Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saveti za kupovinu ugaone brusilice

elitemadzone.org :: TechZone :: Saveti za kupovinu ugaone brusilice

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26132 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Saveti za kupovinu ugaone brusilice06.06.2013. u 17:28 - pre 132 meseci
Hteo bi da kupim malu ugaonu brusilicu da imam za po kuci, kad mi zatreba.
Gledao sam malo yt/citao/gledao uzivo i dosao do toga da je 125mm mera - kada se kupuje 1 brusilica a nemam konkretan posao za sta mi treba.

Imam sledeca pitanja, ako je neko ljubazan da mi pojasni:
1. dubina reza
npr. Makita ga5030 - http://www.youtube.com/watch?v=Mx1Z1Mc54fA
na 1:20-2:00 klipa, ako sam dobro shvatio meri maksimalnu dubina reza - koja bi bila oko 35mm?
Da li i ostale 125mm brusilice imaju slicnu max dubinu reza ili zavisi od brusilice do brusilice?
Kao i koliku dubinu reza imaju 115mm??

2. Cemu sluzi i da li je bitan 'bestrzajni pocetak rada'?

3. Koje karakteristike treba da ima brusilica da bi ponekad mogla i da posluzi za secenje cigli?
Pretpostavljam da dubina reza 35mm nije dovoljna za secenje iz cuga, ali da li bi sa okretanjem moglo da se korektno isece ili je potrebna i jaca snaga motora od Makite iz prethodnog primera (720W)?

4. Cena potrosnog materijala, zvirnuo sam u jednoj prodavnici i cene za rezanje metala 115 i 125 su tu negde, ali smirgle za 125 su mi delovale dosta skuplje od 115. Da li je to samo tako u toj prodavnici ili i na to treba obratiti paznju pre kupovine?


[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 06.06.2013. u 18:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice06.06.2013. u 21:10 - pre 132 meseci
ajd ukratku, ako ti ne treba velika brusilica, bilo bi glupo kupiti malu brusilicu od 110mm, kad vec postoji od 125mm

bitna stvar je da koristis kvalitetne rezne u brusne ploce i da reznu plocu koristis za secenje, a brusnu za brusenje, da nikada ne skidas zastitni deo i rucku, i da uvek radis drzeci brusilicu sa dve ruke, i naravno, uvek kvalitetne zastitne naocale na ocima - one sa gumom, ne one sto se nose kao dioptrijske. za ciglu kupis plocu za nemetale - tj. za kamen - zelenu

sva pitanja koja si postavio su na mestu, ali su isto tako postavljena da mozed dobiti jedini moguci odgovor, kupi veliku brusilicu... tako da ti ova sasvim korektno radi sve i jedan posao koji mozes da zamislis
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 07:17 - pre 132 meseci
Ako krenemo tom logikom, glupo je kupovati brusilicu sa reznom pločom od 125 mm ako već postoje one sa 230 mm reznom pločom, zar ne ? Naravno, glupo je kupovati i onu sa 230 mm reznom pločom jer postoje ...
Uz to, koliko ja znam one manje su 115 mm a ne 110 mm.

Bilo kako bilo, ove najmanje su najlakše, najmanje opterećuju ruku, lako se njima manipuliše. Iako je Veljko u pravu kad kaže da se brusilica uvek drži sa dve ruke, ipak, ovom od 115 mm ponekad i može da se rukuje jednom rukom. Naravno ove manje su i jeftinije.

U amaterskoj, kućnoj, svaštarskoj primeni upotrebna vrednost ovih dveju je gotovo identična. 10 mm prečnika donosi 5 mm poluprečnika i toliko je veća dubljina reza, pod uslovom da je brusna ploča nova novcijata, neistrošena.

