Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spor rad racunara

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Spor rad racunara

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

0903973
miroslav mandic
sombor
vojska srbije
srbija

Član broj: 310268
Poruke: 20
*.sowireless.org.



Profil

icon Spor rad racunara14.04.2013. u 19:57 - pre 133 meseci
Pozdrav svima

Znam da je verovatno vise puta pisano o ovom problemu ali sve sto sam nasao procitao sam ali nista nisam uspeo resiti naime radi se o sledecem.
Imam nazovimo to relativno dobrom konfiguracijom Ploca Asus P5gz-mx procesor core2duo 4500 3 giga rama memorije hard od 160giga na ploci je intergrisana od 128mb.Jer mi je riknula graficak. E sad ovako problem.
Komp je radio sa ovom integrisanom dosta brzo bilo je potrebno podici novi sistem podignut je XP SP3 ali kom jako sporo radi nema instaliran ni antivirus samo par osnovnih programa ali da bi sistem pokrenuo treba cekati vecnost proveravao sam u kom modu je hard u DMA je podeljen je na dve particije jer sam mislio da je do harda. Vise ne znam sta bih moglo biti.ali radi kao da je pentijum 3 a ne Core2duo.

POMAGAJTE
 
Odgovor na temu

Zez-zez
umirovljenik
Osijek

Član broj: 168077
Poruke: 70
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Spor rad racunara28.04.2013. u 00:02 - pre 133 meseci
Meni to "smrdi" na problem sa operativnim sustavom. Probaj podići čistu instalaciju XP SP2. Za svaki slučaj provjeri i postavke u BIOS-u. Jesu li instalirani i svi potrebni upravljački programi? Ako nisu, prvo to napravi, a ako jesu onda BIOS pa nova instalacija. Može i opet XP SP3, ali sa drugog diska, ne s tog sa kojeg je instalirana.
 
Odgovor na temu

0903973
miroslav mandic
sombor
vojska srbije
srbija

Član broj: 310268
Poruke: 20
*.sowireless.org.



Profil

icon Re: Spor rad racunara28.04.2013. u 17:13 - pre 133 meseci
ma probao sam i to ali nece novi sistem podigao proverio bios ali opet koci
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Spor rad racunara28.04.2013. u 17:23 - pre 133 meseci
ondaK nije do XP-a

imao sam slican problem, kod mene je bio HDD u pitanju , proveri ga za svaki slucaj ...

ako je HDD OK, onda je nesto na ploci, ili pak ploca ....
 
Odgovor na temu

Zez-zez
umirovljenik
Osijek

Član broj: 168077
Poruke: 70
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Spor rad racunara28.04.2013. u 21:08 - pre 133 meseci
Ili možda kablovi (ATA. SATA)? I pogledaj još jednom u BIOS-u postavke procesora i sabirnice. A možeš i odspojiti sve sa MB (grafičku, memoriju, kablove, ...) pa ponovo sve spoji, pazeći da je sve dobro sjelo. Prije stavljanja kartica (grafičke, memorijskih,...) očisti im kontakte običnom gumicom za brisanje olovke kako bi skinuo eventualni sloj oksida (uglavnom nevidljiv golom oku). Ako ne pomogne, moguće je da imaš neispravan hardveraj. Eh, da, a na kojem sustavu je ta integrirana grafička radila dosta brzo? I zašto je bilo potrebno nanovo dizati operativni sustav? Daj nam malo te povijesti.
 
Odgovor na temu

0903973
miroslav mandic
sombor
vojska srbije
srbija

Član broj: 310268
Poruke: 20
82.117.202.*



Profil

icon Re: Spor rad racunara02.05.2013. u 20:12 - pre 133 meseci
ma isto na xp sistemu ali bilo je nabacano kojekakvog djubreta pa sam resio podici sistem hard sam proverio sa HARD DISK SENTINEL pokazuje da je sve ok i da temperatura neprelazi 40 stepeni stavrno vise nisam pametan
 
Odgovor na temu

Zez-zez
umirovljenik
Osijek

Član broj: 168077
Poruke: 70
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Spor rad racunara04.05.2013. u 07:57 - pre 133 meseci
Ma ne bih rekao da je u pitanju HD. Ostaju mi još dva prijedloga:
1. Formatiranje particije iz DOS-a, pomoću boot diska za Win98 (prethodno potrebna konverzija iz NTFS u FAT32) ili
2. Brisanje particije (particija, ako ih je više) i kreiranje svega ponovo pa onda instalacija.
Naime, primjetio sam da, ponekad, formatiranje particije pri instalaciji XP-a jednostavno ne makne tragove prethodnog sustava pa novi sustav ne radi dobro. Ipak se radi o Windowsima, najšlampavijem OS-u današnjice.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Spor rad racunara04.05.2013. u 09:30 - pre 133 meseci
Nema potrebe da komplikuje, konverzija u fat32 je bzvz a i format pri instalaciji sigurno sklanja sve tragove prethodnika, osim što je možda potrebno da se i mbr opravi. Za svaki slučaj može full a ne quick format, tako će donekle da proveri hard.

Što se problema tiče, prvo pitanje je da li su po instalaciji nabačeni pravi drajveri, naročito za čipset. Odmah po instalaciji i nabacivanju drajvera, sve mora da radi kao nekada. Osim u slučaju da je neki hardver stradao ili se neka gamad navukla. Na to ukazuje i info da nema antivirus programa a svašta može da skoči ako odeš na internet ili imaš gamad po hardu što lako uskoči instaliranjem nekih programa.

Daj za početak da vidimo šta pokazuje Device manager.
 
Odgovor na temu

Zez-zez
umirovljenik
Osijek

Član broj: 168077
Poruke: 70
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Spor rad racunara15.05.2013. u 12:15 - pre 132 meseci
Bootdisk za Windowse prije WIn2k ne prepoznaje NTFS, a formatiranje ne uklanja sigurno sve tragove prijašnje instalacije. Internet je pun informacija o tome.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Spor rad racunara15.05.2013. u 15:12 - pre 132 meseci
Internet je pun svega i svačega što ne znači da je to i tačno. Formatiranje particije uklanja sve tragove prethodne instalacije, osim ako nečega ima na nekoj drugoj particiji/drugom hardu. Jedino što može da opstane je oštećen/zaražen mbr ali se i to lako sredi. Ako te tragove ne očisti format prilikom instalacije, zašto bi to bolje uradio format iz dosa?

Inače je ntfs mnogo stariji od fat32 pa i neka startna disketa od pre win2k može da radi sa ntfs, osim ako nije iz serije 3x ili 9x. Mada je gubljenje vremena posebno particionisanje pored onog iz same instalacije.
 
Odgovor na temu

Zez-zez
umirovljenik
Osijek

Član broj: 168077
Poruke: 70
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Spor rad racunara15.05.2013. u 21:52 - pre 132 meseci
Kako ti kažeš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Spor rad racunara

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.