Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuda ovaj .net ide

[es] :: .NET :: Kuda ovaj .net ide

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17723 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
2a00:ee0:3a:801:ed7b:4aaa:25..

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide23.08.2013. u 09:01 - pre 129 meseci
@mmix

Po meni je prilicno veliki .Net community tj dostigao je tzv kriticnu masu. Licno ne verujem da ce MS tako lako pustiti niz vodu deo biznisa sa kojim drze dobar deo programerske populacije. Sa druge strane njihova predstavnistva po celom svetu imaju gomile ugovora u velikim firmama/vladama sa ozbiljnom podrskom za produkte kojima je .Net core. Hocu da kazem da nece biti strmoglavog nestanka .Net-a kao tehnologije.

Svakako treba poznavati vise nezavisnih jezika/tehnologija, jedino postane problem da li se ima dovoljno vremena za vrhunsko/expertsko znanje svih?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide23.08.2013. u 09:02 - pre 129 meseci
Citat:
mmix:
Java je teski crap. Java VM je busni crap. Frameworci za Javu teski crap. Developeri za Javu su mahom sampioni. Sorry. Ako si sklon mazohizmu i vuces ka sadizmu, Java je pravo mesto.

C++ je isto OOP jezik. Java i C# dva sveta :)



Java rulz!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide23.08.2013. u 14:33 - pre 129 meseci
I taman kad smo se okrenuli trazenju alternativa, nada se ponovo vraca :)

http://www.forbes.com/sites/st...r-to-retire-in-next-12-months/
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide23.08.2013. u 17:31 - pre 129 meseci
Da li ce biti New Hope ili empire strikes back :)
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide24.08.2013. u 15:59 - pre 129 meseci
Citat:
pl4stik:
OK C++ ali sta za web/SOA ? PHP? Rails? Znaci pricamo o comercijalnoj upotrebi aj na primer za mala i srednja preduzeca. Meni nekako cudno zvuci da neko pocne da projektuje viseslojnu applikaciju, a da nije u .NET ili Java.

Šta je uopšte višeslojna aplikacija?! Zar nije baza, sa svojim SQL interfejsom sloj za sebe, i zar nije po toj logici svaka aplikacija koja radi nad SQL bazom višeslojna? To što ti u svom VS solutionu imaš više projekata niti znači da ti zapravo pišeš višeslojnu aplikaciju, niti da ti ta "višeslojna" aplikacija zaista treba.

Takođe, šta uopšte znači enterprise softver? Iz mog iskustva, enterprise od "običnog" softvera razlikuje samo i jedino cena.

Reći ću ti nešto iz svog iskustva.

Jedina situacija kad mi je zaista trebao neki deo MS stacka i kada bez njega nisam mogao da napravim aplikaciju kakvu sam želeo je kad sam morao da čitam i pišem MS Office fajlove. Drugim rečima, jedini zaista veliki adut Majkrosofta je Ofis. A bogami nisam siguran koliko će to još da traje. Deceniju sigurno, ali za dalje ne znam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide24.08.2013. u 19:55 - pre 129 meseci
Citat:
AMD guy: Da li ce biti New Hope ili empire strikes back



pa pazi, investitori su optimisticni Kad ti CEO da ostavku a kapitalizacija firme na berzi ti poraste $2.5 milijarde to treba da ti saopsti nesto

Steve Ballmer can buy himself 27,000 gold watches with Microsoft’s rally on his retirement



Mada nismo out of the woods, problem je sto je upravni odbor vec usvojio "promenu strategije" a.k.a. "strategic overhaul towards devices and services" pa se kao glavni kandidat za naslednika pominje Satya Nadella, covek zasluzan za to sto je MSu sad glava u oblacima. Bojim se da ce tek sa njim .NET biti apsolutno i u potpunosti ignorisan van onog dela koji se poklapa sa Azure platformom, desktop da ni ne pominjem. Sto je Synofsky zapoceo, ovaj ce zavrsiti.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 07:55 - pre 129 meseci
@Jablan
Baza je jedan, BAL je drugi i mora da bude sreman da razgovara sa svima (OData), i prezentacije u svim tehnologijama eto to sam mislio. Inace, nije samo office koji je native kompatibilan, tu je jos Naviion, Azure, a i drajveri/API/dll su jedna od kljucnih stvari... Ma kakvi, o cemu pricamo
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 08:27 - pre 129 meseci
LOL, vidim da je još uvek popularno biti architecture astronaut... :)

BTW tek sad čujem za OData, još jedan otvoreni protokol koji samo MS koristi. :) Šta se desilo sa SOAP-om?
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 08:46 - pre 129 meseci
WCF je ovih dana i REST i OData enabled u ekoliko linija koda. Nemoj da se smejes
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 08:48 - pre 129 meseci
SOAP su zapravo ubili javascripteri strong typed WSDL im se ne uklapa u filozofiju pa su osmislili REST. OData je samo MSov naivni pokusaj da dovedu REST u red tako sto su na AtomPub natovarili metadata


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 09:21 - pre 129 meseci
^Jel to nije genijalno?
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 09:51 - pre 129 meseci
@mmix
Ti spomenu neke tehnologije koje se ne uklapaju u strong typed filozofiju. Nekako mi je delovalo da si zgrizeni "strong typed fundametalista" :)

Elem, ako vec C# i .NET krenu da se urusavaju, za sve ostalo osim Weba tu je samo C++.

