Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pen tool custom linija

[es] :: Vektorska grafika :: Pen tool custom linija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11728 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Pen tool custom linija04.04.2013. u 08:51 - pre 134 meseci
Da li postoji mogucnost da sam pomocu Pen Tool-a u CORELu crtam ovakve linije

Cesto mi je potrbena ovakva linija mnogo puta na jednom radu pa bi mi mnogo olaksalo posao.


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 04.04.2013. u 11:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.cma.rs.



+28 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 09:05 - pre 134 meseci
Kakva linija...?
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 10:33 - pre 134 meseci
a da... "samo" sam jos to zaboravio :)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 18:58 - pre 134 meseci
Možda modifikovanjem položaja i veličine strelice Start Arrowhead Selector-a?

...ali neće biti na sredini...


_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 19:10 - pre 134 meseci
pokušao sam na taj način, ali mi nije to to.

Evo u principu šta mi je potrebno.
Sklopio sam na elance prvi poslić. Lik ima par stotina skica ali me plaća po satu.
sklopio sam dil za neku smešnu cifru, ali za mene sasvim dovoljnu za početak.

On mi pošalje skicu, ja odradim to u corel-u i vratim mu.
Liku nije bitan kvalitet koliko mu je bitno da ta mapa bude funkcionalna, odnosno da se po njoj lako neki ljudi snalaze.

U principu ne znam kako da automatizujem, gde da ustedim u koracima, jer recimo za ovu skicu mi je trebalo 50 minuta, i to sam radio svojim maksimumom.
Inace sam mislio do sada da jako brzo radim u Corel-u posto ga godinama koristim, ali sam ga koristio za druge stvari.
Lik recimo kaze da ovu skicu za ubuduce ne bi placao preko 30 min i da moram zajednicki da nadjemo nacin da je pojednostavimo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 19:39 - pre 134 meseci
Pa da...bilo bi najbolje da se napravi Custom style linije i da strelica uvek bude na sredini.

Verovatno si pokušavao i sa linijom i strelicom odvojeno pa Align and Distribute Centers horizontaly/verticaly (ali i to traje)?

A Interactive conector tool?
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 19:42 - pre 134 meseci
da traje... tako sam i radio.
Onda je zezanje dok okrenem tu liniju i spojim ova dva kvadratica...

pa recimo, kako u korelu ne moze da se napravi neki brush ili bem li ga sta da pretvorim liniju u neko ovakvo žbunje. Ili liniju u zid sa ciglama...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 21:18 - pre 134 meseci
Još jedno pešačko (štiklirano Snap to Objects):

Midpoint-i oba objekta se povežu Bezier-om.

Promeni se (na toj liniji) Start Arrowhead Selector, pa se Shape tool-om početni "čvorič" (špic strelice)
prebaci/povuče na Center te nacrtane linije (tako da je strelica tačno na sredini rastojanja dva oblika).

Deo linije koja povezuje oblike (polovina koja je nestala zbog povlačenja početka Strelice na Center putanje) se docrta Bezier-om
(opet Midpoint spoljne linije jednog objekta i Node linije sa strelicom).

Ovako se izbegava to okretanje linije jer su linija i strelica pravilno usmerene, samo je dodatak "docrtavanje" skraćene linije.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.as13285.net.



+61 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 21:29 - pre 134 meseci
Sto ne bi probao u Illustratoru to da radis... Dok crtas liniju stavjaj tacke tamo gde hoces da ti bude strelica, ili nacrtaj sve, pa onda naknadno samo poubacuj tacke.
Na kraju izaberi stil da ti strelica bude na jednoj strani, selektuj sve tacke osim prve i poslednje i secni ih sa Cut Path. Na kraju samo izbrisi srelicu na poslednjoj liniji i to je to.

 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.as13285.net.



+61 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 21:55 - pre 134 meseci
Takodje za te zbunice i ograde i statijaznam mozes da korsitis custom brush u Illustratoru... ovo je uradjeno za minut:

(izvinajvam se na velikoj slici, ali nisam hteo da smanjujem zbog ikonica i sl)



 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 22:03 - pre 134 meseci
...Nešto slično može dobiti i Interactive Blend Tool-om u Corel-u.

Kopira se prvi i poslednji žbun i poveže Interactive Blend Tool-om, kasnije se može odrediti broj koraka između (tj. gustina).


_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 22:05 - pre 134 meseci
Citat:
valerijan:
Još jedno pešačko (štiklirano Snap to Objects):

Midpoint-i oba objekta se povežu Bezier-om.

Promeni se (na toj liniji) Start Arrowhead Selector, pa se Shape tool-om početni "čvorič" (špic strelice)
prebaci/povuče na Center te nacrtane linije (tako da je strelica tačno na sredini rastojanja dva oblika).