2. Bestrzajni početak rada je relativno bitan, jer kad jača brusilica krene i cimne - ponekad 'oće da se istrgne iz ruku.
3. Nema posebnih karakteristika koje su bitne za rezanje cigli. Ako ćeš to malo više da radiš nije loše kupiti dijamantsku reznu ploču.
4. Cena potrošnog materijala varira od prodavnice do prodavnice, od proizvođača do proizvođača. Ne vidim neki razlog da bude iole znalajnije skuplji za 125 nego za 115 mm

Nadodao bih kožne radne rukavice na Veljkov spisak obavezne zaštitne opreme. Ja se lično ne hvatam brusilice bez rukavica i zaštitnih naočari. 90% povreda je u radu tipa "... samo ću ovo malo očas posla, ne moram baš sada i rukavice i naočare ...".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 18:16 - pre 132 meseci
Sa brusilicom se najcesce desavaju povrede jer "majstora" mrzi da promeni plocu, pa ce za cas da obrusi reznom plocom, i normalno rezna ploca pukne.

Ono sto bih jos dodao je da ne koristis brusilicu koja je dobila ekscentar i plocu koja je pocela da se raspada.

Sto se tice proizvodjaca, moj savet ti je da izbegnes kineske i ultra jeftine, a ni Makita ti bas nije potrebna za povremeno koriscenje. Plavi Einhell je ok, Ferm, koji imam, i mogu da kazem da je dobra brusilica, sekao sam malter i ciglu njom, Villager ima bas dobre alate, korisito sam njihovu busilicu, ubodnu testeru i brusilicu i mogu samo da dam pohvalu.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 18:45 - pre 132 meseci
^Pa bas da ga mrzi da promeni plocu,i nije.Ako ima zastitnik a precnik ploce je 115/2 i da se odbije srce,nikako nije 3,5 cm rezne dubine.
Ono sto je bitno je da te igracke ce mu se brzo zaglavljivati,i nikako nemaju bestrzajni rad.Prekidac pa na 10k obrtaja.
Savetujem neki brend,pa neka traje dugo,koliko i covek ako nije za profi bavljenje.
Najbitnije je da za secenje gvozdja koristis brusni kamen od 1mm,pa i losija ce odratiti posao i na armaturi 14mm.
Nikako koricenje iznad glave,otvoreni deo kamena ka sebi u bilo kom polozaju i naravno sa 2 ruke i gore navedenom zastitnom opremom.
Isto koristi brusni kamen za materijal koji i treba da se sece sa njim.
Gvozdje 1mm pa deblje.Kamen sa dijamanskim delom i razmakom u zubu.Keramicke plocice da dijamanskim zavrsetkom,pun krug.
1.gvozdje 2.kamen 3.keramika.4.Obrada materijala. Mada si ti rekao ugaona a ja to znam pod nazivom ger masina.ali kako god.






Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 19:12 - pre 132 meseci
Da nisam vidjao ne bih ni pisao.

Nedostaje jos lamelni disk, za skidanje rdje:

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 19:16 - pre 132 meseci
Pa to je 4 slika.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 19:23 - pre 132 meseci
A vidi jeste, sitna slika ili los vid Meni je to licilo na brusnu plocu.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 20:24 - pre 132 meseci
Hvala puno svima na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 22:30 - pre 132 meseci
Moja preporuka ti je da ako poznaješ nekoga ko popravlja ručni alat da njega pitaš za mišljenje. Ipak oni poznaju to najviše.
Moj odabir je bio metabo pri kupovini i to zato što mi je baš jedan takav poznanik preporučio to. Moraš da se orijentišeš oko profi i hobi varijante. Hobi varijante su ti manjeg kvaliteta, manje snage a i manje cene.
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice07.06.2013. u 22:47 - pre 132 meseci
Cuj ti njega,metabo.Ja se isto malo sporeckam oko broja 1.Jeste makita,bosch poznatiji,ali metabo je zakon.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 13:34 - pre 132 meseci
Ponoviću još jednom: Profi alat profesionalcima - hobi alat hobistima. Sve ostalo je bacanje para.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 15:35 - pre 132 meseci
Ne bi se slozio sa javom. Kupim kvalitetnu stvar i miran sam, isto tako lakse je raditi sa kvalitetnim alatom.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 15:43 - pre 132 meseci
Ja bih se slozio sa Javom :)

Zavrsices isti posao sa bilo kojom brusilicom, sem da nije neka za jednokratnu upotrebu. Ono sto cini razliku je kvalitet ploce. Sto kvalitetnija ploca laksi je rad.

