Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi

[es] :: Vodič za posao :: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15144 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 16:14 - pre 132 meseci
USTAV REPUBLIKE SRBIJE

2. Javne finansije
Porezi i drugi prihodi
Član 91.
Sredstva iz kojih se finansiraju nadležnosti Republike Srbije, autonomnih pokrajina i jedinica lokalne samouprave obezbedjuju se
iz poreza i drugih prihoda utvrdjenih zakonom.
Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i zasniva se na ekonomskoj moći obveznika.

Po našem zakonu zasniva se na mišljenu ministra finansija i koliko ste dobri sa njim ili sa nekom od političkih stranaka.
Čak i ako si knjigovođa, vođenje knjiga ti otežava poslovanje jer trošiš vreme na svoje knjige, a ne na knjige klijenata.

IT agencija koja zarađuje godišnje 6.000.000 platiće oko 250.000 hiljada poreza i doprinosa, a knjigovođa koji zarađuje 1.000.000 platiće oko 300.000 hiljada poreza i doprinosa.

Po meni ZAKON NIJE U SAGLASNOSTI SA USTAVOM.

Poz. Goran



JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 16:33 - pre 132 meseci
Knjigovodja koji zaradjuje samo milion godisnje radi nesto lose.
Advokat koji zaradjuje samo milion godisnje takodje radi nesto lose.
Taxista koji ima samo milion godisnje, laze, jer sa time ne bi pokrio ni troskove benzina, porez/doprinise i odrzavanje automobila verovatno.

Sa druge strane, IT koji zaradjuje milion godisnje u 99% slucajeva taj novac unosi u zemlju, a ne ispumpava ga iz Srbije.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 16:49 - pre 132 meseci
Ja slucajno znam 10 knjgovodja koji zaraduju dosta manje od milion godisnje. Jeste da oni uzmu 50-100eura po jednoj firmi ali troskovi su im lokala, poreza od 400-600eura + na reklamu svi daju barem 500-600eura bez toga kazu nema novih klijenata. Tako da dosta se zale kazu i ako na racun legne preko 1500eura njima ostane 300-600eura... I ono cuveno pola klijenata im ne placa nego sad cu nemam para u blokadi sam a on i dalje vodi knjige sta ce ne moze da ostavi klijenta koji je ranije placao a sad ne moze nema novca... Jedino je novac koji legne na racun a drugo je koliko njima ide na kraju kad plate sve.




...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 17:12 - pre 132 meseci
@Dexic

Ti imaš problem malo da skontaš šta je to ravnopravnost i ustav.

Pošto se uvati za to da IT unosi pare u zemlju ja tebe pitam:

Zašto IT agencija koja radi za ino tržište i zaradi 2x više od marketing agencije koja isto radi za strano tržište treba da plati manji porez od drugo spomenute?

JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 18:03 - pre 132 meseci
Citat:
Deni web dizajn:
Ja slucajno znam 10 knjgovodja koji zaraduju dosta manje od milion godisnje. Jeste da oni uzmu 50-100eura po jednoj firmi ali troskovi su im lokala, poreza od 400-600eura + na reklamu svi daju barem 500-600eura bez toga kazu nema novih klijenata. Tako da dosta se zale kazu i ako na racun legne preko 1500eura njima ostane 300-600eura... I ono cuveno pola klijenata im ne placa nego sad cu nemam para u blokadi sam a on i dalje vodi knjige sta ce ne moze da ostavi klijenta koji je ranije placao a sad ne moze nema novca... Jedino je novac koji legne na racun a drugo je koliko njima ide na kraju kad plate sve.




Niko i ne prica o ZARADI, kod pausala se svodi na PROMET.
Dakle ako ima milion dinara PROMETA, radi nesto jako lose.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 18:06 - pre 132 meseci
Citat:
gosha:
@Dexic
Ti imaš problem malo da skontaš šta je to ravnopravnost i ustav.

