Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupi bi antena 5,8ghz

[es] :: Wireless :: kupi bi antena 5,8ghz

[ Pregleda: 2498 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gale.pa
ne radim
ne radim

Član broj: 313245
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



Profil

icon kupi bi antena 5,8ghz24.08.2013. u 19:24 - pre 129 meseci
Postovani forumasi ja sam novi na forumu a interesuje me kupio bi antenu 5,8 ghz jer imam malo vecu daljinu (15km) koj antenu mi preporucujete za tu daljinu. Jos jedno pitanje dali ima Wireless Router sa dve antnice na 5,8ghz ili samo su 2,4 ghz ,na jednu antenicu da kacim krovnu antenu a na drugoj da imam wifi po kuci. Pisite koju antenu da uzmem i Wireless Router. POZDRAV
 
Odgovor na temu

x_ebola

Član broj: 36396
Poruke: 30
*.dynamic.telemach.ba.



+6 Profil

icon Re: kupi bi antena 5,8ghz24.08.2013. u 21:38 - pre 129 meseci
Pozdrav gale.pa dobro dosao :D

U vrijeme ekonomske krize ljudi slabo kupuju skupe stvari. Ali ima nesto sto sam sa svojim prijateljima testirao. Culi smo tu pricu ali nam se cinilo nemogucim. Putem http://www.ubnt.com/airlink/ smo proracunali daljinu od 13 km, i onda napravili ovo:



Tacne dimenzije disha nisu tako bitne... testirali smo velike i male, a razlika je bila 2 do 3 . Nije nesto mnogo ali na velike udaljenosti 2 do 3 moze da znaci. Ustedi si novac za nesto bolje a ovo ti je rijesenje 100% kao neka parabolic antena koja kosta mnogo, a nece biti bolje Bog zna sta od ovoga. Radio talas je radio talas i tu se ne izmislja topla voda. Ono sto moras da znas jeste, da na tako velikim razdaljinama moras imati opticku vidljivost, dakle kod stabla, zgrada, brda, itd.. izmedju tebe i AP ti nece pomoci ni najskuplja antena na svijetu !

Ovo gore je rijesenje sa UBNT nanostation, a ako ga nemas mozes si na "dish" nabaciti "kantenu" i zavrnuti u ruter. Od takve varijante ne ocekuj svojih 15km, a i ako onda ne bas najbolje kvalitete. "Kantena" surfaj na google da vidis sta je to, i kako napraviti.

Sto se tice rutera to ti je najbolje zaobici kod tih kilometara, a evo i zasto. Ruteri jednostavno nemaju dovoljno snage da bi bacali tako daleko.Jedino ako s druge strane ima 5 metara tanjircina koja ce da cuje tako sitne talase. NARAVNO ima rutera ali to je skupo a ima jeftinijih rijesenja. Slabo koji ruter na teritoriji Balkana prelazi 0.300 wat. iz prostog razloga jer skuplji se tesko prodaju gdje je plitak dzep. Ispod 1,2 do 1,5 wat. neces daleko dogurati.

I glavni je problem 2,4 mreze. Svaki ISP danas daje 2,4 ruter i to toliko stvara smetnje da na tako velikim razdaljinama imas skoro 50% packet lose. Razlog je zasicenost kanala. Zato smo mi probali sa UBNT 2,4 jer on moze da se definise izmedju kanala na srednoj frekvenciji (npr: izmedju 8 i 9 kanala kanal 8,5 ).

Eto nadam se da sam ti ubio svaku nadu :D (salim se)

Pozz..
 
Odgovor na temu

gale.pa
ne radim
ne radim

Član broj: 313245
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: kupi bi antena 5,8ghz28.08.2013. u 09:28 - pre 129 meseci
Ubiquiti Nanostation 5 Interesuje me dali je moguce da se koristi wireles preko ovog uredjaja. bez w.rutera i na koji domet.
 
Odgovor na temu

kunc
Germany

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: kupi bi antena 5,8ghz28.08.2013. u 09:40 - pre 129 meseci
Citat:
gale.pa: Ubiquiti Nanostation 5 Interesuje me dali je moguce da se koristi wireles preko ovog uredjaja. bez w.rutera i na koji domet.


Izlazna snaga 24dBm
Dobit integrisane antene 14dBi (ima mogućnost nadogradnje jače antene – RP-SMA konektorom)
Domet preko 10km

nece moci wifi bez w.rutera



 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kupi bi antena 5,8ghz

[ Pregleda: 2498 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.