Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa adapterom

[es] :: Storage :: Problem sa adapterom

[ Pregleda: 3476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

victor

Član broj: 2127
Poruke: 55
*.ptt.yu

Sajt: www.zlatibor.cjb.net


Profil

icon Problem sa adapterom13.03.2004. u 17:28 - pre 244 meseci
Instalirao sam Optijev PCI adapter sa 2XUSB 1.1.
WIN98 je sam prepoznao hardware. Potom sam instalirao drajvere OPTI 82c861 prema uputstvu i sistem
je prihvatio nove drajvere.
Medjutim prilikom probe USB (instalacijom JETFLASH USB 2.0 sa podrskom 1.1) u device manageru
stoji status unknown device za JETFLASH. Takodje sam instalirao drajvere za JETFLASH ali status
unknown device i dalje stoji.
Properties (unknown device):
The device is either not present, not working propetly or does not have all drivers instaled(code 10).
Promenio sam PCI slot i ukljucio opciju u BIOSu za USP podrsku ali nista se ne menja.

Ima li pomoci posto nameravam da kupim i stampac novije generacije inace radi se o Pentium I.
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Problem sa adapterom13.03.2004. u 20:04 - pre 244 meseci
Malo je offtopic ali...: Imam jedan (za mene neresiv) problem! Ja sam kupio jednu slicnu karticu sa 4x usb 2.0. Na kutiji je pisalo Miracle, a kartica ima VIA chip. E sad kad je ubodem u komjuter (Pentium I, Win 98) ona se lepo prijavi, prodje instalacija svih drajvera, ali kad ubodem BILO STA u BILO KOJI port Windows uopste ne vidi taj uredjaj (probao sam kameru, flashdisk i stampac). Ima li neko uopste ideju kako ovo da resim? Da npomenem ploca je Asus SP97-V. Probao sam i onboard usb, u stvari to je ona dodatna kartica sa 2 usb porta koja se povezuje direktno na plocu (ne u pci slot), ali to takodje ne radi. U Biosu je USB ukljucen!
STA DA RADIM???

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Problem sa adapterom27.12.2004. u 21:23 - pre 235 meseci
Ima li neko resenja za ovaj problem?
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa adapterom27.12.2004. u 23:31 - pre 235 meseci
Verovatno lupam, ali mi se cini da je tu glavni "krivac" Pentium I, u oba slucaja. Mozda je to ipak suvise slabo za takve nadgradnje. To me kod racunara (fabrikanata) najvise ljuti - bilo sta da nadgradjujes ubrzo dodjes do toga da je najbolje da zamenis - sve. Kakva je to "nadgradnja" onda?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa adapterom

[ Pregleda: 3476 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.