Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10710 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 08:38 - pre 132 meseci
Ok, hvala Vam ovo za izvode shvaćeno.
Sad ključno za izbor mi je i memorija, koliko mi je u stvari potrebno?
Osnovni zadatak Praćenje sunca sa +- 5 stepeni
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 08:57 - pre 132 meseci
Upoznaš se, prvo, sa "protivnikom" (uC), odabereš jezik/okruženje u kome bi pisao program, počneš da pišeš program i kod kompajliranja ćeš znati kolika ti je zauzetost programske memorije. Kada ti iste zafali, odabereš uC koji ima više memorije
Nije lako davati procene koliko je programske memorije potrebno za određenu vrstu programa. Takođe, količina potrebne memorije zavisi i od načina pisanja programa
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 09:09 - pre 132 meseci
Da dopunim prethodni post, položaj panela x,y se prati potenciometrima.
I tu sam u škripcu. mC se uglavnom obrađuje u C , a meni je pascal bliži zbog lakšeg ubacivanja asemblera. Ustvari C osim bezveznih primera, nikad ništa uradio nisam.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 09:27 - pre 132 meseci
Šta god da ti je aplikacija, kod kompajliranja ćeš tek znati koliko ti je zauzeće programske memorije. Da li ćeš da pratiš poziciju potenciometrima, apsolutnim enkoderima, ili bilo čime drugim, to nema veze.
Pascal kompajlere imaš kod MikroElektronike.
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 13:21 - pre 132 meseci
Neznam kako da pitam Gugleta, praćenje sunca kako se prati? Iz tablice i kolka je tablica za celu godinu po 20min, proračunom Keplerovog pravila?
Ja kako bi rešio verovatno je glupo za kontrolere, metodom suncokreta vršit praćenje i 1.vredost 2bajta čuvat za sutra ili 1. naredni sunčani dan.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 18:45 - pre 132 meseci
http://www.timeanddate.com/wor...;obj=sun&afl=-11&day=1

Pozdrav.
Sinisha


P.S. Bolje da si otvorio novu temu kad si prešao sa klonova na praćenje sunca.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 20:47 - pre 132 meseci
Tema je bila u elektronici, kontroler je trebao biti sredstvo povezivanja elektronike.
Pošto se ispostavilo da p o j m a nemam o kontrolerima počela je expresna obuka i Jova je s pravom prepakovao temu ovamo.
Pregledom dokumentacije vdim da je Zoran opet u pravu kontroler nemože računati ko procesor zbog malo ram-a, a tabela bi odnela ~ 40KB praćenje sunca rešavam analogno i više ga neću spominjati.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 22:12 - pre 132 meseci
Ja sam vreme izlaska i zalaska sunca rešio sa tabelom od 96 bajtova za celu godinu. Moglo je i 72, ali sam hteo da budem malo precizniji. Ali dobro, rešio si kako ćeš to da odradiš i mislim da ti je bolje tako.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje25.05.2013. u 23:33 - pre 132 meseci
Citat:
Horvat I: kontroler nemože računati ko procesor zbog malo ram-a

Pa ne bi trebalo da je problem i izračunati, jednačine za azimut i elevaciju Sunca i nisu naročito komplikovane.
Ako ti je neka standardna math biblioteka prevelika, možeš i sam napisati funkcije za sin, cos, arcsin... i šta je već potrebno, ima tih procedurica koliko hoćeš.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje26.05.2013. u 06:14 - pre 132 meseci
Citat:
Horvat I:
Tema je bila u elektronici, kontroler je trebao biti sredstvo povezivanja elektronike.
Pošto se ispostavilo da p o j m a nemam o kontrolerima počela je expresna obuka i Jova je s pravom prepakovao temu ovamo.
Pregledom dokumentacije vdim da je Zoran opet u pravu kontroler nemože računati ko procesor zbog malo ram-a, a tabela bi odnela ~ 40KB praćenje sunca rešavam analogno i više ga neću spominjati.


Sticem neki utisak da imas strah od mikrokontrolera :) Ta tabela moze da se cuva u EEPROM-u, i neces je sigurno ucitavati celu u RAM, vec obradjivati deo po deo ako je to vec neophodno. 2kB RAM-a koliko vecina nekih jeftinijih, prosecnih, mcu ima, je sasvim dovoljno za njih, mislim, pogledaj kad vec ljudi kace i LCD displeje u boji i touchscreenom da li je malo :)

Nema tu puno mozganja, u sustini sva ta logicka kola koja si ti planirao da implementiras, zamenis sa programskim kodom. Veruj mi, za pocetak batali AVR studio i ostalo, i baci se na Arduino, mnogo ces brze skapirati sta i kako.

Nego, jel to radi u jednoj ili 2 ose?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje26.05.2013. u 08:11 - pre 132 meseci
Zlatni, šta je Arduino?
Zar to nije AVR sa bootloader-om :)
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje26.05.2013. u 08:44 - pre 132 meseci
Siniša super si uspeo smanjit tabelu! Uklavirio sam da je dovoljna 1/4 tabele jer od podne su promene ogledalski odraz promena do podne istoje i sa periodom najkraći dan - ravnodnevica. No nastavićemo u novoj temi.

Zlatni varaš se, sad sam ga tek steko kad sam shvatio da jedva liči na mikroprocesore, mislio sam da ću ko nekad na 8bita u makroasembleru pozivati makroe i gotovo.

Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje26.05.2013. u 17:51 - pre 132 meseci
Citat:
ZAS011:
Zlatni, šta je Arduino?
Zar to nije AVR sa bootloader-om :)


Zar ne vidis da sam mislio na softversku stranu, s obzirom da sam napisao AVR Studio (pravilno Atmel Studio) ?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Sanguino, arduino klonovi u Srbiji ili pravljenje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10710 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.