Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvd rekorder sa losim hard diskom

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Dvd rekorder sa losim hard diskom

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Dvd rekorder sa losim hard diskom23.04.2013. u 12:21 - pre 133 meseci
Imam skoro dve godine Panasonic dmr eh50 koji snima na hard disk od 80gb kao i na dvd rezac. Sve je radilo savrseno dok nisam primetio probleme kod reprodukcije snimljenih emisija sa hard diska. Pocelo je da secka i da zastajkuje slika, a onda cak i da prekine emitovanje emisije i izbaci na prethodni meni. Pre dva meseca sam snimao emisiju i disk se napunio do vrha, i samo je ostalo tako da stoji na ekranu"recording" i tako u nedogled, zaglupeo se sto bi se reklo. Posto nijedan taster nije reagovao morao sam da iskljucim dvd iz struje. Kada sam ga ponovo ukljucio pojavilo se na displeju "hello" i onaj graficki prikaz kao loading... i tome nema kraja. Ja sam probao da ga ostavim tako i 3 dana ali ni posle tog vremena nista se ne menja. znaci svaki put kad ga ukljucim pojavi se to "hello" zacuje se "klap" iz dvd-a, hard disk tiho zuji ali ne moze nikako da ga ucita.
Izvadio sam hard disk napolje, to je obican ata disk Samsung sv0802n od 80 gb. Povezao sam ga na komp i odma mi je izbacilo ono s.m.a.r.t. status bad and capable, backup and replace bla bla...

Uzeo sam drugi hard disk istog kapaciteta western digital koji mi je bio u kompu i povezao ga na dvd. Kada sa njim ukljucim dvd na displeju se pojavi "HDD NG", ili "N6".
Trazeci po netu shvatio sam da dvd rekorder snima program na hard disk u formatu koji je necitljiv na kompjuteru, pa se zato ne mogu tako prekopirati snimljene emisije. Imam dva pitanja:

Prvo, zasto nece da prihvati taj drugi hard disk, ako se zna da mnogi stavljaju i hard diskove veceg kapaciteta ili cak manjeg i da sve normalno funkcionise? Znaci kako i koji hard disk treba da stavim da bi ga prihvatio.

I drugo pitanje postoji li ikakav nacin da spasem barem neke od emisija sa starog hard diska koji je kao sto rekoh napunjen emisijama do vrha.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
46.108.241.*



+228 Profil

icon Re: Dvd rekorder sa losim hard diskom02.05.2013. u 18:26 - pre 133 meseci
Nisam serviser ali ono što sam čuo za te Panasonic DVD recordere je da im hard-disk mora biti formatiran na poseban način. Izgleda da je u pitanju neki nestandardan format, što servisi dobro naplaćuju.

Dakle, treba da nadješ isti takav hard-disk kao u Panasonic-u i sektor po sektor da prekopiraš na taj koji hoćeš da ugradiš.

A probaj da na računaru napraviš low-level format tog diska koji imaš i da Panasonic sam pokrene postupak formatiranja hard-diska (ako tako nešto postoji).
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dvd rekorder sa losim hard diskom02.05.2013. u 23:49 - pre 133 meseci
Hvala na odgovoru. Dosta sam guglao i listao poruke na forumima i nekoliko njih je imalo isti problem sa istim modelom. Koliko sam shvatio problem sa hard diskom verovatno resava format u dvd rekorderu. Ali ja bi hteo prvo da probam neke od emisija da izvucem. Ali dobro ako se ne moze sta da se radi, izgubjeno je izgubljeno. Imam nekoliko varijanti. Prvo low level format, a postoji i varijanta da se vajpuje preko kompa samo pocetak hard diska i da se tako ukoni mbr, i onda ce ga mozda ucitati.

A sto se tice zamene hard diska naravno da sam trazio pre svega na limundu isti takav hard disk ali za sada ga nema. Tu je izgleda bitno da li je disk 5400 ili 7200 rpm, i jos nesto ne mogu sad da se setim. Uglavnom verovatno moze da se osposobi dvd sa drugim ili mozda cak istim hardom samo ako uspem da dodjem do menija za formatiranje. Nisam imao vremena ovih dana da se zezam sa tim ali probacu neke varijante pa mozda i uspem nesto.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dvd rekorder sa losim hard diskom08.05.2013. u 19:57 - pre 133 meseci
Ponovo radi bioskop! Definitivno sam odustao od varijante spasavanja snimljenih emisija i krenuo da formatiram disk na kompu. Probao sam sve raspolozive programe za wipe hard diska sa hirens boot cd-a i svaki je zakucao i izbacivao neku gresku kod pokusaja formatiranja. Probao sam i sa active kill disk koji imam na flopiju i on je zakucao. Vec sam pomislio da je hard disk otisao u vecna lovista i onda izguglam "low level format tool" i skinem ovo carobno programce:

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Iz prve uspem da odradim sa njim low level format. Hard disk ne da nije otisao u vecna lovista nego hdd sentinel izbacuje da je zdrav 100%. Vratim disk u dvd rekorder i po ukljucivanju me doceka predivna poruka na displeju "unformat" i trazi da se formatira disk za prvu upotrebu. Aleluja!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Dvd rekorder sa losim hard diskom

[ Pregleda: 2485 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.