Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Polovni racunar, dogradnja?

[es] :: PC Konfiguracije :: Polovni racunar, dogradnja?

[ Pregleda: 5118 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Helen

Član broj: 21424
Poruke: 11
*.beotel.net



Profil

icon Polovni racunar, dogradnja?14.03.2004. u 20:32 - pre 243 meseci
Kupila sam polovni komp koji ima sledece karakteristike:

Intel Celeron 400 MHz, 10 GB, 128RAM, Belinea monitor 14’ ili 15’, integrisana graficka i zvucna, Cd rom 48x, bez zvucnika, ostalo je manje vise standardno. Placeno je 100 evra. Kupila sam zvucnike i Usb karticu i ugradila. Ta konfiguracija zadovoljava potrebe koriscenja neta, office programa. Jedino ne mogu da gledam vecinu DivX programa. Mogu neke, koje sam rezala na brzini 4x ali i kod njih dolazi do trenutnog zaustavljanja slike. Kada bih mogla da sredim taj problem ne bih uzimala drugi komp.

Na netu sam pronasla komp za 199 evra sa sledecim karakteristikama:
Pentium III Celeron 950MHz, MB ASUS, 256 MB SDRAM, HDD Maxtor 40GB, 17" Samsung monitor, GeForce 2 (32 MB), zvučna, mrežna kartica, flopi, tastatura, Logitech optički miš.

Medjutim, ne znam da li mogu da uzmem za ovaj moj 100 evra koje sam dala. Imam ponudu da dam moj komp, bez monitora za konfiguraciju slicnu gornjoj i da doplatim 100 evra. Meni se to cini previse jer bih za te pare i za one koje sam dala sa ovu dvojku dobila i monitor od 17’.

Moje pitanje je koliko bi trebalo da doplatim za ovakvu konfiguraciju? Da li postoji bolje resenje da npr. kupim polovnu graficku, ili procesor, jer ne znam koje od to dvoje je problem (ili oboje) za gledanje DivX-a?

Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?14.03.2004. u 23:11 - pre 243 meseci
Pa trebalo bi Divx da rade na toj mashini...ja sam imao celeron 366 ostalo skoro isto, i radilo je perfektno..mozhda je kodek neki u pitanju...probaj da instalirash i ffdshow, eventualno neki codec pack

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?14.03.2004. u 23:44 - pre 243 meseci
Pozdrav,
iz licnog iskustva DIVX radi i na vecini 300A Celerona a problem mu uglavnom predstavljaju Windows sa ukljucenim startup opcijama ili Hdd (u Tvom slucaju ovo bi trebalo da otpada). Ako si sigurna da CD Rom nece da cita brzo narezane diskove, najjeftinije Ti je da kupis nov uredjaj (definitivno jeftina stvar a u slucaju nadogradnje zadrzavas ga). Ako npr. isti moze da procita RW disk, onda nije problem u njemu. Na masinama te generacije uglavnom je integrisana AGP kartica ali mnoge od njih u Default -u BIOS-a podizu kao primarni graficki adapter PCI te obavezno proveri tu opciju kada udjes u BIOS (ako to ne umes, zamoli nekoga ko se snalazi sa time). Treca varijanta koja bi mogla da smeta su razni agenti u starup-u a njih odcekiras kada preko opcije RUN i MSCONFIG komande udjes u dijalog iz koga biras Startup opcije i u njima odcekiras , najbolje sve osim scan registry i task. Time ne zamaras previse procesor a kupovina graficke mislim da nije dobro resenje jer na plocama te generacija verovatno nema AGP slota (osim ako nije IBM ili slican izuzetak) te ces morati da se snalazis sa PCI karticom sto bi moglo resiti problem filma ali ostalo...Probaj ove stvari pre bilo koje trgovine jer svaka sledeca kupovina vodi samo u veci trosak.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Helen

