Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rasterivač komaraca

[es] :: Elektronika :: Rasterivač komaraca

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 51800 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 04:40 - pre 167 meseci
bogdane evo za tebe, ti najvise ovakse seme volis :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nebojsa77
Nebojsa Popovic
okolina Novog Sada

Član broj: 88133
Poruke: 40
*.vikns.rs.



Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 10:27 - pre 167 meseci
Evo da se uključim i ja u ovu raspravu jer nisam mogao da izdrzim.
Naime pošto živim jako blizu Dunava na oko 100m vazdušne linije znam vrlo dobro šta su komarci i nažalost i pobadači. Ali ja sam uspeo i jednih i drugih da se rešim pre 3 godine i to vrlo uspešno i to toliko da sam prestao da koristim sve vrste hemija poznatih i nepoznatih proizvodjača koji se i reklamiraju i to ne rade.
Nego da krenemo prvo od ovih poslednjih ili ti pobadača.
Pobadač ili kako ih još zovu popadač Phlebotomus papatasii
je vrlo mala živuljka koja se provlači kroz naše takozvane mreže koje kupujemo i kojih ima na svakom ćošku, izgled mreže je prepoznatljiv po tome što ima izraženije romboide po celoj mreži. Sasvim slučajno sam pre tri godine naleteo u jednoj poljoprivrednoj apoteci na mrežu za komarce koju je vlasnik nazvao FRANCUSKA. Ne znam da li je iz Francuske ili je radjena po nekoj tehnologiji njihovoj ali probao sam na jednom prozoru i skontao sam da radi posao. Inače promer rupica na mreži je oko (pošto nisam imao čime da izmerim) 0,5-0,8 mm. Samim tim ta mala gadna stvorenja ostaju sa spoljne strane mreže. U krajnjem slučaju kad se neki i provuče onda ostaje taktika da se ugasi svetlo u prostoriji i upali recimo u nekoj drugoj ili hodniku i oni se presele tamo gde ima svetla.
E sad što se tiče komaraca Komarac
kupovao sam razne preparate od poznatih do nepoznatih i svi su radili posao. A onda sam jedanput sedeo na pecanju i ne znam šta smo se raspričali i neko je pomenuo da je imao olovku u koju se gurnu baterije i ta olovka rasteruje komarce preko nekog malog zvučnika koji je bio na vrhu olovke. Dugo sam potraživao neke šeme i dobijao mnoge ali kao što ste i sami probali i shvatili nijedan nije proradio. A onda sam sasvim slučajno naleteo na jedan program (pogodićete) Anti Mosquito i iznenadio se da radi. Naime program je za kompjuter i osim pokretanja nema nikakve instalacije dotičnog mada stiže kao exe fajl. E sad podelio sam ga svima i svakome ko mi se požalio ali nije kod svih bio uspešan a na kraju smo otkrili i zašto (bar se nadamo da je zbog toga). Svi kojima sam dao program i koji su ga pokrenuli a kompjuter je bio spojen na bilo kakvu liniju umesto zvucnika (marka nebitna AIWA, PANASONIC......) program je radio i svi su prestali da koriste hemiju i tablete. Recept je pokrenes program i pojačaš liniju do panja ili ti do MAX i možeš slobodno da ideš da spavaš, ništa ti ne čuješ a komaraca nema, mada sam primetio i da je bio po koji i leti oko tebe ali ne jede te i ne sleće uopšte. Svi ostali koji su mi rekli da program ne radi su imali kompjuterske zvučnike tipa 2.0, 2.1, 5.1 i ostale.
Čak kod jednog drugara ne radi ni na lap topu jer ima integrisane zvučnike. Da li je u pitanju veličina samih zvučnika ili nešto drugo ja stvarno više nemam problema sa komarcima čak sam pre neki dan podelio zadnje zalihe tableta za dotične jer sam siguran da posle tri godine korišćenja programa i to vrlo uspešno meni hemija više ne treba.
A pre neki dan sam pronašao i program koji sam tek počeo da ispitujem a isti se instalira na telefon i dolazi u jar ekstenziji. Posle 30 minuta ( jer sam toliko izdržao ) korišćenja moj sin (4 meseca) u kolicima je ostao čitav a ja sam bio sav izujedan. Telefon je bio pored njega u kolicima tačnije odma pored tela a ja sam kolica gurao. Razdaljina od mene do njega pa možete da pretpostavite jedno 30- 50 cm i prepreka od nastrešnice za kolica (to je ona što se navuče preko kolica zbag sunca, kiše, itd i dosta je debela tj od nepropusnog je materijala). I dalje ću da proveravam da li radi ili ne ali za sada sam zadovoljan jer se sin nije bunio ni na telefon ni na komarce. Na kraju evo u prilogu oba programa i skrin od komp. Programa. Inače program ima opciju i da se startuje sa kompjuterom a inace kad ga startujete namesti se pored sata u taskbar-u i tako znate da radi. Želeo bi samo ako ga probate da ostavite komentar da li radi ili ne kod vas jer ja sam prezadovoljan. Pozdravljam.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bogdan-carr
Belgrade