To je prica za malu decu da misle kako je svet divan. Ravnopravnost nigde ne postoji, i samo je pitanje koliko je tvoj lobi jak da i tebe progura.

Citat:
Zašto IT agencija koja radi za ino tržište i zaradi 2x više od marketing agencije koja isto radi za strano tržište treba da plati manji porez od drugo spomenute?

Zato sto unosi novac u zemlju i doprinosi realnoj ekonomiji zemlje. Za razliku od sve tri ostale branse, koje radi samo sa internim trzistem i presipaju iz supljeg u prazno.
Doduse, i taxisti i advokati su bolji od nekih bransi koje ne samo da presipaju unutar drzave samo, vec i kostaju budzet i gradjane direktno i nepravedno, ali ono... to je prevelika polemika.

U svetu se daju povlastice izvoznicima, da bi se podsticao izvoz, jer je to jako bitna stvar za drzavu. Iz istog razloga i ovde treba imati te povlastice.
Ako vec pricamo o pausalu, onda jesu svi isti - svi placaju slican porez i cao :)
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 18:07 - pre 132 meseci
Citat:
gosha:
USTAV REPUBLIKE SRBIJE

2. Javne finansije
Porezi i drugi prihodi
Član 91.
Sredstva iz kojih se finansiraju nadležnosti Republike Srbije, autonomnih pokrajina i jedinica lokalne samouprave obezbedjuju se
iz poreza i drugih prihoda utvrdjenih zakonom.
Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i zasniva se na ekonomskoj moći obveznika.

Po našem zakonu zasniva se na mišljenu ministra finansija i koliko ste dobri sa njim ili sa nekom od političkih stranaka.
Čak i ako si knjigovođa, vođenje knjiga ti otežava poslovanje jer trošiš vreme na svoje knjige, a ne na knjige klijenata.

IT agencija koja zarađuje godišnje 6.000.000 platiće oko 250.000 hiljada poreza i doprinosa, a knjigovođa koji zarađuje 1.000.000 platiće oko 300.000 hiljada poreza i doprinosa.

Po meni ZAKON NIJE U SAGLASNOSTI SA USTAVOM.

Poz. Goran





Taj zakon je skroz sagasan sa ustavom ustav ne pozaje poreze niti se bavi koliki ce oni biti. Poreze uredjuju zakoni i gleda se da od onih koji imaju vise uzme vise. Tako recimo onaj ko izdaje stanove on mora da placa pdv ma koliki mu je promet... Na cigare se placa pored pdv i akcice tako da drzava uzme daleko vise para od jedne kutuje nego onaj ko ih pravi.

Ali u Srbiji je problem sto advokati izadju bude se dobiju bolje uslove, taxi vozaci nedaju da ima novi taxi zasmisli da web dizajn firme dobiju da u Beogradu niko ne moze da otvori novu web dizajn firmu? Tu bi pola srbije skocilo a taxi vozaci to imaju...

Onda recimo ja imam firmu a moj komsija radi na crno i jos brate sto placa porez kad mozes sve na crno. Njega niko ne dira... Onda onaj ko placa porez nije bas u

Zakoni nisu bas usaglaseni i neki si jako jako malo primenjuju...


...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 20:26 - pre 132 meseci
Ako u ustavu piše da je nešto opšte i da se zasniva na ekonomskoj moći onda u Zakonu o porezu na dohodak građana ne treba da se spominju delatnosti nego samo visina primanja.

Stimulacija određenih grana privrede i delatnosti treba da se reši posebnim Zakonima.

Kao i uvek Zakonodavac je pokušao da spreči izbegavanje plaćanja poreza preko Zakona. To je isto kao kada bi imali magacin robe i kada bi pokušali da ga zaštitimo tako što bi napisali na tabli: "Kažnjivo je krasti iz ovog magacina"
To tako ne može. Moraš da staviš obezbeđenje, alarme i sl.

Ono što su oni postigli jeste da će sada firme da "imaju potrebe" da povećaju troškove za IT usluge ili recimo dizajnerske usluge, a od paušalaca.

