Laz. L. 1, 8). Badava! ... što devojka živi, to ne živi niko (Vesel. 11, 23). Badava: i putovati, i to je — gubiti iluzije (Matoš 1, 7). Badava! Treba stegnuti srce (Car, SKGl 25, 889). Ali, eto, sve badava, ona mu opet kaže ... da je — gospodin! (Jakš. M. 2, 81). Badava, ovako više ne ide! (Nuš. 6, 29).

smozgati:
smȍzgati, –ām svr. smisliti, smišljeno stvoriti nešto. — Da svega baš nestane što smozgasmo mi dojako (Radič. 2, RMS).


--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: usb produzni kabl -220v

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6091 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.