Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji kurs web dizajna da zavrsim?

[es] :: Web dizajn i CSS :: koji kurs web dizajna da zavrsim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23685 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 07:59 - pre 179 meseci
Citat:
Hoces da kazes da vlasnik firme zbog nekih novih pravila/zakona ne sme da zaposli osobu koja nema diplomu a koja svojim sposobostima znacajno moze doprineti napretku firme?
Da bas to hoce da kaze. To ima i kod nas. Tj pocinje. Ali bubamarica zaboravlja da ta mighty evropa moze da utice na rad preko interneta onoliko koliko ja mogu da uticem na globalno zagrevanje...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 10:18 - pre 179 meseci
Citat:
Milos911: Da bas to hoce da kaze. To ima i kod nas. Tj pocinje. Ali bubamarica zaboravlja da ta mighty evropa moze da utice na rad preko interneta onoliko koliko ja mogu da uticem na globalno zagrevanje...


Ja znam nekoliko samoukih ljudi sa sjajnim idejama a koji su po svojim sposobnostima u oblasti web dizajna, programiranja i grafickog dizajna sigurno jako, jako daleko iznad ljudi koji imaju sertifikate i diplome iz navedenih oblasti. Prema tome ja u nekoj buducnosti ne bih smeo legalno da zaposlim nekog od njih da radi za mene na tim poslovima?!

Uskoro ce biti i "Imas sajt,a? Jel ga pravio neko sa diplomom? Sta, sam si ga napravio? A nemas diplomu za to... Hm... Kazna i plus oduzimamo ti sajt jer nisi strucan - radis na crno za sebe!". Naravno, ovo je karikirano ali i nije tako daleko od navedenog...
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 16:24 - pre 179 meseci
Citat:
websurfer:Prema tome ja u nekoj buducnosti ne bih smeo legalno da zaposlim nekog od njih da radi za mene na tim poslovima?!

Da. Valjda. I ja mislim da je to cista glupost(kao sto je glupost coveka od 50 i kusur godina naterati da ide u srednju skolu jer nema diplomu za posao koji je radio vec 30-ak godina(a postoji brdo takvih slucajeva)). Isto to ce pokusati da urade i na webu ali sam misljenja da ce ispasti budale...
 
Odgovor na temu

BubamaricaPH
trenutno nista

Član broj: 229152
Poruke: 3
85.4.174.*



Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 17:30 - pre 179 meseci
Ne sme, do nove godine svi moraju da imaju diplome. Pitanje je samo da li ce da finansira to firma, biro rada ili pojedinci. Inace su kursevi papreno skupi i retko ko ih sam finansira. Znam molere koji imaju po 50 godina i 3 godina do penzije, vrsni majstori u svom poslu i moraju u skolu, a znam i neke samouke graficke dizajnere koji takodje moraju u skolu a imaju platu... pamet da vam stane, jer su strucni. I sama moram u skolu jer sam samouka.
Tako je u Francuskoj i Svajcarskoj.
 
Odgovor na temu

BubamaricaPH
trenutno nista

Član broj: 229152
Poruke: 3
85.4.174.*



Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 17:35 - pre 179 meseci
Zaboravih da dodam, naravno da su web dizajneri u prednosti jer posao mogu da rade od kuce. Ipak, ljudi, ovde svaki evro koji zaradite morate da opravdate odakle vam i da platite porez na njega narocito u EU jer ovde kesa vise nema, sve se placa karticama i cekovima, plus ljudi ovde misle i na penziju tako da su svi mahom zaposleni u firmama, a rade i privatno, naravno.
Ali, da ne idem off dalje, molila bih ako neko vise moze da preporuci te kurseve.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?31.07.2009. u 22:37 - pre 179 meseci
@BubamaricaPH

Izvini, samo jos jedno pitanje, mislim da nije off jer se tice teme a retko se moze naci informisana osoba o ovako vaznom pitanju:

Ispada da u EU samouki web dizajneri mogu samo da rade komercijalne projekte iskljucivo za sebe? Ili mogu da rade po ugovoru (nesto kao ugovor o delu ili sl.) pojedinacne poslove za firme ali bez mogucnosti stalnog zaposlenja?
[]Ili ne smeju nista da rade (ni za sebe) a ne mogu ni da se ubiju jer nemaju diplomu koja potvrdjuje da su strucni za suicid?[/]
 
Odgovor na temu

pebas
Novi Sad

Član broj: 197349
Poruke: 13
93.86.72.*



Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?11.09.2009. u 23:57 - pre 178 meseci
Mislim da treba da zavrsis adobe kurseve, Photoshop, Dreamweaver, Flash i Illustrator. O nacinu polaganja i o Adobe certifikatima se mozes informisati na njihovom sajtu. Takodje su veoma znacajni za zaradu u buducnosti. Recimo ako si "Ekspert Adobe" godisnja plata ukoliko radis za firmu u nekoj normalnoj drzavi je izmedju 60.000$ i 80.000$, a ukoliko si "Master" godisnja plata je do 140.000$. Takodje mozes i iz nase drzave raditi za strance, recimo London je samo 1sat "iza" nas itd.