Za Web, ja nikad ne bi koristio cist javascript, nego bi isao na ove strong typed alternative.


 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 10:16 - pre 129 meseci
^Na koje strong typed alternative javascriptu mislis?
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 10:56 - pre 129 meseci
TypeScript, Google Dart i mozda CoffeScript (nisam probao ovo, pa nisam siguran tacno da li je u opste strong typed, recimo da nije ko PHP, imas klasu ali je useless, jer niko ti nikad nista ne kaze sta moze a sta ne).
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 11:29 - pre 129 meseci
Google Dart ne znam sta je i nisam nikad radio sa tim, ali ova ostala dva su obicne oblande oko javascripta i kao takvi nisu strong typed. TypeScript je MS pokusaj da se uglavi u pricu o javascript i ucini primaljivim, razumljivim, laksim i da natera developere da kupuju VS da bi pisali JS . Ruku na srce, u kombinaciji sa VS-om, pisanje javascripta preko TypeScript-a dosta olaksava posao i cini da taj kod lici na nesto, ali ne treba gubiti iz vida da je to na kraju krajeva ipak samo javascript sa svim njegovim manama.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 12:10 - pre 129 meseci
Znas kada kazes da su to obicne oblande oko javascript-a, to mu je isto kao kada kazes C/C++ je obicna oblanda oko asamblera :D

Znam da je malo skakljiva tema sta je strong typed jezik a sta nije, ali generalno ako jezik podrzava tipove onda moze da podpadne pod strong typed. No, obicno kada se kaze strong typed, uz to ide i static analysis. Bez toga, bar meni licno, strong type i nema nekog smisla, mozes isti efekat da postignes i sa Hungarian notation, otprilike svodi se na isto, s obzirom da moras da skeniras sopstvenim ocima koji su tipovi u pitanju.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 12:38 - pre 129 meseci
Citat:
negyxo: Znas kada kazes da su to obicne oblande oko javascript-a, to mu je isto kao kada kazes C/C++ je obicna oblanda oko asamblera :D
E sad si ga izbanalizovao maksimalno :)

Da je TypeScript strong typed ti ne bi mogao da napises ovo u njemu i da kompajliras

Code:

var i = 7;
var s = "elitesecurity";
i = s;
console.log(i);


ali ipak mozes, zar ne? Upravo je to ono sto i tvorac TypeScript-a podvlaci kao prednost u odnosu na ostale sto unutar TypeScript-a mozes da paste-ujes obican js ili knockout.js code ili angular.js code ili... To pratkicno znaci da ti TS uz pomoc razvojnog okruzenja daje mogucnost da imas static typing AKO koristis tipove, ali ti nece praviti problem da napises code kao sto je ovaj gore. Mislim, da me neko ne svhati pogresno, TS je po mom misljenju nesto najbolje sto trenutno postoji ako vec mora da bude JS, ali je ipak JS :)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 12:38 - pre 129 meseci
Citat:
mmx: SOAP su zapravo ubili javascripteri strong typed WSDL im se ne uklapa u filozofiju pa su osmislili REST.

Ubio ga je mobile development a isti su sprzili javascripteri sa jquery/"html5" aplikacijama kao zamenom za native ios/android/winRT.

Pitanje je biti fundamentalista ili oportunista, tj. mix u nekom odnosu.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 12:47 - pre 129 meseci
@tdusko: TypeScript

Da li imas info/iskustvo o performansama u radu u konjukciji sa jquery-ijem ?
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Kuda ovaj .net ide25.08.2013. u 13:12 - pre 129 meseci
@tdusko

Malo ti je primer los. Pre nego sto odgovorim, evo ti ovaj primer u c#:

Code:

[TestMethod]
public void Test()
{
    object i = 12;
    object s = "elitesecurity";
    s = i;
    Debug.WriteLine(s);
}



Ovo ti je primer u C# napisan tako da zaobidje type system. Tacnije, nista ovde sa aspekta kompajlera nije zabodjeno, nego je zeljeni efekat (onaj koji imas u glavi) drukciji od stvarnosti.

No evo i tvoj primer malo ispravljen u TS:
Code:

var i: number = 7;
var s:string = "elitesecurity";
i = s;
console.log(i);


Error 1 Cannot convert 'string' to 'number'


No, verujem da si ti mozda ocekivao da var radi isto sto i u C#, gde ti kompajler sam zakljuci koji je tip, ali je i dalje konkretan tip. Ova semntika je drukcija u TS, pa stoga i ne moze isti code da vazi.

No, samo da dodam i ovo, da ne ispadne da branim TS, nego govorim u contexu javascripta, gde onda i ovaj clumsy TS radi posao, no ja kada sam nesto radio, totalno sam se iznervirao jer mi je mozak konstantno uporedjivao sa C# :D
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kuda ovaj .net ide

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17723 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.