Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud

[es] :: Laptopovi :: pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud

[ Pregleda: 2262 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stubanj
mušinović nisvet
komercijalni rukovodilac
prnjavor , bih

Član broj: 304429
Poruke: 12
*.teol.net.



+2 Profil

icon pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud02.09.2013. u 20:45 - pre 129 meseci
pozdrav.

Laptop toshiba satelite c855 - 1ud se nakon lakšeg pada na mekanu fotelju ne može se upaliti. Na crnom monitoru pojavi se samo poruka da se ne može pronaći pokretčki uređaj i traži se restart. Inače, dok je bio u funkciji na istom je bio instaliran windows 8 64 bit. Pokušavao sam reinstalaciju windowsa ali samo se čuje da DVD nešto radi bez daljnjeg pokretanja.

Ako je neko imao sličan problem zamolio bih i zahvalio na pomoći.
minus
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud02.09.2013. u 21:06 - pre 129 meseci
Proveri da se hard disk nije otkačio. Skini poklopac i proveri da li je hard na svom mestu. Za svaki slučaj ga izvadi i vrati nazad i probaj upaliti laptop posle toga.
 
Odgovor na temu

stubanj
mušinović nisvet
komercijalni rukovodilac
prnjavor , bih

Član broj: 304429
Poruke: 12
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud02.09.2013. u 21:35 - pre 129 meseci
otvarao sam pomenuti poklopac i činio opisane radnje. kupio novi hard disk i pokušao da instaliram svježio winodows ali mi se uvijek pojavi poruka no bootable device, i to isto bilo da je podešeno da se sistem podiže sa hard diska ili dvd uređaja.
Još bih napomenuo da u biosu vidim i hard disk i dvd uređaj.
Na novi hard disk sam bez problema instalirao windows 8 na drugom računaru ali na mom laptopu nisam uspio.
Još bih imao jedno pitanjce i to. da li bi instalirani windows 8 64 bit. instaliran na drugom laptopu bio operativan na ovoj toshibi.
minus
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: pomoć laptop toshiba satelite c855-1ud

[ Pregleda: 2262 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.