Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako oporaviti windows xp na acer aspire 3020

[es] :: Windows desktop :: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 3020

[ Pregleda: 2367 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 07:36 - pre 133 meseci
Izvinjavam se svim forumasima sto pokrecm ovu temu koja sgurno nij nova, ali problemne moz je specifican jer na ovom laptopu Acer aspire 3020 imam instaliran program koji sam platio 300 EUR a koji se ne momoze prenositi i reinstalirati.
Problem sa win pojavio se poslije pokusaja umrezavanja laptopa putem lana sa kucnim PC a radi se o sledecem

Pri pokretanu systema pojavljuje mi se stalno aplikacija bcmwltry.exe aplicacion error uz piskav ton i uz to nemam tona.
Ne radi opcija copy paste
Kada pokrenem bilo koji program navedena aplikacija mi ,prakticno, ne dozvoljava rad.

Pokusao sam System restore u normlnom i u safe modu ali dobijam poruku da se operacij ne moze izvrsiti i da treba ici na reset ..i tako u nedogled
U systemu ne prijavljuje gresku u hardveru ali nestanak tona pokazuje da problem postoji.
Moji pokusaji da nadjem rjesenje na googlunisu uspjeli pa molim pomoc uz napomenu da na ovom laptopu ne radi ni CD rom pa bi reinstalacija windowsa bila problematicna a sustina je pokusaj spsavanja postojeceg zbog navedenog na pocetku.
Molim pomoc i unaprijed zahvaljujem

bice bolje ...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 08:42 - pre 133 meseci
Najjednostavnije je da backup-ujes ono sto ti je potrebno sa c: particije i reinstalises taj OS. Kako bi pristupio podacima, mozes iskoristiti LiveXP sa Hiren`s boot kojeg ces podici sa CD USB flash-a. (ako se ne snadjes, javni pa cu ti detaljno napisati kako da napravis bootabilan flash)
Za podizanje OS ces isto iskoristiti USB flash i aplikaciju `win to flash` Naravno, to ces pripremiti na drugom racunaru...
Za opoiravag tog OS ce malo teze ici ovako na daljinu....tako da ti je ovo najbezbolnija i najbrza varijanta, jer ne mozemo znati sta je i u kolikoj meri osteceno na tom OSu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 08:50 - pre 133 meseci
Hvala na brzom ogovoru i ja mislim da ci morati reinstalirati pa molim za pomoc oko pravljenja boot flesa!
bice bolje ...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 09:14 - pre 133 meseci
Ok, evo kako ja na brzaka pravim bootabilan flash sa HBCD.

Skini prvo HBCD, imas na dnu strane download:

http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v102/

- Otpakuj ga u jedan folder ili ga montuj u virtual drajv
- Ubaci flesku i formatiraj je (Fat32)
- Udji u HBCD\HBCD\WinTools i pokreni `Grub4DosInstaller.bat`
- u prvom padajucem menu-u izaberes svoj flash disk (videces po velicini), zatim kliknes pod part list `refresh i izaberes `whole disk MBR`, zatim `install` i zatvori prozor.




- otvoris svoj flash disk i kopiras sve iz foldera HBCD + ova dva fajla sto cu okaciti (naravno raspakuj arhivu)

Treba da izgleda ovako:


Posle namesti laptop da bootuje sa flesha... Izaberes mini win XP i pristupis particijama


Za bootabilau instalaciju XP-a koristi win to flash. Ubacis instalacioni CD ili montujes .iso XP-a i pokrenes win to flash. Izaberes source drajv gde je instalacija XP-a i u drugom prozoru izaberes svoj USB flash disk i to je to.



(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 09:20 - pre 133 meseci
Malo je reci hvala....poz
bice bolje ...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302004.05.2013. u 09:26 - pre 133 meseci
Nema na cemu!
Ako zapne nesto, tu smo.
Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302005.05.2013. u 10:37 - pre 133 meseci
Nazalost nista od oporavka Windowsa i spasavanja podataka!!!
Postojeci windows je po svem sudeci ozbiljno ostecen jer pri pokretanju bilo kojeg pograma imam problem.
Ne mogu nista kopirati tako da ni pokusaj becapa sa Hitren bot nije uspio.
Dodjem do opcije Instal kada m se otvori novi prozor sa zahtjevom Press enter i poslije te komande aplikacija se zatvori!!!

Pripremio sam USB sa Xp da reinstaliram Windows ali sada imam novi problem NEMAM opciju u biosu da boot podesim na USB!!
Imam opcije:Hard Drive. CD ROM/DVD i NETWORK BOOT tako da ne mogu ici na instalaciju sa USB!!!

Ima li rjesenja??

bice bolje ...
 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.tel.net.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302008.05.2013. u 20:05 - pre 133 meseci
Vecina acera ima mogucnost da stisten alt + f10 i prilikom paljenja i ponudi ti mogucnost da instaliras windows na novo, jer ima on particije na kojima su fajlovi potrebni za instalaciju.

Ovo omoguci u biosu, nalazi se odmah u prvom prozoru.

Ako ne moze alt + f10 . Ako si odradio gore navedeno sto su ti kolege rekle, omoguci u biosu nesto tipa "pristisni f12 za bootopcije" na enable, i onda prilikom paljenja stisni f12 i tu bi trebalo da se pojavi tvoj stik njega odaberes i to je to
 
Odgovor na temu

okraz
Svasta po malo
za svoj gros
Bijeljina,RS

Član broj: 185146
Poruke: 754
*.teol.net.



+9 Profil

icon Re: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 302009.05.2013. u 06:42 - pre 133 meseci
Igore car si!!!!Uspio sam.
Hvala!!
bice bolje ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako oporaviti windows xp na acer aspire 3020

[ Pregleda: 2367 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.