Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja

[ Pregleda: 2677 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja07.07.2013. u 13:54 - pre 131 meseci
Od pre nekoliko dana imam problem sa racunarom.

Mainboard = Asus AZV600-X
RAM = Kingmax 2X256 DDR-400‚
GK = ABIT R9250-128ADT
Award bios
Procesor ne znam tacnu oznaki ali je Atlon.

kada ga upalim ili se ne desi nista osim pokretanja ventilatora, bez ikakvih tonova i monitor ostaje taman ili se pokrene i zamrzne odmah na startu pre nego sto upise sve ono na pocetku a ponekada se desi da automatski otvori BIOS i to stranu sa podesavanjima za procesor i tu sve zamrzne.
Kada ga ugasim na napajanju i ponovo startujem pocinje da pisti jednolicnio i bez prekida.
Taj ton mozete cuti ovde:

http://youtu.be/f4JWreF9bpQ

P.S: Javlja mi neku gresku pa sam izbacio kod za YOUTUBE

Pokusao sam sve.
Da otkacim harddisk, pa DVD, pa disketu, da ocistim hladnjak za procesor i stavim novu pastu na njega, da zamenim RAM i zvuk ostaje uvek isti.
Zamenio sam mu i napajanje ali nema promene.
Na kraju sam izvadio i graficku ali onda sam dobio drugacije pipsanje.
Sa Jumperom sam mu i Bios resetovao na default ali nikakve promene.

Tek kada odstoji nekoliko sati ponovo mogu da ga startujem bez tog pistanja ali se odmah zamrzne kao sto je gore opisano.

Zbunjuje me sto taj tonalitet prema svim opisima znaci kvar na RAM-u ali ja stavim druge RAM module i opet je isto, doduse ponekada se desi da kada izmenjam mesta RAM modulima da preskoci taj deo sa pistanjem ali odmah zamrzne posle toga i kod sledeceg starta imam istu situaciju.

Ima li neko iskustvo sa ovakvim tonom ili neki savet?

Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
46.174.97.*



+13 Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja07.07.2013. u 17:42 - pre 131 meseci
Ovo je cest problem na plocama Asus A7V8X-X i na toj tvojoj i na jos nekim. Da li si mozda u tim pretumbacijama memorije okrenuo neku naopako? Ispod slotova za memorije, na maticnoj ploci, se nalaze dva tranzistora 9915h od kojih jedan ili oba stradaju. Posle zamene tih tranzistora ploca proradi ako nisu sprzeni kontakti na slotovima od memorije. To mozes da proveris pazljivim posmatranjem kontakata. Ne moras da stavis bas 9915h moze i bilo koji drugi tipa N MOSFET, provereno radi. NE POKUSAVAJ da popravku uradis lemilicom, neses uspeti, samo ces upropastiti plocu, duvaljkom se to radi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja07.07.2013. u 18:27 - pre 131 meseci
@Uranijum
Dakle ti smatras da je maticna ploca ostecena?
Hvala za savet a posto ja nisam bas vican tim preciznim poslovima moram da potrazim nekoga ko to zna.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
46.174.97.*



+13 Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja07.07.2013. u 21:14 - pre 131 meseci
Da, smatram. To misljenje baziram na tome da je sigurno barem jedna od tih memorija sa kojima si testirao konfiguracija ispravna. Ako su sve neispravne, onda eto, to je resenje, stavis ispravnu pa ce da radi. Taj zvuk sigorno ukazuje na problem sa memorijom. Po meni postoje samo 2 opcije. Probaj sa nekom 100% ispravnom memorijom i stavljaj jednu po jednu, ne vise stapova odjednom.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja08.07.2013. u 10:34 - pre 131 meseci
RAM je ispravan jer sam ga testirao na drugom racunaru a maticnu cu odneti kod majstora da to pogleda.

I kada sam vec tu da pitam jos nesto.
Na ovome racunaru sa koga pisem imam maticnu ASUS M3A32-MVP Deluxe i dva DDR2 Ram modula Corsair CM2X1024-6400C4 velicine po 1GB.
Graficka je NVIDIA GT-8800 i procesor Phenom X4 9550.
Pre nekoliko meseci sam video da mi RAM nije uparen pa sam hteo da stavim ovaj iz 3. slota u drugi i da ga uparim sa prvim ali racunar se nije pokrenuo (odnosno ventilatori i napajanje radi ali se nista ne desava). Onda sam pokusao 3 i 4 slot ali opet ista stvar. Zatim stavim RAM samo u drugi , racunara se ne pokrece, stavim u 4. isto tako.
Znaci samo 1 i 3 slot rade.
Da li i tu moze da bude slican ili isti problem kao i na ovome drugom racunaru?

Pozdrav i hvala na pomoci

PS: Kada kazes "Ispod slotova za memorije" , mislis li bukvalno ispod ili levo odnosno desno od slotova prema dole ? :)


[Ovu poruku je menjao PatroXL dana 08.07.2013. u 12:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja08.07.2013. u 17:17 - pre 131 meseci
Nasao sam resenje i jos ne mogu da razumem ovo.

Problem je bio u kontroleru za DVD. Ja sam naime sve odvojio sto se odvojiti moze ali nisam skidao kablove sa kontrolera i kada sam to uradio sve funkcionise. Cim ukljucim kontroler na maticnu pocinje pistanje.

Pozdrav za sve i hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja08.07.2013. u 18:05 - pre 131 meseci
Prerano sam se radovao, opet ista prica.
Od kada sam skinuo kabl sa kontrolera do sada je radio perfektno ali evo sada je opet poceo.
Grrrrrr
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
46.174.99.*



+13 Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja09.07.2013. u 22:17 - pre 131 meseci

Ako si barem jednom uspeo da uplais racunar od kada postoji taj problem (racunar normalno upali i nema pistanja o problemu sa memorijom) onda moja dijagnoza sigurno nije tacna nego je neki drugi problem, koliko shvatam iz price neki hladan lem je u pitanju. Moguce je da postoji slican problem i na drugoj ploci. Znaci ovi tranzistori su u sklopu koji obezbedjuje napon za memoriju pa ako taj sklop ne radi nece ni biti napona za nju a samim tim racunar nece moci da radi. Ako su tranzistori osteceni to se vidi golim okom jer su jako crni ili imaju rupu u kucistu, istopljeni su ili tako nesto u svakom slucaju ne moras biti inzenjer elektronike da bi to video, samo pazljivi posmatrac. Ponekad se desi da tranzistor koji je probio nema na sebi nikakve tragovi koji bi ukazivali na to ali to je redje. Na primer kod tranzistora koji napajaju procesor se desi da na njima nema tragova ostecenja ali oko njih se vide kapljice istopljenog tinola koji je prokljucao ispod tranzistora i izbio sa njegove strane itd ima tu milion raznih situacija da ne duzim sad u beskraj, unimerom moze isto to da se proveri...
 
Odgovor na temu

PatroXL
Tešanović
N. Sad

Član broj: 315314
Poruke: 73



Profil

icon Re: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja21.07.2013. u 16:36 - pre 130 meseci
Resio sam problem. Gradska cistoca mi pomogla u "odnosenju problema".
Hvala svima na trudu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Jednoličan, ponavljajuci ton kod startovanja

[ Pregleda: 2677 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.