Moje misljenje je da ako zelis da se ozbiljnije bavis web dizajnom moras imati sertifikate iza sebe, a po mnogim blogovima, forumima itd. Adobe je prioritet i raste potraznja za sertifikovanim Adobe strucnjacima. Stopa primljenih na radno mesto web dizajnera sa Adobe sertifikatima je 80% u odnosu na "samouke" koja iznosi 30%. Takodje logika stvari je jasna ukoliko se postavis kao poslodavac, zar ne? Mislim da dva puta dolaze Adobe profesori, strucnjaci ili kako god, ali u svakom slucaju ljudi zaduzeni za dodeljivanje sertifikata, u Beograd i kod njih se moze polagati za dobijanje sertifikata. Naravno preko nekih akademija, obicno jednogodisnjeg trajanja za Adobe sertifikate.

Uostalom kako praviti moderne web sajtove ne poznavajuci Photoshop kao prioritet?

Kostaju za nase uslove dosta, mislim 200$ ili 250$ po sertifikatu (Photoshop 250$, Flash 250$... znaci pojedinacno), plus jednogodisnje skolovanje oko 2000$ kod nas.


 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.187.*



+7 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?12.09.2009. u 00:18 - pre 178 meseci
Pojedini kursevi su malo žešča glupost.
Oderu te u startu oko 1300 ojra za godinu dana,
a ustvari plaćaš da ti pričaju da radiš nešto.

Kao prvo, onaj ko ozbiljnije želi da radi kao web dizajner,
mora - da zna engleski prelepo. I to bi po meni trebao biti jedini "uslov".

Koliko jedan wannabe web dizajner početnik sa odličnim govorom engleskog razmišlja o daljem plaćanju nekoj školi,
koja ima cenu taman toliko, koliko i sve banke kroz kredit i mogu u 99% slučajeva da obezbede za neku 'obuku' - za akademski ispravnu naplatu,
ako recimo poseti samo jedan od ovakvih sajtova...? → http://psd.tutsplus.com/

Za gimp ima isto tako slično...
I za ostale photo programe....
mnogo njih...

[Ovu poruku je menjao musicmaster dana 12.09.2009. u 05:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hurricane_1

Član broj: 280442
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?25.02.2011. u 08:57 - pre 160 meseci
Veliki pozz za sve!!!

Posto je proslo dosta vremena od poslednjeg posta,zanima me ima li novih iskustava i saveta na ovu temu?

1.Zanima me koja je skola dobra,tj.koja ce pruziti zaista dobro znanje(predznanje) za dalje usavrsavanje po pitanju Web dizajna,i koja ce mi omoguciti da kasnije izadjem na ispit za dobijanje jednog od Adobe-ovih sertifikata???

Ja sam na net-u dosao do sledecih:Softline,CET,ITAcademy,Multimedial laboratory.

Svaki savet je dobrodosao.


2.Takodje me zanima i web programiranje(PHP,MySQL) i naravno dobijanje sertifikata,u ovom slucaju Zend PHP sertifikat.

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

MiksaBG
Beograd

Član broj: 258888
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?28.02.2011. u 15:23 - pre 160 meseci
Za skolu web dizajna preporucujem "Krojaceva skola web dizajna", ja sam kod njih isao prosle godine i za 10 nedelja ces savladati web dizajn. Takodje po zavrsetku iza sebe ces imati uradjen jedan sajt. Ne znam sta josh da ti napisem ako te zanima nesto pitaj.
 
Odgovor na temu

Hurricane_1

Član broj: 280442
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?28.02.2011. u 16:06 - pre 160 meseci
Hvala na odgovoru.Jel postoji mogucnost odrzavanja nastave vikendom,ili moze samo svakog dana???
Kakvo je steceno znanje nakon kursa?

Ima li neko jos nekih ideja,ili saveta,po pitanju web dizajna i web programiranja?
 
Odgovor na temu

MiksaBG
Beograd

Član broj: 258888
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?28.02.2011. u 17:12 - pre 160 meseci
Svaki dan je predavanje, mislim da ne postoji mogucnost samo vikendom. Mozes da im posaljes mail ili da ih pozoves da vidis da li ce mozda uvoditi takvu nastavu.
Nakon kursa si osposobljen da samostalno pravis sajtove, znaci mozes da krenes da trazis klijente. (za pocetak komsija, rodbina, 2-3 sajta za dz sto bi se reklo da bi se popunio portfolio, posle ide lakse kad imas iza sebe 10-tak projekata)
Oko programiranja se nista ne uci, samo web dizajn.
Ideja ili savet hmm....
Pa sve sto oni tamo uce mozes i ti sam da naucis preko neta, imas milion sajtova, tutorijala, knjiga svega sto ti je potrebno, ali za to ce ti trebati jedno godinu dana konstantnog rada da bi savladao. HTML se lako nauci to mozes za dan da naucis, posto ima 10-ak tzv tagova i to je to, ali pozicioniranje tih delova tzv CSS tu ces morati dosta da ucis, dok bi ti stvari dosle sve na svoje mesto.
Posle kursa kada sam pogledao u nazad shvatio sam koliko je to sve smesno i jednostavno ali dok ti neko ne pokaze kako, sta i gde to je problem.
Ipak je mnogo bolje kad ucis pa ti zapne nesto ti odmah lepo pitas i dobijes objasnjenje, nego da ucis sam pa kad zapne nesto da juris po forumima i da cekas da ti neko ukaze na gresku.

Ako treba josh nesto slobodno pitaj.
 
Odgovor na temu

Hurricane_1

Član broj: 280442
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: koji kurs web dizajna da zavrsim?28.02.2011. u 17:42 - pre 160 meseci
Jos jednom hvala na trudu i volji!!!Raspitacu se kod njih!Veliki pozz!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: koji kurs web dizajna da zavrsim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23685 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.