Deo linije koja povezuje oblike (polovina koja je nestala zbog povlačenja početka Strelice na Center putanje) se docrta Bezier-om
(opet Midpoint spoljne linije jednog objekta i Node linije sa strelicom).

Ovako se izbegava to okretanje linije jer su linija i strelica pravilno usmerene, samo je dodatak "docrtavanje" skraćene linije.


Ili negde gresim ili nije to to.

Problem je kad treba da usmerim liniju. kad nisu paralelno objekti. Onda ne mogu prosto shape alatkom da kliknem na jedan kraj te linije i da snapingom spojim sa drugim objektom. Tada se linija prelomi na pola.

@Koska, ne mogu da koristim AI jer lik zahteva u Corel-u da bi on kasnije mogao da dodaje neke objekte ako zatreba. Verovatno da ima licenciran samo Corel.
Mada to mi je i manja briga. U Corel-u radim godinama nesto drugo pa sam se izvezbao sa svim shortcutovima i tim interfejsom.
Par puta kad sam pokusao sa AI da radim zbunjivali su me lejeri i ostalo. Tako da ako bih ustedeo vreme na strelici izgubio bih na svemu ostalom

Sto se tice Custom Brush-a odlicna je alatka i nadao sam se da postoji nesto slicno u Corel-u sto ja ne znam... Na zalost izgleda da ne postoji :/

Interactive Blend Tool bi mogao da zavrsi posao. Nije mi palo na pamet
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 22:40 - pre 134 meseci
Ne shvatam :(

Da li možeš u startu da povežeš Midpoint-e oblika, pretvoriš jedan kraj u strelicu i Shape-om skratiš na centar putanje?

Da li problem nastaje kad pokušaš da docrtaš "skraćenu " liniju?

dodatak: kod mene "radi" i kad nisu paralelno




[Ovu poruku je menjao valerijan dana 05.04.2013. u 00:03 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 22:43 - pre 134 meseci
sad sam tek shvatio to što pričaš :)
izgleda mora da mi se nacrta. Nije loše rešenje, ali mi na žalost ne skraćuje postupak.

Voleo bih kad bi postojala mogucnost da jednostavno uhvatim samo za coskic i snepujem ga a da se ne desava ovo

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.241.*



+627 Profil

icon Re: Pen tool custom linija04.04.2013. u 23:20 - pre 134 meseci
...ovako se produžava Vreme za povezivanje. Za 30 je potrebno ~7min, dok čisto početno povezivanje traje ~2.15.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pen tool custom linija05.04.2013. u 01:59 - pre 134 meseci
Probaj ovako:

Dakle, gledaj sliku i slijedi ove korake:

1) nacrtaj jednu liniju određene debljine i iskopiraj je tako da imaš dvije iste;

2) jednoj stavi kvadratić na početak i strelicu na kraj, a drugoj samo kvadratić na kraj;
Podesi debljinu linije koja ti odgovara.
Obavezno u opcijama za "Outline Pen" isključi opciju "Scale with image". Time će debljine linija i veličine strelica ostati iste bez obzira koliko kasnije budeš razvlačio objekat.
Sada još podesi veličinu strelice i kvadratića onako kako ti odgovara: Outline Pen -> Advanced... -> Arrowheads:Options-> Edit...

3) primakni ove dvije linije jednu drugoj tako da se kraj prve preklapa sa početkom druge, da izgledaju kao jedna neprekinuta linija;

4) Sada grupiši te dvije linije: selektuj ih obe -> desni klik -> Group

5) Dobio si jedan objekat

6) Ovo se dobija kada taj objekat povećavaš/smanjuješ i rotiraš vučenjem za 'nodes'. Dakle, strelica je uvijek na sredini i iste veličine. Isto i za kvadratiće.



Za tekst u kvadratićima ne znam za neku automatizaciju, tj. barem meni ne pada ništa na pamet. Možda je najbolje da ga u toku crtanja samo napišeš provizorno u/kod kvadratića, pa kad završiš sa linijama onda ga samo na brzinu izrotiraš i smjestiš u kvadratiće.
Druga opcija bi možda bila kad bi umjesto kvadratića imao kružiće. Tada bi sav tekst mogao biti horizontalan, a možda bi i šema time dobila malo na čitljivosti. Time bi se eliminisala potreba za rotiranjem teksta. Naravno, ako je to po uslovima projekta moguće...

Citat:
Sto se tice Custom Brush-a odlicna je alatka i nadao sam se da postoji nesto slicno u Corel-u sto ja ne znam... Na zalost izgleda da ne postoji :/

To bi u Corelu trebalo da se zove 'Linear Pattern Sprayer Tool'.