Član broj: 21424
Poruke: 11
195.252.87.*



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?15.03.2004. u 22:23 - pre 243 meseci
Rasteretila sam procesor, probala i da prebacim na hard, nece. Pogledala sam i graficka uzima 3.5 RAM-a, a valjda bi za 128 trebalo da uzme 8 MB. Medjutim ne znam kako se to podesava u BIOS-u a ne znam ni ovo sto si ti ponudio. Da li bi mogao nekako da mi objasnis. Ulazila sam u BIOS ali uglavnom da podesavam nesto oko instaliranja OS.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?16.03.2004. u 01:35 - pre 243 meseci
Citat:
Pogledala sam i graficka uzima 3.5 RAM-a, a valjda bi za 128 trebalo da uzme 8 MB


?????????????.Nisam siguran sta si gledala....


Posto je najverovatnije firmiran-brand racunar ,nisam siguran kako su rasporedjene opcije u BIOS-u pa treba u podmenijima potraziti SHARE MEMORY SIZE,VGA MEMORY SHARED ili nesto slicno i postaviti na 8 MB ( ili 16 ili 32 ).To znaci da integrisanoj grafickoj kartici dodeljujes 8 MB ( 16,32 ) memorije od ukupno 128 Mb koliko imas.8 MB bi trebalo da omoguci sasvim normalnu reprodukciju divx filmova.
Moguce je da i kodeci nisu OK pa da i to stvara problem.
 
Odgovor na temu

solaja

Član broj: 21020
Poruke: 75
*.mobtel.com



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?16.03.2004. u 18:24 - pre 243 meseci
probaj sa drugim kodekom ja koristim DiviX TotalPack1.4 rade mi svi filmovi imam ih oko 80 komada.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?17.03.2004. u 10:33 - pre 243 meseci
Pozdrav,
izvinjavam se Helen sto malo kasnim sa ponovnim ukljucenjem u temu. Da probamo ovako: u Bios ulazis najcesce pritiskanjem dugmeta DEL (ete) na tastaturi dok racunar jos podize svoja osnovna iscitavanja, dakle odmah po paljenju i to cinis nekoliko puta zaredom dok ne steknes praksu sa time. Uvek pri podizanju sistema racunar sam kaze na koji nacin ulazis u Bios (recimo: press F2 to enter setup, ili press DEL to enter setup itd). Kada udjes u setup, radis sve samo tastaurom. Zavisno od verzije Bios-a, parametre menjas sa PgUP/PgDown ili +/- a to ti omogucava enter po izboru zeljene opcije. Opcije koje tebe interesuju se odnose na VGA, tako da samo po tim opcijama pretrazujes. Video share size ce Ti doneti mogucnost da povecas kolicinu memorije koju uzima VGA karta ali to prema mom iskustvu za film nece biti presudno. Treba potraziti opciju gde je prikazan recimo, primary VGA adapter gde je cesto postavljeno PCI a treba promeniti u AGP jer su integrisani uglavnom AGP adapteri tako da bi to trebalo biti problem. Ukoliko Ti se ovo ucini komplikovano ili nisi sigurna da ces se snaci, javi se u PM jer ulazak u Bios ume da bude i kvarenje sistema ako se podese pogresni parametri.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Helen

Član broj: 21424
Poruke: 11
*.beotel.net



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?17.03.2004. u 12:51 - pre 243 meseci
Sasa022, to sam nasla kada u start/run ukucam dxdiag pa izaberem opciju Display. Naravno, to je 4 MB, kako i pise u Bios-u. Tamo sam nasla opciju Shared Memory size i stavila 8 MB, stavila AGP umjesto PCI ali opet je situacija ista. Lancia88, hvala na trudu, mada nije bilo potrebno toliko detaljno objasnjavanje ali od viska glava ne boli :) Ostalo je jos da probam da izaberem najbolje Codec-e.
Odakle da skinem taj DiviX TotalPack1.4 solaja?
 
