Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plavi ekran smrti

[es] :: Windows desktop :: Plavi ekran smrti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6086 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MatoriLaik
Aljoša Vukolić
Kuća
Komšiluk
Bajina Bašta

Član broj: 308779
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Plavi ekran smrti13.11.2013. u 11:31 - pre 127 meseci
Citat:
valjan:
Koji je OS tu gde ti se javlja 7B BSOD i kada se tačno javlja i koji je opis greške koji dobiješ prilikom BSOD-a? Ova greška je najčešće vezana za probleme sa HDD-om (npr. uključena je AHCI podrška u BIOS-u pa Win XP ne vidi HDD prilikom bootovanja, ili je instaliran neki bugovit drajver za RAID, ili je fizički oštećen neki sektor na HDD-u na delu gde je neki kritični sistemski fajl i sl.). Najbolje bi bilo da uslikaš BSOD ekran kad se pojavi, ili ako umeš da izvučeš kompletnu poruku o grešci iz EventViewer-a nakon restarta, ili da pokreneš WhoCrashed kao što sam savetovao par postova ranije @Kovacbg83 pa da eventualno odatle izvučeš neke informacije...

Laptop nije moj. Donela mi ga je drugarova sestra a on se nalazi u Rusiji. Ne znam koji je OS u pitanju jer prilikom pokretanja laptopa nije hteo da pokrene boot sa HDD-a, nekoliko puta mi se gasio iz cista mira. Mnogo brzo se greje iako sam ga otvarao i produvao. Kada ga pokrenem, izbaci pocetni ekran, i kada treba da pokrene OS, ekran ostane upaljen (osvetljen) ali se nista ne desava. Ubacivao sam i Erd Commander 2005 ali ni on nije hteo da ga otvori. Vadio RAM i vracao i ni to nije dalo nikakve rezultate.

Bolje je cutati pa da drugi misle da si glup, nego progovoriti pa otkloniti svaku sumnju
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Plavi ekran smrti

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6086 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.