Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje posla u inostranstvu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje posla u inostranstvu

[ Pregleda: 3030 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mio6
strojno žbukanje
Zagreb

Član broj: 316106
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Dobijanje posla u inostranstvu09.07.2013. u 10:33 - pre 131 meseci
Molim pomoč oko posla u Švedskoj

Kolega i ja bavimo se strojnim žbukanjem več 15 godina u Hrvatskoj.Željeli bi se zaposliti u Švedskoj građevinskoj firmi koja treba takav profil majstora.Švedski jezik nam nije jaka strana ali znamo engleski i njemački jezik.Trebali bismo naslove (e-mail adrese i ,ili telefonske brojeve) firmi koje se bave građevinskom djelatnošću.Naravno da bi nam dobro došao čovjek iz ex-ju s kojim bismo mogli komunicirati a koji je ili zaposlen u nekoj sličnoj firmi ili je možda i vlasnik te firme.U obzir ulaze i Norveška i Danska za koje nismo sigurni dal ne ograničavaju radnike iz Hrvatske.
Unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Dobijanje posla u inostranstvu09.07.2013. u 11:11 - pre 131 meseci
Vala svi vi svatate ovaj forum kao služba za zapošljavanje.

Ako tražiš poso u toj zemlji, uzmeš lepo tvoj pasoš, upališ auto i sledeći dan si već u Švedskoj, Danskoj ili Norveškoj.
Posle iznajmiš neki hotel na duže ili kraće vreme i na terenu tražiš poso.
Ovo za poso da nekog pitaš preko foruma, je velika budalaština. Kad bi svi ko ti.... Kuku majko!
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
82.118.10.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje posla u inostranstvu09.07.2013. u 20:14 - pre 131 meseci
Pa nije to tako jednostavno. Treba novca za auta ili autobusa, za hotela ili drugog smještaja, ma za sve i još jedno pitanje, kako se snalaziti u nepoznatim gradovima?! Bio sam ja mnogo puta u Europi ali još se bojim da ću se izgubiti. Najjednostavnije i najlakše je imati nekoga vani, nekoga koga poznaješ koji će te primiti na par dana. Ja sam imao mnoge vani ali gle, ja sam već trebao biti u Austriji ovog mjeseca no posvađao sam se s nekim, jbg. Mrzim razmatrati ideju da probam da idem sam, to nikad nisam radio. Imam plan za sve, za prijevoza i smještaja ali pobogu kako se snalaziti u nepoznatoj okolini? Bio u Beču dva puta ali to je užasno veliki grad. Ipak treba probati riskirati. To bih trebao uraditi za koji dan i malo sam nervozan i zabrinut da nešto ne pođe po zlu.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Dobijanje posla u inostranstvu09.07.2013. u 20:48 - pre 131 meseci
Pa naravno da nije jednostavno.

Ali se na ovom forumu ne javljaju ljudi kao ti. Neko ko ovaj iznad, lupne nešto pa da ga sreća uvati.
Tipa, znam to i to da radim, hoću u tu i tu zemlju da odem i sad pomagajte.
To što si naveo malo pre si totalno u pravu. Sve to podržavam jer i ja još skorije idem u "nepoznato". Ako nemaš nikog sve je teže, ako ne i nemoguće ako neznaš jezik i novca (puno novca ako ne ideš kod nikog i želiš sve sam).
Prosto rečeno ko ode tako bez ikakve pripreme i nezna ništa i nezna kod koga, vrati se mnogo brže nego što je došo. Pare potroši na to putovanje, ide tamo gde neznaš nikog i ništa, neznaš jezik i ćao ćao maco.
Za tebe Nach, ako pođeš i imaš smeštaj (bolje idi kolima, ako ideš gde već, toplo preporučujem), naravno da imaš EU pasoš koji ti dozvoljava rad u tu zemlju, i ako si dosta "izdrndan" odnosno imaš iskustva da juriš i da se znađeš, uspećeš. Ako ne bolje ne probaj, potrošićeš samo dosta para.
Toliko od mene
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
82.118.10.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje posla u inostranstvu14.07.2013. u 22:20 - pre 131 meseci
Pa mislio sam ići busom. Imam dosta novca a opet nedovoljno, jednom su meni rekli: "toliko para što imaš ovdje je ništa." Misli se na to da se vani jako brzo troši. A smještaj, mislio sam na hotele ili apartmane koje su doista jefitine, najmanje 12 eura na noć u Beču. Savjetovali su me da ipak idem kod prijatelja nego u hotel no ja sam se posvađao s njim pa mi je glupo kucati na njegova vrata, jbg. :D Znam njemački i imam diplomu od tog jezika ali opet to ništa ne znači za posao. Kao i uvijek, traže znanje i iskustvo a ja bih volio vani početi od nula. I opet, imam ja hrvatsku putovnicu s time sam EU građanin i imam vani pravo na rad ali nažalost, Austrijanci su uvele ograničenje. Tako da mi je bolje dalje slati molbu preko neta nego ići i džaba potrošiti novac, kao što si rekao.

Evo čak razmišljam da probam u Švedskoj ili Irskoj ali nisu mi baš toliko zainteresirane jer su daleke i hladne i ne znam kako im ide ekonomija. A ne znam njihov jezik. Probao bih i u Češkoj ali ne znam kakva iskustva imaju tamo.

Osjećam se da mi je ubijena zadnja nada.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Dobijanje posla u inostranstvu15.07.2013. u 17:03 - pre 131 meseci
Neznam koliki ti je budžet, ali ko što vidiš ako nemaš kod koga je nemoguće skoro za početak.
Preporučujem ti da ne ideš u zemlje gde imaju zabrane za rad, pogotovo Nemačku i Austriju, znam još od 2005 iz ličnog isukstva kada su ušli Poljaci, mađari... kako je njima bilo.
Da sam na tvoje mesto probao bi u Irskoj.
Sve najbolje. Pozzzzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje posla u inostranstvu

[ Pregleda: 3030 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.