Član broj: 265509
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 12:49 - pre 167 meseci
Citat:
guslac: bogdane evo za tebe, ti najvise ovakse seme volis







Volim takve seme.Ja probam sve sto se setim.Vec sam jednu semu napravio ja.Jel moze taj sklop da se iskoristi za neonku.Pozz
Koristim taj program Anti Mosquito.Ko da meni ne pomaze.ja imam zvucnike 2.1.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 13:57 - pre 167 meseci

Citat:
nti Mosquito i iznenadio se da radi. Naime program je za kompjuter i osim pokretanja nema nikakve instalacije dotičnog mada stiže kao exe fajl

isprobao sam nekoliko takvih programcica i to u trenutku kada sam video jedno 5 komaraca ispred monitora - niti jedan nije se ni "osvrnuo" na to zujanje

ovaj "tvoj" program pise da radi izmedju 16khz i 20khz, i "tvrdi" da je to izvan cujnog opsega ljudskog uha - NETACNO!!!
ljudi (pogotovo mladji) cuju frekv. iznad 16khz, do koliko (20khz max) zavisi od osobe do osobe
ovaj program ne proizvodi nikakav zvuk

tako sam isto skinuo i neki mp3 file koji kaze da je "izvan cujnog opsega ljudskog uha", pustio ga i naravno, nista se ne cuje (ajd mozda je i stvarno izvan opsega), otvorim ga u editoru zvuka - RAVNA LINIJA

 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:06 - pre 167 meseci
Ne radi ni kod mene taj program, Anti Mosquito.
Evo nesto sto sigurno radi, ali da li ce na komarce da reaguje, nisam probao? NCH Tone Generator.
Ima na wikipediji jako puno opisano da frekvencija na 17,4khz tera komarce smeta bebama i tinejdzerima...
Evo i dve sheme pa ko hoce nek proba.



Za ovaj NCH generator ukucajte 17400 pa probajte sa razlicitim oblicima signala, pazite koliko pojacavate zvucnike jer ako prelazi 80db bice i mirisa! ! !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:10 - pre 167 meseci
evo sad sam probao ovaj tvoj program i ja cujem taj zvuk (nisam tinejdzer :D), opis zvuka - osetis samo kao bol u bubnim opnama, iritira jako (probaj 16 000,to jos i pisti,uzas)
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:30 - pre 167 meseci
Ako cujes 15625Hz i ako ti smeta ugasi TV.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:36 - pre 167 meseci
nemam tv ;)
da,cujem i smeta (kad je tiho, jos i ne toliko), ali manje iritira nego 16k
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:37 - pre 167 meseci
Onda ti smeta i 19Khz onda ugasi stereo na radiju kad slusas.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 14:43 - pre 167 meseci
ne kaki :P
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 20:36 - pre 167 meseci
Citat:
peca26000: Ne radi ni kod mene taj program, Anti Mosquito.
Evo nesto sto sigurno radi, ali da li ce na komarce da reaguje, nisam probao? NCH Tone Generator.
Ima na wikipediji jako puno opisano da frekvencija na 17,4khz tera komarce smeta bebama i tinejdzerima...
Evo i dve sheme pa ko hoce nek proba.