Jedina razlika izmedju skupih, pro, i neke sam svoj majstor klase je to sto su profesionalne namenjene za svakodnevni, celodnevni rad i mogu da budu za nijansu brze u radu, ali ne znaci da je tako.

 
Odgovor na temu

Goranwig
oprema za mesare i klanice,inox ograde
NS
novi sad

Član broj: 314681
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 18:03 - pre 132 meseci
ja sam kupio dewalt 28111 malu brusilicu koja je deklarisana za 115mm a staje ploca i od 125mm,inace je ista po karakteristikama kao i ona deklarisana za 125mm.a bestrzajni start po meni samo bez potrebe podize cenu,ja ga cak izostavljam i na velikoj brusilici.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 20:53 - pre 132 meseci
sad nesto razmisljam o hobi i profi alatima...
bitna je cena, npr izmedju motorne testere koja u profi varijanti kosta 400-500€ hobi mozes pronaci vec za 100€

kod brusilice je razlike u par hiljada dinara, malo bolju hobi brusilicu mozes platiti skuplje nego osnovni model profi varijante, a realno ne mogu da se porede u kvalitetu

kolka je cena goriva, profi alat je jeftin

i na kraju, prvo sam imao veliku brusilicu, hobi, crko prekidac, mala brusilica matrix - odlicna, iako se jaako greje, radila odlicno, malo sam je zeznuo na kraju sekuci plocice, na kraju ipak proradila sama od sebe :D . sad imam metabo i devalt. zelim u stvari da kazem da ovo shvatite kao besplatan savet koji je vec neko platio.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice08.06.2013. u 23:07 - pre 132 meseci
Citat:
Java Beograd: Ponoviću još jednom: Profi alat profesionalcima - hobi alat hobistima. Sve ostalo je bacanje para.

ne bih da te stavljam u es bisere.
Koja je to grupa ostali pa bacaju pare.Kupice ili PRO ili HOBI.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice09.06.2013. u 04:25 - pre 132 meseci
Citat:
joojant200: Ne bi se slozio sa javom. Kupim kvalitetnu stvar i miran sam, isto tako lakse je raditi sa kvalitetnim alatom.


Ja bih se složio sa Javom, ali delimično. Ja sam sa jeftinim Einhel hiltijem bre celu kuću sazidao, mešao lepak/malter, štemovao, bušio/prepravljao/rušio, itd... što znači da je davan i majstorima koji su ga akali po ceo dan, a pošto majstori nemaju empatije prema tuđem alatu povremeno im je i padao iz ruku (pa su se zatim pravili naivni "ne znam zašto je ručka pukla") itd...

Hobi alat izdržao profi teror i još radi. Da kucnem u drvo...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice09.06.2013. u 07:40 - pre 132 meseci
Plavi ili crveni hilti, posto treba da kupim jedan, a ima dosta kandidata?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Saveti za kupovinu ugaone brusilice09.06.2013. u 08:22 - pre 132 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Java Beograd: Ponoviću još jednom: Profi alat profesionalcima - hobi alat hobistima. Sve ostalo je bacanje para.

ne bih da te stavljam u es bisere.
Koja je to grupa ostali pa bacaju pare.Kupice ili PRO ili HOBI.

Bacanje para je kad profesionalac kome alat treba "svaki dan - ceo dan" kupi hobi varijantu. Onda mu električni alat potraje 15-dana do mesec. Bacanje para je i kad hobista kome alat zatreba nekoliko puta godišnje za pojedinačnu primenu - kupi profi varijantu makite i potroši 300 €


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Saveti za kupovinu ugaone brusilice

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26132 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.