Paušal treba urediti tako da onaj ko zarađuje za potrošačku korpu ne treba da ima i trošak knjigovođe. To bi bilo do 1.000.000 dinara računajuču da ima par stotina hiljada troškova (100.000-200.000 poreza i doprinosa).
Do određenog iznosa uvesti prosto knjigovodstvo takvo da prosečan preduzetnik može da razume i vodi sam. Na naše uslove po meni je onih 3.000.000 korektno.

Svi preko 3.000.000 pa recimo do 20.000.000 da vode "prostije" dvojno knjigovodstvo, preko 20.000.000 mora da se preregistruje u privredno društvo.
Odrediti skale za poreze. Porez treba da ide do 20-25% max i da se plaća na celu dobit.
Za doprinose uvesti isto skale tako da preduzetnik može da se opredeli koliko želi da izdvaja za penziju pri čemu bi postojali neki minimumi u odnosu na dobit.

Ovo je neko moje viđenje kako treba napraviti Zakone o porezima i doprinosima za preduzetnike.

Poz. Goran.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 20:59 - pre 132 meseci
Veliki je problem ko nas to sto velike firme imaju mogucnost da pare dizu kao dividenu gde plate par puta manji porez nego da radniku isplate platu i onda mu daju na ruke a njega ne prijave. Recimo moj drug ima firmu od 20 zaposlenih samo 4 je prijavio kaze kad bi ovih 16 prijavio i placao doprinose meni bi trebalo par hiljada eura vise mesecno. Ovako dignem kao dobit doo i dam kesh...


...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:22 - pre 132 meseci
Citat:
gosha:
Ako u ustavu piše da je nešto opšte i da se zasniva na ekonomskoj moći onda u Zakonu o porezu na dohodak građana ne treba da se spominju delatnosti nego samo visina primanja.

Za ovo se slazem, i da dodam:

Citat:
Stimulacija određenih grana privrede i delatnosti treba da se reši posebnim Zakonima.

Nije mi bila ideja da zvuci kao da samo IT ili sav IT treba da bude stimulisan, naprotiv, treba IZVOZ biti stimulisan. Ako je neka IT firma samo prodavac u Srbiji, ne treba da ima poseban tretman. Ako neka firma koja radi namestaj i kuhinje na italijansko trziste ima odlican ivoz treba taj izvoz stimulisati i sl.


Citat:
Ono što su oni postigli jeste da će sada firme da "imaju potrebe" da povećaju troškove za IT usluge ili recimo dizajnerske usluge, a od paušalaca.

Ne kapiram - odakle ovo?

Citat:

Paušal treba urediti

Ovo je jedino tacno, medjutim, jedino 100% izvoznike mozes stvarno da kontrolises u pausalu - svi ostali mogu da ne prikazu uplate i nemas kontrolu koliko im je stvarno proslo kroz ruke!

Citat:

Za doprinose uvesti isto skale tako da preduzetnik može da se opredeli koliko želi da izdvaja za penziju pri čemu bi postojali neki minimumi u odnosu na dobit.

To i moze upravo ovom zadnjom izmenom zakona ;)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:24 - pre 132 meseci
Citat:
Deni web dizajn:
Veliki je problem ko nas to sto velike firme imaju mogucnost da pare dizu kao dividenu gde plate par puta manji porez nego da radniku isplate platu i onda mu daju na ruke a njega ne prijave. Recimo moj drug ima firmu od 20 zaposlenih samo 4 je prijavio kaze kad bi ovih 16 prijavio i placao doprinose meni bi trebalo par hiljada eura vise mesecno. Ovako dignem kao dobit doo i dam kesh...


Nije problem mogucnost podizanja dividende ovde - problem je mala kontrola, tj. mali broj poreskih inspektora i nemogucnost kontrole svih subjekata.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:31 - pre 132 meseci
I onda ima prostor od 250m2 i 20 računara, stolova i sl. za kojima rade 4 zaposlena. Ili kupuje i stolove i računare na crno.
Sa 20 zaposlenih je verovatno u PDV-u što dovodi do drugih raznih problema. Doduše verovatno čovek ima građevinsku firmu, to je u toj delatnosti normalno i masovno.