Za ovaj NCH generator ukucajte 17400 pa probajte sa razlicitim oblicima signala, pazite koliko pojacavate zvucnike jer ako prelazi 80db bice i mirisa! ! !


Za ovaj program svaka čast, od 1Hz pa sam isao do 30kHz mada msm da može i više samo ne preporičujem niske frekfencije i dosta pojačano meni na 10Hz zv. kutije počnu da šetaju :))) šalim se naravno ali je opasno za zvučnike!! Prvu šemu mislim da sam pravio (nisam 100% siguran jel su ti tranzistori) i provereno ne radi, probao na jednom komarcu i ništa jedino ako je bio muškog pola to nisam mogao da vidim...
Aca 93
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca03.08.2010. u 20:55 - pre 167 meseci
Evo i ja da se ukljucim u temu, videh je u topu, citah malo, bese zanimljiva, probah

I GLE CUDA, RADI !!!


Na prvoj strani teme clan l1nk je postavio link za 2 programa.

Ovaj drugi program SEA Anti Mosquitoes XP 2.0 radi!!!

Trenutno sam na odmoru, pa sam u Okolini Loznice kod matoraca u blizini Drine, gde ih jako puno ima (komaraca).

Pokrenuh ovaj program, na obicnom laptop-u bez ikakvih dodatnih zvucnika, i pocese razne stetocine da padaju na tastaturu. Sve sto je bilo na zidovima se ili uznemirilo ili "osamuceno" popadalo na pod.

Zanimljivo...

Probajte, dajte vase utiske, mozda ne radi svakome, ali eto meni samo ostaje da upalim usisivac i pocistim pod :)

HVALA @l1nk
 
Odgovor na temu

Bogdan-carr
Belgrade

Član broj: 265509
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 00:27 - pre 167 meseci
Citat:
dzigilibonglica: Evo i ja da se ukljucim u temu, videh je u topu, citah malo, bese zanimljiva, probah

I GLE CUDA, RADI !!!


Na prvoj strani teme clan l1nk je postavio link za 2 programa.

Ovaj drugi program SEA Anti Mosquitoes XP 2.0 radi!!!

Trenutno sam na odmoru, pa sam u Okolini Loznice kod matoraca u blizini Drine, gde ih jako puno ima (komaraca).

Pokrenuh ovaj program, na obicnom laptop-u bez ikakvih dodatnih zvucnika, i pocese razne stetocine da padaju na tastaturu. Sve sto je bilo na zidovima se ili uznemirilo ili "osamuceno" popadalo na pod.

Zanimljivo...

Probajte, dajte vase utiske, mozda ne radi svakome, ali eto meni samo ostaje da upalim usisivac i pocistim pod :)

HVALA @l1nk





Kako se gasi Anti Mosquito da mi se nepali svaki put kad upalim kompjuter.Pitao sam za ovu semu dam moze da se iskoristi za neonku.na ovu mislim.

https://static.elitesecurity.o.../2661649/Ubijac%20Komaraca.gif



 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 07:57 - pre 167 meseci
Citat:
dzigilibonglica: Pokrenuh ovaj program, na obicnom laptop-u bez ikakvih dodatnih zvucnika, i pocese razne stetocine da padaju na tastaturu. Sve sto je bilo na zidovima se ili uznemirilo ili "osamuceno" popadalo na pod.


I kažeš, padaju, a? Kako padaju, jel ravno ili u kovitu? Mora da je frekvenca jednaka frekvenci otkucaja srca pa udje u rezonancu i explodira.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 11:08 - pre 167 meseci
@Bogdan-carr:

Ne znam kako se gasi taj autostart, a i ne neameravam da ga gasim :)


@rsinisa:
nisam zagledao kako padaju, videcu veceras opet. Cekacu da se nakupe pa cu gledati kada pokrenem program. One krupnije stetocine neke bubice sto ne znam ni sta su, samo cujem kao da je nesto otpalo sa drveta na zemlju, kada drmnu u pod.