Odgovor na temu

Helen

Član broj: 21424
Poruke: 11
*.beotel.net



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?17.03.2004. u 13:03 - pre 243 meseci
Lanci88, kada otkucam u start/run dxdiag pa u display dobijem sledecu poruku:
Hardware accelerated Direct3D 9+ is not available because the display driver does not support it. You may be able to get a newer driver from the hardware manufacturer.

Posle testiranja Direct 3D dobila sam sledecu poruku:
Direct3D 9 test results: Display driver does not support API (DDI version too low

Sta mi je potrebno?
 
Odgovor na temu

solaja

Član broj: 21020
Poruke: 75
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?18.03.2004. u 21:02 - pre 243 meseci
Zaboravio sam adresu za diviX TotalPack 1.4
Pojavila se novija verzija divX TotalPack 1.7 evo adrese :

"http://www.extradvd.nl/html/downloads.htm"

Ja cu ga takodje skinuti i isprobati. Pozdrav ,)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?19.03.2004. u 01:40 - pre 243 meseci
Citat:
Helen:
Posle testiranja Direct 3D dobila sam sledecu poruku:
Direct3D 9 test results: Display driver does not support API (DDI version too low

Sta mi je potrebno?


Nisam siguran da li i treba da radi sa tom karticom.
Svaka konfiguracija sa nekvalitetnom integrisanom grafickom i procesorom od 400 MHz ima takve probleme sa pustanjem DiVX-a, i naj verovatnije novi kodeci nece tu nista promeniti. Koriscenje RadLight-a kao playera smanjuje pomenuti problem, ali ga u potpunosti ne eliminise. Ugradnja procesora na 500-533 MHz bi resila problem (jaci najverovatnije ploca ne podrzava).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?19.03.2004. u 10:43 - pre 243 meseci
Pozdrav,
iz ovoga sto je napisano do sada zakljucujem da je verovatno u pitanju XCell2000 ploca ili BXPro2 ili 3, mislim da ih samo integracija modema razlikuje. Ako je tako, onda je integrisana zaista AGP kartica ali bez 3D mogucnosti. U tom slucaju bi mozda vredelo probati sa PCI recimo Virge3D ili slicnom a postoji i realna mogucnost da bi CPU500-533 pomogao. Objektivno, formatiranje i pravilna ponovna instalacija su opcija vredna razmatranja pre nego kupovina bilo cega ali je pitanje imas li drajvera za takvu akciju. Jos jedna stvar: na Win98 OS moras imati sa takvim plocama instaliran i Media Player najmanje 6.4 jer postoje problemi sa njegovom osnovnom verzijom.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Helen

Član broj: 21424
Poruke: 11
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?20.03.2004. u 12:34 - pre 243 meseci
Ostalo mi je da pokusam sa codec-ima. Ne vjerujem da bi mi ponovna instalacija pomogla, cak i da imam drajvere. Hvala svima koji su se potrudili da pomognu.
 
Odgovor na temu

RumRum
Aleksandar Arsin
inženjer mašinskog održavanja
Zemun, Srbija

Član broj: 13022
Poruke: 49
*.ptt.yu

Jabber: rumrum@elitesecurity.org
ICQ: 322104429
Sajt: aarsin.info


+7 Profil

icon Re: Polovni racunar, dogradnja?21.03.2004. u 06:42 - pre 243 meseci
A da MOŽDA probaš sa mv2player-om ( http://mv2.czweb.org ).
Uz napomenu da ga ne koristim (jer koristim Linux), ali sam od više prijatelja čuo pozitivne utiske (SK, i druga računarska štampa, je relativo skoro pisala o njemu). Osnovna prednost su mu, navodno, izuzetno mali sistemski zahtevi.
Mada, iskreno, imam utisak da bi reinstalacija sa pravim drajverima najviše pomogla.
Pozdrav,
A
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Polovni racunar, dogradnja?

[ Pregleda: 5118 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.