Evo jedne zanimljive odluke Ustavnog suda, a vezano za Zakon o porezu na dohodak građana.
http://www.ustavni.sud.rs/page...et/sr-Latn-CS/7794/?NOLAYOUT=1

Čitajući ovo sve mi više deluje da bi odlučili da mora da se brišu odredbe u kojima se određenim delatnostima brani da budu paušalci.

Poz. Goran




JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:34 - pre 132 meseci
Nije problem mali broj ispektora oni 90% radnog vremena sede. Znam isprektora koji dodje u kafic preko puta moje firme pije kafu za dzabe dok radnici rade na crno...

Dalje ugovor o probnom radu se pravi na mesec dana i svaki mesec novi. Zar nebi bilo pametno da oni kazu svaki ugovor o probnom radu mora da se prijavi nama makar i na fax, mail ili licno. Tako se radi recimo u nemackoj i mozes samo da drzis jednom nekog na probnom radu a nasi godinama.

Ako bus plus mogu da jure po Beogradu na svakom corsku ljude koji nece da plate kazne a ni karte cesto zasto nebi mogli firme? Pa svaki novi prijavljen je preko 100e mesecno u drzavnu kasu... Tako da moglo bi se to...
...
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:38 - pre 132 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Ono što su oni postigli jeste da će sada firme da "imaju potrebe" da povećaju troškove za IT usluge ili recimo dizajnerske usluge, a od paušalaca.

Ne kapiram - odakle ovo?


Pa ako su do sada izbegavali porez preko markentiških agencija onda mora da se nađe novi kanal. IT usluge i dizajnerske usluge su uvek potrebne i lako ih je opravdati.


Poz. Goran

JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:43 - pre 132 meseci
Citat:
Citat:

Za doprinose uvesti isto skale tako da preduzetnik može da se opredeli koliko želi da izdvaja za penziju pri čemu bi postojali neki minimumi u odnosu na dobit.

To i moze upravo ovom zadnjom izmenom zakona ;)


To je bilo nekada davno ali nije bilo minimalnih granica u odnosu na dobit. Ne pratim te propise za preduzetnike.
JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:49 - pre 132 meseci
Citat:
Deni web dizajn: Ako bus plus mogu da jure po Beogradu na svakom corsku ljude koji nece da plate kazne a ni karte cesto zasto nebi mogli firme? Pa svaki novi prijavljen je preko 100e mesecno u drzavnu kasu... Tako da moglo bi se to...

Vidim velik je efekat te jurnjave.

Treba realno sagledati stvari i videti da je prihod od poreza na zaradu zanemarljiv (ne bi se primetilo u budžetu da potpuno izostane) pa je onda bolje da svi plaćaju paušal/minimalne doprinose i da tako budu motivisani da zarade više jer će tako značajno podići kvalitet života, a država će svoje svejedno uzeti kroz PDV, akcize i carine. Osim toga, na duži rok bi se rasteretio PIO fond jer ne bi morali da isplaćuju "boračke" penzije, već minimalne, a ko hoće više neka uplaćuje u privatni fond.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

gosha
Zemun

Član broj: 2384
Poruke: 589
*.dynamic.sbb.rs.



+40 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:54 - pre 132 meseci
Citat:
Dexic:
Ovo je jedino tacno, medjutim, jedino 100% izvoznike mozes stvarno da kontrolises u pausalu - svi ostali mogu da ne prikazu uplate i nemas kontrolu koliko im je stvarno proslo kroz ruke!


