Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bmanj

Član broj: 50315
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 17:24 - pre 133 meseci
Pozdrav,

Zelim da kupim nov printer (laserski kolor, Samsung 365W). Ono sto me izludjuje je da, na primer, kod jednog vrlo popularnog distributera hardware-a kao "nov" printer prodaju onaj koji se nalazi u prodavnici, i na kom je odstampano 10ak fotografija "cisto za demonstraciju".

Smatram da ako kupim nesto NOVO to mora da bude NOVO. Printer koji je odstampao 10+ fotografija u full rezoluciji po meni nije nov.


Da li mozete da mi kazete kako mogu da znam da je printer koji zelim da kupim nov i neupotrebljen?


Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 17:34 - pre 133 meseci
Ako je toner u originalnoj kutiji-kesi, koja je fabrički zapečaćena, onda je printer nov.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 17:35 - pre 133 meseci
Jel mozes da trazis da ti daju neotpkovan printer?
Nov printer kada je zapakovan, ima uglavnom brdo folija izlepljenih po po njemu, unutra se nalazi neki stiropor, dosta osiguraca koji omogucavaju da taj meahizam ne mrda, i na kraju kod Canonovih i HP-ovih tonera imas jednu trakicu koja mora da se izvuce iz tonera da bi moglo da se stampa.
Mislim da su samsungovi toneri u upakovani u crnoj kesi koja mora da se pocepa i da se ubaci toner iz nje u stampac ako me secanje dobro sluzi.
 
Odgovor na temu

bmanj

Član broj: 50315
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 18:04 - pre 133 meseci
Hvala na odgovorima!

@neca - svi prodavci, pa cak i Comtrade (to su oni koji prodaju otvoren printer koriscen za demonstraciju kao NOV!) u prodavnici imaju samo jedan komad. zato moram da ga porucim, i da sacekam 1-2 dana da ga donesu, i moram da gledam u pasulj da li je printer nov ili ne.

Na netu sam nasao video "unboxing Samsung 365w" - http://www.youtube.com/watch?v=VVbH0FYwNTg

Koliko vidim na tom videu, na sebi ima nekoliko samolepljivih folija, i to je sve. Kertridz (toner) je vec unutra.

Na sledecem video se vidi da je printer zaista zapakovan, i izlepljen folijama, ali to nije 365W

http://www.youtube.com/watch?v=hnaaogvY0yk


Javite mi ako imate jos nekog iskustva sa ovim.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 18:35 - pre 133 meseci
Ja sam 5 godina radio u prodavnici racunarske opreme i moja firma nije pomisljala da pusti nekog da stampa da vidi kako to izgleda :) nisam znao da imaju te fore.
Mogli smo da otvorimo kutiju i da izvadimo uredjaj da ga pokazemo, ali da stampamo nikako.
A jel hoce bar da daju neku bolju cenu za te "nove" printere ili je APP varijanta?
Generalno, mislim da nema sanse da ne primetis da printer nije nov.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 18:43 - pre 133 meseci
Naruči štampač preko Interneta, da ti ga donesu na vrata i plati pouzećem. Kada tako kupiš stvar, imaš pravo da je u roku od 15 dana vratiš u prodavnicu i dobiješ novac nazad. Dobićeš neotpakovan uređaj, i tih 15 dana će ti biti sasvim dovoljno da utvrdiš sve što treba oko štampača. I na kraju, pošto je u pitanju laser, ne vidim problem u tome što je odštampano desetak stranica na njemu, samo traži da ti daju neotpakovane tonere. BTW, ne znam o kojoj prodavnici govoriš, ja nigde nisam video da se dozvoljava test štampa, niti da se test eksponat prodaje.
 
Odgovor na temu

bmanj

Član broj: 50315
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?03.05.2013. u 18:49 - pre 133 meseci
@abitbp6_: U Comtrade-u, u Delta City-ju. Cak su vrlo lepo i iskreno rekli da je to jedini printer tog modela koji se nalazi u prodavnici, kao da je najnormalnija stvar to sto rade (da prodaju raspakovan printer).
 
Odgovor na temu

bmanj

Član broj: 50315
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?09.05.2013. u 09:58 - pre 133 meseci
pozdrav,

samo da se javim, kupio sam printer koji sam zeleo i bio je nov i nekoriscen.

nije bio ni najmanje izgreban - prodavci cesto brisu prasinu sa uredjaja u prodavnicama sa "magicnim" krpama, koje su ostre i grebu plastiku

printer je bio izlepljen sa nekoliko samolepljivih traka, za koje se videlo da nisu "naknadno" zalepljene, i bez cijeg skidanja se ne bi moglo bilo sta stampati.

isto tako, kada sam instalirao printer, iz njega je "izaslo" jedno parce kartona sa nekim informacijama o printeru, koje "izlazi" kao potvrda da je printer uspesno instaliran (predpostavljam da se to ne bi dogodilo ako je printer ranije bio koriscen).


vidim da se svi po malo cudite iskustvu sa prodavcima kod velikog dobavljaca kao sto je CT, ali...


hvala u svakom slucaju svima na savetima i pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kako da budem siguran da je printer koji kupim u prodavnici nekoriscen?

[ Pregleda: 3056 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.