Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako u više izveštaja u redu

[es] :: Access :: kako u više izveštaja u redu

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agkiki
Ristović ivan
Sistem inžinjer
ag kiki
Beograd

Član broj: 309799
Poruke: 119
109.121.0.*



+1 Profil

icon kako u više izveštaja u redu30.07.2013. u 19:47 - pre 130 meseci
Zdravo svima, tražio sam po Forumu kako može da se otvore izveštaji, više od jednog i da se isto tako mogu pregledati a da po izboru i odštampa.

Verovatno da je sl. tema bila ali ja je nemogu pronaći. Znaći ja hoču da otvorim sa jednim dugmetom više izveštaja koji vuku podatke iz više izvora.
naravno pre toga da oznacim izveštaje koje štampam. Negde sam video da se tako može raditi, unapred hvala Ika
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: kako u više izveštaja u redu30.07.2013. u 20:11 - pre 130 meseci
http://www.elitesecurity.org/t465319-0#3297336

 
Odgovor na temu

agkiki
Ristović ivan
Sistem inžinjer
ag kiki
Beograd

Član broj: 309799
Poruke: 119
109.121.51.*



+1 Profil

icon Re: kako u više izveštaja u redu30.07.2013. u 20:37 - pre 130 meseci
Hvalati na trudu, ali na postu kiji si mi preporucio nisam našao ono što mi treba, u svakom slučaju hvala. ika
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: kako u više izveštaja u redu31.07.2013. u 18:00 - pre 130 meseci
Koliko razumem pitanje, ti hoces da kliknes jedno dugme, a da se otvori nekoliko izvestaja, jedan za drugim, bez biranja, lista izvestaja je unapred definisana.

Izvestaje prvo moras da napravis, to je ocigledno. Na primer, imas ove izvestaje : repIzvestajA, repIzvestajB, repIzvestajC..repIzvestajX

Na OnClick za tvoje dugem stavis kod otprilike ovako (pseudo kod, cut/paset nece da radi, proveri imena parametara):

Code:

procedure MojeDugme_OnClick()

DoCmd.OpenReport reportname:='repIzvestajA', acview:=acPrint, wherecondition:=...
DoCmd.OpenReport reportname:='repIzvestajB', acview:=acPrint, wherecondition:=...
DoCmd.OpenReport reportname:='repIzvestajC', acview:=acPrint, wherecondition:=...
DoCmd.OpenReport reportname:='repIzvestajD', acview:=acPrint, wherecondition:=...
DoCmd.OpenReport reportname:='repIzvestajE', acview:=acPrint, wherecondition:=...

end proc


Na ovaj nacin se navedeni izvestaji salju na stampac, svi odjednom, a stampaju se u redosledu koji si definisao u kodu.
Ovo je osnovna varijanta. Nadgradnja je moguca, ali zahteva solidno znanje programiranja i puno rada i testiranja. Mozes da imas na primer listu kao u temi na koju te je Getsbi uputio, pa je lista takva da se moze birati vise elemenata, pa onda dugme posalje na stampu izbrane elemente - izvestaje. U tom slucaju ne bi bila hard-kodirana lista, nego bi nekakav kod isao kroz izabrane elemente i za svaki pozivao funkciju koja izvrsava DoCmd.OpenReport. Naravno, bilo bi lepo da se lista moze i sortirati po zelji (to je vec malo teze, ali bilo bi lepo)

Prosto ko pasulj, samo se treba setiti, zar ne
 
Odgovor na temu

agkiki
Ristović ivan
Sistem inžinjer
ag kiki
Beograd

Član broj: 309799
Poruke: 119
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: kako u više izveštaja u redu31.07.2013. u 18:56 - pre 130 meseci
Zidar dobro si me razumeo, probacu da ovo nekako primenim, mada sumnjam da cu išta uraditi, uglavno to je to. U svako cucaju necu propustiti da se opet javim ako zaglavim. Mnogo ti hvala ns trudu. Ika
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: kako u više izveštaja u redu

[ Pregleda: 2605 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.