Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu

[es] :: E-Poslovanje :: Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu

[ Pregleda: 2021 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragula10
prevodilac

Član broj: 316636
Poruke: 8
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



Profil

icon Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu13.08.2013. u 12:34 - pre 130 meseci
Pozdrav,

potrebna mi je vasa pomoc. Zelim da napravim web portal za koji ce se naplacivati clanarina kako bi se pristupilo portalu. Nemam firmu, niti zelim da je otvaram. Radim u agenciji d.o.o. kojoj je osnovna delatnost knjigovodstvene usluge. Tu sam prijavljena.

Moja pitanja glase:: da li mogu pravnim licima da fakturisem tu clanarinu (kao marketinske usluge jer ce se oni tamo i reklamirati) preko firme u kojoj radim i koji je tu princip poslovanja? Kako oni meni isplacuju te clanarine? Da li oni kao d.o.o. (bez obzira na osnovnu delatnost) mogu da budu i vlasnici ovog sajta (tako bih navela) iako on nema veze sa knjigovodstvom?

Molim nekoga ko je upucen u materiju da mi objasni.

I znam da ce biti onih koji se pitaju zasto ta ista pitanja ne uputim svojoj knjigovodstvenoj agenciji, e pa odgovor je prost - jos ih nisam obavestila o tom projektu a i ne znam da li imaju dovoljno informacija vezanih za internet poslovanje pa se moze desiti da me odbiju jer nisu dovoljno upuceni u to.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu13.08.2013. u 14:09 - pre 130 meseci
Mogu oni da budu vlasnici sajta a da clanarnu naplacuju redovno kao i svaku drugu uslugu. Kako ce tebi da prebacuju tvoj deo to moras sa njima da se dogovoris.

 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu13.08.2013. u 17:14 - pre 130 meseci
Ako oni pristanu na to dalje ce ici relativno lako.

Mogu da se doregistruju za jos jednu delatnost ma da moze da prodje i bez toga ali nebi bilo lose da se uradi i to.


Ako je planarina lupam 100dinara onda ide pdv 20dinara to je 120dinara... Prvih 100 dinara delite ti i agencija u kojoj radite.. Oni tebi mogu da to isplate kao honorar u ugovoru se navede da radi na procentar ili kako vec da recimo imas 50-60-70%... Drzavi se plati porez na tu tvoju zaradu... To ce oni znati jako dobro kako da izvedu... Tebi ako je plata recimo 500eura oni svaki meces mogu da povecaju za 50-100-150 koliko misle da si zasluzila ( koliko si clanarina prodala na svom sajtu).

Sad ima i varijanta gde ce oni na neki nacin da skinu te pare i da ti to daju u keshu ali to bas i nije po zakonu.

Dakle sve u svemu vise trebas da vodis racuna kako da osmislis sajt da imas sto vise clanova. Kad dolaze pare lako se plati porez i sebi uzmu pare...


...
 
Odgovor na temu

dragula10
prevodilac

Član broj: 316636
Poruke: 8
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu13.08.2013. u 21:59 - pre 130 meseci
Hvala na odgovorima. Svaki savet je dobro dosao!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Fakturisanje pretplate/clanarine na web portalu

[ Pregleda: 2021 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.