Ima i jedna mala mana. Oko zvucnika na laptop-u mi se okupilo jedno desetak leptirica onih sitnih i samo idu po zvucnicima...Ali one bar ne ujedaju.

Prvericu ti veceras na koji nacin tacno padaju.

P.S.
Ja nisam nista dirao u podesavanjima, samo sam pokrenuo frekvencije koje su po default-u i sve super.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 11:49 - pre 167 meseci
:)))


Električni reket protiv insekata


 
Odgovor na temu

nebojsa77
Nebojsa Popovic
okolina Novog Sada

Član broj: 88133
Poruke: 40
*.vikns.rs.



Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 12:09 - pre 167 meseci
Citat:
isprobao sam nekoliko takvih programcica i to u trenutku kada sam video jedno 5 komaraca ispred monitora - niti jedan nije se ni "osvrnuo" na to zujanje


Pa vidi i ja ih vidim da lete poneki oko mene ali me ne jedu ima vec tri godine i veruj ako hoces tacno znam kad mi je linija ugasena a kad nije!!!

Citat:
ovaj "tvoj" program pise da radi izmedju 16khz i 20khz, i "tvrdi" da je to izvan cujnog opsega ljudskog uha - NETACNO!!!
ljudi (pogotovo mladji) cuju frekv. iznad 16khz, do koliko (20khz max) zavisi od osobe do osobe
ovaj program ne proizvodi nikakav zvuk


Ja ga ne cujem (33 god) a klinci (5g 2,5g i 4 meseca) se ne bune cak sto vise lakse zaspu tu gde je komp tj u dnevnoj sobi nego u svojoj sobi gde spavaju
 
Odgovor na temu

Andrija Todorovic
Beograd

Član broj: 251737
Poruke: 68
*.omv.com.



Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 14:18 - pre 167 meseci
evo da se i ja uključim u raspravu... Nije elektronika ali...

Uzeti flašu plastičnu i odseći joj kraj gde se nalazi čep na nekih 10-ak santimetara čep skinuti... Onda taj odsečeni kraj staviti naopako u flašu da vrh bude dole... U flašu sipati šećer(braon) i vode da ogrezne... ali da ostane prostora izmedju čepa i vode... sve oblepiti crnim selotejpom ili izolirkom da ne propušta svetlost... Staviti u neki ćošak zaštićeno od svetla na terasu i sl..

ala sam ga opisao ko Vasa Pelagić :)

Elem da objasnim a ima i po netu... Navodno komarci se orjentišu i traže žrtve po ugljen dioksidu.. E pošto se prilikom vrenja u flaši oslobadja ugljen dioksid koji privlači komarce a zamisao je takva da se isti zaglave u flaši i tamo skončaju zbog nemogućnosti da izadju.. Zašto crna izolirka, papir? Kažu da vole tamnije delove.. Vampiri... Šalim se kao radi. Ja kolio sam smotan ne smem da ostavim otvorenu flašu do pola napunjenu lepljivom tečnošću u svojoj blizini. Mada koliko sam gledao po netu Stavljaju se veliki rezervoari sa suvim ledom i nekom vrstom tejzera za komarce... Okolo tejzer a u sredini co2 koji polako isparava...komarc dodje ali pec... E sad ako ima neko vešt da proba... Ulaganja su minimalna... ali moguće je montirati i reket za komarce iznad i eto elektronike... Ili ugraditi grejač na flašu da se kontroliše vrenje... Možda i patentirati... Ekologija... i prirodni resursi..
 
Odgovor na temu

Bogdan-carr
Belgrade

Član broj: 265509
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 15:27 - pre 167 meseci
Jel moze ova sema da se iskoristi na neonku.

[Ovu poruku je menjao Bogdan-carr dana 04.08.2010. u 17:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bogdan-carr
Belgrade

Član broj: 265509
Poruke: 90
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rasterivač komaraca04.08.2010. u 19:00 - pre 167 meseci
jel moze
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Rasterivač komaraca

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 51800 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.