Samo unakrsna provera imovine ovo može da delimično spreči. Oni ispod nekog nivoa ostaju nevidljivi i to je tako u celom svetu.
Poenta je da se to ne pokušava sprečavati nekim debilnim Zakonima koji posle ljudima koji normalno rade zagorčavaju život.
U ovom Zakonu su marketinške agencije koje su paušalno bile oporezovane i radile pošteno, oštećene zato što država pokušava da smanji izbegavanje poreza.



JokeJunky :)

Mrzim sublimirane marketinske poruke.
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 21:57 - pre 132 meseci
Jeste da mozda buzet nebi osetio ali zdravstvo se finasira od doprinosa i da ih ima manje bilo bi manje i za njih....

I mislim da nije bas fer da miskovic placa pausalno porez...

Mozda bi bilo bolje da kontrole budu uzasno jace i kazne uzasno velike ko izbegava placanje poreza a da za one koji zarade recimo ispod 200eura ne uzima drzava nista kao u nemackoj. Ja znam coveka iz nemcke koji ima agenciju zaradu 800eura njemu drzava ne uzima ni 1euro. Ali zato svaki mesec dodje kontrola ako mu uhvate radnika na crno ili da neda racun kazna je i do 100 000eura... I moze cak u zatvor da ide... Dok onaj ko zaradi vise on placa porez...

Ja u Srbiji retko kad u restoranu, kaficu dobijem fiskalni racun. Cak znam coveka koji ima splav gde ima promet preko 300 000 din za vece a kaze da godisnje prikaze samo 1 000 000din kako bi bio imao na racunu samo da plati struju i radnike.... I kaze da moram ja bi placao sad sto bi meni lepo... Pice na crno mogu da kupim za kesh bolje cene nego preko racuna sve sto zardim ide meni...
...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 22:03 - pre 132 meseci
Citat:
gosha:
Citat:
Dexic:
Ovo je jedino tacno, medjutim, jedino 100% izvoznike mozes stvarno da kontrolises u pausalu - svi ostali mogu da ne prikazu uplate i nemas kontrolu koliko im je stvarno proslo kroz ruke!


Samo unakrsna provera imovine ovo može da delimično spreči. Oni ispod nekog nivoa ostaju nevidljivi i to je tako u celom svetu.
Poenta je da se to ne pokušava sprečavati nekim debilnim Zakonima koji posle ljudima koji normalno rade zagorčavaju život.
U ovom Zakonu su marketinške agencije koje su paušalno bile oporezovane i radile pošteno, oštećene zato što država pokušava da smanji izbegavanje poreza.




Bas to kontrola imovine, jace kontrole radnika na crno. Jace kontrole izdavanje racuna...

Da onaj ko zaradi vise plati vise a onaj ko malo zaradi pusti ga neka ima barem da prezivi...

Kod nas rade firme oko 200-300 zaposlenih gde je prijavljeno samo 3, moj komsija radi u takvoj... Gazda ima 5 novih kola svaki dan druga... Jos im kaze ako necete da radite na crno ima ko oce... Jedan radnik rekao nije to fer on ga tukao pred svima, izbio mu 2 zuba...

I covek ga tuzi sto ga tukao i na kraju nikom nista...
...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi13.06.2013. u 22:06 - pre 132 meseci
Citat:
Deni web dizajn: Jeste da mozda buzet nebi osetio ali zdravstvo se finasira od doprinosa i da ih ima manje bilo bi manje i za njih....


Koje zdravstvo? Ono koje ti kaže - nemamo to, izvadi iz džepa 3-4-5000? Koje te pita je l imaš neku vezu da zakažeš najobičniji ultrazvuk? Pa pošto nemaš zakaže ti 2 meseca prekasno? Pa onda izvadiš iz svog džepa 2-3-4000 pa platiš privatniku ali si srećan jer si dao svoj doprinos kao primeran član društva. Doprinose, komunističku tvorevinu, treba ukinuti. To se u svetu zove zdravstveno osiguranje i veze nema sa tim koliko zarađuješ, već eventualno koliko vodiš zdrav život.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Vrlo moguce da ce od Nove 2014 godine IT agencije morati da budu knjigasi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15144 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.