Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vi koji downloadujete preko gprs procitajte

[es] :: GSM - upotreba :: vi koji downloadujete preko gprs procitajte

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12776 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesazmaj
srbija

Član broj: 20742
Poruke: 44
*.melmac.net



Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte14.05.2004. u 13:14 - pre 242 meseci
ljudi skinuo sam ovaj gprsbooster sa neta i registrovao sam se ,ali kad se konektujem i probam da otvorim neku stranicu ixadje mi "Cannot connect to remote server" sta da radim dali treba neko podesavanje ili ...?
molio bih kome je ubrzana konekcija preko ovog programa za pomoc.
inace koristim samsung c-100 sa 063 karticom

unapred hvala.
nesazmaj
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.mobtel.co.yu



+8 Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte14.05.2004. u 19:08 - pre 242 meseci
Citat:
MrYoo:

Koliko ja znam najbolje se pokazao Siemens S45i, a najlosije Nokia 3510i. Cuo sam i da prodavci ne priznaju garanciju ako se telefon pokvari na GPRS-u, da li neko ima takva iskustva. I da li je neko cu kada ce poceti da se naplacuje GPRS i koliko para ce biti.


Nemas ti prijatelju pojma koji je telefon najbolji za GPRS, vec prepricavas cuveno.
Navedi mi molim te ko to surfuje sa 3510i preko GPRS-a? Ne lupaj bre gluposti!
I ovo u vezi garancije, i to je jedna velika izmisljotina! Niko od kolega ti nece vratiti tel ako je pod garancijom se ugasio pa iz bilo kog razloga, osim ako ga toliko njakas pa svaki drugi dan mora da se flashuje, a za 3510i je to boljka, jer cesto crkne dok pretrazujes net na tel.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

Newt
Novi Sad

Član broj: 14080
Poruke: 36
*.melmac.net



Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte17.05.2004. u 19:07 - pre 242 meseci
Ovako...

Kao prvo, PPP nema nikakve veze sa proxy serverom, mada mi je ortak rekao da ni kod njega neće da ostvati konekciju iz nekog razloga... Zašto - to nemam pojma. Jedino što mogu reći je da PPP (a ni Winsock uopšte) sigurno nema veze sa Proxy podešavanjima u browser-u.

Takođe, bitno je podesiti da se GPRSbooster automatski pokrene pri svakom startovanju Windows-a, a ukoliko ni tad ne radi (pojavi se GPRSbooster logo sa porukom 'Cannot connect to GPRSbooster server'), to znači da je mreža u tom trenutku toliko preopterećena da GPRSbooster jednostavno ne uspe ni da primi kompresovane podatke.

Što se podešavanja tiče, preporučio bih da se isključi sve vezano za Images i Caching (u samom booster-u, ne u browser-u!).

Takođe, jedna loša vest - GPRSbooster počinje sa komercijalnim radom, a cena je $5 za 200MB u periodu od mesec dana (što je više nego dovoljno za www, barem u mom slučaju). Što se mene tiče, ovo nije mnogo, pogotovo kad počnu naplaćivati GPRS (naravno, GPRSbooster takođe smanjuje protok podataka, pa je stoga GPRS znatno jeftiniji).

Nadam se da je nešto od ovoga bilo od pomoći...


If love is a crime then find me guilty.
 
Odgovor na temu

Newt
Novi Sad

Član broj: 14080
Poruke: 36
*.melmac.net



Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte17.05.2004. u 19:19 - pre 242 meseci
Zaboravih još par stvari da kažem...

Potrebno je u browser-u postaviti proxy na localhost, port 8090, a gde se to nalazi u IE nemam pojma... U Mozilla browser-u je u Tools -> Options -> General -> Connection Settings.

I, još jedna napomena - MTS ne tera sve preko jednog gateway-a... Barem ne više - može se primetiti po tome što svi imamo različitu public IP adresu, a i mnogi programi (naročito P2P) sad rade. IRC radi, čak i download (DCC).

Možda imaš uključen neki firewall?


If love is a crime then find me guilty.
 
Odgovor na temu

zmisko035
Milos Zivkovic
jagodina

Član broj: 26836
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte19.05.2004. u 15:59 - pre 242 meseci
Citat:
mika4:
Pa moram da priznam da kod mene ne radi ovaj GPRSBooster.Sve sam podesio ali ne ide, konekcija se ne uspostavlja a kao razlog pishe "PPP link protocol is terminated". Tu istu gresku prijavljuje kad podesim bilo koji proxy server, i jedino mi radi konekcija bez proxy podesavanja. E sad ako neko zna u cemu je greska, slobodno neka mi kaze ;))

p.s. inace gprs koristim preko MTS-a, koji sve tera preko jednog geteway-a, sto stvara ogromne probleme (za APN=mms (ostali mi i ne rade, iako sam postpaid), a narocito za chat (krstarica),a naravno i za ostale stvari.(al to je valjda sudbina ;))) )

pozz

 
Odgovor na temu

Paxy
Bojović Petar
Računarski fakultet - Asistent -
Administrator mreže
Rusanj, Beograd

Član broj: 7003
Poruke: 355
*.mobtel.co.yu

Sajt: a.paxy.in.rs


+8 Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte23.09.2004. u 10:13 - pre 238 meseci
Pozdrav !!!

I meni je dosta trebalo da otkrijem kako i sta treba konfigurisati kako bi izbego gresu The PPP . .. . . . . .

Najgore je to sto je stvar banalna.

Naime treba u konfiguraciju modema (Extra settings) dodati recenicu :

AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"

za Mobtel jer je APN= INTERNET.
Za Telekom upisi njihovo ime APN-a.
Fight with the best, fall like a rest.
 
Odgovor na temu

jelenko01
jelenko radovanovic
serbia

Član broj: 167497
Poruke: 2
79.101.239.*

Sajt: stevia.piczo.com


Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte25.02.2008. u 10:48 - pre 196 meseci
narode da li mi neko moze dati dobar link za skidanje igrica.....ili da li neko zna gde mogu skinuti pes8.......ne preko kompa nego preko gprs hocu da ga skinem na mob....unapred hwala
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: vi koji downloadujete preko gprs procitajte26.02.2008. u 08:15 - pre 196 meseci
Mozda je bolje da si otvorio novu temu, nego sto si oziveo 4godina staru.
Probaj wap.getjar.com
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: vi koji downloadujete preko gprs procitajte

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12776 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.