Citat:
To create a new spraylist:

1. Click Effects -> Linear patterns.
2. Select an object, a set of grouped objects, or a symbol.
3. Click the Save button in the Linear patterns docker.
4. In the Create a new stroke dialog box, enable the Object sprayer option.
5. Click OK.
6. Type a filename in the File name box.
7. Click Save.


[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 05.04.2013. u 04:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija05.04.2013. u 05:56 - pre 134 meseci
Odine sjajno!

Mnogo toga definitivno ne znam...
pojma nisam imao da mogu da rotiram sliku kako treba ako rotiram drzeci node.
Doduse ne mogu da provalim kako da povecam razmak izmedju objekata a da objekti ostanu istih dimenzija.


Sto se tice kruzia umesto kvadratica mislim da ce i to biti prihvatljivo.
Lik ima strasno mnogo strpljenja sa mnom :). Ja mislim da ne bih imao toliko.
Da l zbog toga sto smo dogovorili bruto cenu samo 7$/h ili je jednostavno kulturan i strpljiv :).
Mada za ovaj prvi oslic meni je i 7$ ekstra.
Ponudio sam mu jos i da iskljucujem Work View na 30min ovih vecih radova, ali lik to ne dozvoljava jer hoce da plati onoliko koliko radim, ali da cemo naci zajednicko resenje da stvarno manje vremena trosim na te skice jer ih ima za sledecih 6 meseci puno.

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 05.04.2013. u 09:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija05.04.2013. u 06:18 - pre 134 meseci
da ne otvaram drugu temu. Imam jos jedno pitanje u vezi Corel-a

Kako biste resili ovo?

Treba da nacrtam zid koji nije uvek ravna linija, ali treba cigle da mi prate liniju.

Ja sam to radio tako sto nacrtam liniju, podebljam je recimo na 6pt, uradim Convert Outline to Object, pa PostScript Fill i Brick...
Ne svidja mi se kod ovog nacina jer mi cigle ne prate liniju. Pretpostavljam da AI brush ovo radi na mnogo lepsi nacin...

Sa druge strane ako imam velik zid skroz oko cele mape pocinje da mi secka Corel. Kao da je preopterecen.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pen tool custom linija05.04.2013. u 11:43 - pre 134 meseci
Citat:
CoyoteKG:Treba da nacrtam zid koji nije uvek ravna linija, ali treba cigle da mi prate liniju.

Možda možeš koristiti onaj gore pomenuti 'Linear Pattern Sprayer Tool'. Nije baš savršeno, ali možda može da prođe.

Dakle, isto kao i ranije, prati slike:

1) Nacrtaj dvije cigle nekako ovako ili slično. Onda ih grupiši i selektuj.

2) Otvori 'Linear Patterns' paletu: Effects -> Linear Patterns

3) Klikni na ikonicu za snimanje...(cigle moraju biti selektovane dok ovo radiš)

4) Odaberi opciju 'Object Sprayer' i snimi to negdje...

5) Nacrtaj liniju zida

6) Dok je linija selektovana klikni na svoj upravo snimljeni zid koga ćeš pronaći negdje na paleti 'Linear Patterns'

7) Ono što dobiješ može izgledati ko zna kako u zavisnosti od inicijalnih podešavanja kod tebe...

8) Da bi cigle pratile liniju zida podesi tu opciju gore na 'Property Bar-u' onako kao na slici, dakle izaberi opciju 'Relative to Path' i cigle će se rotirati prema putanji linije

9) Sada ti još ostaje da smanjiš razmak između cigli, isto na 'Property Bar-u', kao na slici, malo se igraj time dok ne vidiš kako najbolje izgleda...

10) Evenutalno možeš da povećaš/smanjiš debljinu linije tako da dobiješ neki efekat kao da se "fuge" između cigli malo spoje...

Možda ima i nešto bolje, ali ovo je najbrže što mi je palo na pamet.
Vjerovatno bi se od ravnog zida nekim distorzijama on mogao iskriviti u proizvoljnu putanju tako da nema ovih zazora između cigli, ali za to bi možda trebalo i znatno duže vremena...
Nisam ja nikakav ekspert za Corel, tako da se nemoj oslanjati na to da je ovo nešto definitivno najbolje i najbrže, ako ćeš to raditi sledećih 6 mjeseci možda ipak da se informišeš još negdje da li postoji nešto brže/lakše/bolje...









Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pen tool custom linija05.04.2013. u 12:36 - pre 134 meseci
ma sta nisi ekspert... jesi :)

probao sam i ja to i od jutros nisam mogao da napravim nekako da moze da mi skrati postupak.
Ipak ako ne nadjem neko drugo resenje cu kao i do sada, pa neka ne budu cigle orjentisane kako treba :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vektorska grafika :: Pen tool custom linija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11728 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.