Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati Windwos 7 racunar sa QNAP

[es] :: Windows mreže :: Kako povezati Windwos 7 racunar sa QNAP

[ Pregleda: 1079 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki009
Lazar Jovovic
Cetinje

Član broj: 64241
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: com-shop.me


Profil

icon Kako povezati Windwos 7 racunar sa QNAP13.06.2013. u 21:50 - pre 131 meseci
U kancelariji imam par racunara koji su u LAN-u, u okviru kojeg postoji i QNAP NAS (Network attached storage). Na njemu se sinhronizuju podaci sa cloud-a koji koristimo. QNAP je mapiran kao dodatni drajv (disk) i vide ga racunari iz mreze. Normalno se pristupa njegovim podacima, mogu de se kopiraju i prenose na lokalni disk i obrnuto.

Ono sto nije moguce je da se direktno snimi neki fajl sa racunara iz LAN-a na QNAP. Prvo mora da se snimi na lokalni disk a onda prenese na QNAP preko FTP ili jednostavno "copy-paste". Ovo je vjerovatno zbog cinjenice da QNAP ne radi na Windows vec nekoj verziji Linuxa (odatle ova neuskaldjenost, kako bih je nazvao).

Da li mi neko moze dati savjet oko sledeceg. Da li mogu da ubacim lokalni server koji ce biti povezan sa QNAP-om i koji ce sinhronizovati podatke sa njim, a lokalni racunari pristupati podacima preko njega? Da li ima neko bilo kakvo iskustvo sa ovim kako bi mi dao savjet? Krajnji cilj je da lokalni racunare koriste podatke na QNAP-u direktno i da ih isto tako, direktno cuvaju na njemu, bez prethodnog preuzimanja na lokalni disk i ponovnog vracanja kada se zavrsi rad sa njima.

Hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako povezati Windwos 7 racunar sa QNAP

[ Pregleda: 1079 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.