Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AV receiver ili pojacalo

[es] :: Multimedijalni uređaji :: AV receiver ili pojacalo

[ Pregleda: 8257 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gago66
nema
nema
Srbija

Član broj: 315973
Poruke: 26
*.ip.skylogicnet.com.



+1 Profil

icon AV receiver ili pojacalo04.07.2013. u 11:41 - pre 130 meseci
Zelim sklopiti malo jacu kucnu muzicku liniju (da poslizi i za poneku zurku ...) . Zvucnici mi nisu problem ali se dvoumim da li je bolje uzeti klasicno pojacalo ili AV resiver ? Pogledajte ova dva http://www.winwin.rs/tv-audio-...-stereo-4-8ohm-20hz-20khz.html - Pojacalo ili http://www.winwin.rs/tv-audio-...dolby-truehd-dlna-airplay.html -- AV resiver . Razlika u ceni je desetak hiljda . Pojacalo ima 4 izlaza po 70 w a ovaj resiver cak 5 po 130 w + jos hiljadu mogucnosti . Gde je tu proporcionalnost cene i snage ? Sta je bolje uzeti u ovom slucaju a sta inace ?

DM
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo04.07.2013. u 13:20 - pre 130 meseci
Pojacalo ima dva izlaza, ne 4. Ima podrsku za dva para zvucnika, ali ima jedan izlaz, pa mozes da vezes dva para ili paralelno, ili (bolje) da biras A ili B.

Razlika je naravno na strani kvaliteta. Otidi do radnje, ponesi zvucnike, pa probaj oba - tako ces najbolje cuti.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

gago66
nema
nema
Srbija

Član broj: 315973
Poruke: 26
*.ip.skylogicnet.com.



+1 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo04.07.2013. u 15:46 - pre 130 meseci
Hocete reci da pojacalo daje kvalitetniji zvuk ? Kolika je ta rzlika ? Prodavnica mi nije bas blizu tako da to sa isproavanjem odpada !
DM
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo05.07.2013. u 09:04 - pre 130 meseci
Ja ne znam kako ocekujes da ti objasnim? Razlika je 37%, takav odgovor ocekujes ? :D Zao mi je, ali ne mogu da ti dam tacne cifre - jer ih nema.

Moje iskustvo je da nijedan risiver ne moze da pridje pojacalu slicne cene. Realno, za slusanje (stereo) muzike vecina risivera ne radi ni priblizno dobro, a oni koji rade su u klasi pojacala koje kosta duplo manje. Pri tom su to risiveri od preko 1000EUR.

Moj ti je savet da odes i da cujes na bilo koji nacin. Nijedan kucni hi-fi nije 100% neutralan, svi imaju nesto kako uticu na zvuk i izbor je stvar ukusa. Ja bi jako retko sta kupio bez slusanja.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo05.07.2013. u 09:52 - pre 130 meseci
Slušanje u drugom prostoru sa drugim zvučnim kutijama može da pokaže i čudne rezultate. U ovom slučaju cene baš i nisu iste, receiver je skoro 30% skuplji pa i tu postoji razlika. Ovde je u pitanju ipak isti proizvođač, pa razlika neće da bude drastična a prednost receivera je u prilično većoj komociji, pored veće snage (koja je bitan detalj jer su pominjane kućne žurke) tu je i gomila priključaka koji možda zatrebaju. Verovatno je zvuk malo slabiji ali je to danas manje bitno a i mnogo zavisi od zvučnih kutija.

Kada bih sada kupovao i morao da biram baš od ova dva, kupio bih receiver zbog više mogućnosti koje nudi.
 
Odgovor na temu

gago66
nema
nema
Srbija

Član broj: 315973
Poruke: 26
*.ip.skylogicnet.com.



+1 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo17.07.2013. u 21:34 - pre 130 meseci
Hvala . Samo se nadam da ta razlika u kvalitetu zvuka nije neka drasticna . Takoce me interesuje kakvog ce kvaliteta biti zvuk ako koristim auto zvucnike jer su orginalne kutije veoma skupe .
DM
 
Odgovor na temu

gago66
nema
nema
Srbija

Član broj: 315973
Poruke: 26
*.ip.skylogicnet.com.



+1 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo27.07.2013. u 13:33 - pre 129 meseci
Evo kupio sam ovaj :http://www.winwin.rs/tv-audio-...-6ohm-7xhdmi-airplay-dlna.html kako vam se cini ?

DM
 
Odgovor na temu

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: AV receiver ili pojacalo07.09.2013. u 11:24 - pre 128 meseci
Odličan risiver u toj klasi.

Bitno je da ljudi znaju kod odabira način korišćenja. Jedno od osnovnih pitanja je: slušanje muzike ili gledanje filmova?
Ako je slušanje muzike onda se definitivno ide na stereo pojačalo ili eventualno risiver (stereo), a u slučaju da je primarno gledanje filmova, ide se na AV risivere.
Jeftiniji AV risiveri imaju jako loš stereo mod i zvuče mnogo lošije od pojačala istog cenovnog ranga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: AV receiver ili pojacalo

[ Pregleda: 8257 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.