Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BESPLATNO: mora da je prevara

[es] :: Advocacy :: BESPLATNO: mora da je prevara

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9499 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon BESPLATNO: mora da je prevara11.03.2004. u 14:35 - pre 245 meseci
Army to Gates: Halt the free software

http://news.com.com/2100-1012_3-5171976.html

Citat:
The Department of the Army went a step further, calling on Microsoft Chairman Bill Gates to stop sending the software to Army personnel.

"We ask that you cease immediately the mailing of free software, and other types of gifts, to the Department of the Army personnel,"

Prihvatanjem velikodusnog poklona (maloprodajna cena je oko $500 dolara) vojno osoblje krsi eticka pravila.
Citat:
The Defense Department's Standards of Conduct Office was among the first to take action, warning its workers in a Feb. 13 advisory not to accept the software.

"These items have been determined to be gifts from a prohibited source, and may not be accepted by (Defense Department) employees," the agency said in its advisory. "If received, the items should be returned to Microsoft."

Citat:
The issue comes up as many governments are looking at open-source alternatives for Office and the Windows operating system. The British government has been evaluating a switch to the Linux OS, while open-source software is also being eyed in Korea, China, India and even at some local agencies in the United States.

Microsoft's giveaway also comes as the company faces ongoing oversight by the Justice Department as part of its settlement of antitrust allegations.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara11.03.2004. u 15:59 - pre 245 meseci
Cim je besplatno - mora da je open-source. A cim je open-source, to ne valja. A cim ne valja, onda... hm?

even at some local agencies in the United States.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara12.03.2004. u 15:31 - pre 244 meseci
A pošto ionako niko neće mora da se šalje obaveštenje zaposlenima da ne uzimaju..

A ovo drugo hvale, besplatno, open, ljubav, bolje, pošteno, ne zabranjuje niko.. i na kraju, posle svih tih godina: 2%... eh, godine prolaze, a ono i dalje 2%.

Ko nije probao Linux taj ne zna šta je ljubav, patnja i nada u bolje sutra.
Kad počinje snimanje The Passion of Linux? :)

P.S.
Citat:
Cim je besplatno - mora da je open-source.


Primeti da se pljuje GPL i Linux.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.65.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 01:24 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
A pošto ionako niko neće mora da se šalje obaveštenje zaposlenima da ne uzimaju.

Da, a zaposleni su na nivou onoga sto je pre par dana u redu za besplatnu knjigu, koja se delila uz Vecernje novosti, pitao: "A jel bi mogo ja da uzmem 2 litra?"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 01:52 - pre 244 meseci
Šta?

(nije valjda da ćeš da guraš onu priču kako smo "mi" najpametniji i najbolji..)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 02:02 - pre 244 meseci
Plasim se degojs da ova duskusija nije bas na onom nivou na koji si ti navikao. Nema mnogo materijala za pljuvanja i flame. Mada, ako se potrudis...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 02:15 - pre 244 meseci
Slažem se, tema je prilično "sterilna" što se tiče mogućnosti za flejm. Trudim se da je dignem iz mrtvih, ali slabo.. Mada, vidim, ti si tu da mi pomogneš :)
Ajd, tresni nešto pa da vidimo.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 20:48 - pre 244 meseci
Rado, ti "flame warrior, black belt" i "M$ p(la)cenice".
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.65.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 22:50 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Šta?

Hajde objasni ZASTO MS-ovci iznenada poklanjanju svima redom program koji iance kosta oko 500$ pa cu ti i ja objasniti ovo "sta" odnosno zasto je onaj pitao jel moze da uzme 2 litra! a stoji u redu za knjigu. Eto ti flejm...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 23:01 - pre 244 meseci
Meni sve to mirise na promenu politike kompanije. "Nekako" im procureo kod, dele za dz...

Nova maksima MS-a: "Ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im (oss) se."

PS.
"Ako kanis pobediti, ne smes izgubiti." (stara maksima, prebacena u recycle bin).


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara13.03.2004. u 23:27 - pre 244 meseci
Citat:
iznenada poklanjanju svima redom


Svima redom? Jesu tebi poklonili?

Stvar je verovatno u tome da masa kompanija jednostavno nema potrebu da izvrši apgrejd sa recimo Office 2000 i onda ajd malo da poguraju. Nije njima problem Open Office kao što bi neko voleo (možda hoće da bude, ali trenutno nije), već starije verzije njihovog paketa. Šta tek reći ako neko ima Office XP? Pa taj teško da će da izvrši apgrejd iduće 2 verzije :) Ista stvar i sa Windowsom u mnogim kompanijama.

Što se tiče onog "mogu li ja 2 litra".. ti reče da su zaposleni na tom nivou. Ma otkud ti znaš na kom su nivou ti zaposleni? I onda ti i ostaje tako neka priča - ljudi su ovakvi ili onakvi, samo zato što ti misliš drugačije. Smešno malo, zar ne :) Rekoh, sreća za Linux što Windows i Office nisu besplatni (ili znatno jevtiniji) - pa to (Linux, OpenOffice) niko živ ne bi koristio na desktopu, osim ako ne bi imali ovako neke zakone i propise :)

P.S.
Citat:
"Ako kanis pobediti, ne smes izgubiti."

Uz napomnu, da bolje zvuči u originalu na ijekavici i sa gomilom izraza specifičnih za komšije, što je tek davalo poseban ugođaj celom stripu. Ah da, umalo da zaboravim da ti odgovorim istim.. npr.
"Bolje biti milijun godina bogatun, nego jedan dan sirotan." :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 00:03 - pre 244 meseci
Da, bice da ta krilatica odgovara Biliju, no ne i korisnicima njegovih proizvoda. Koji uzgred usled silnih sigurnosnih propusta redovno nadrljaju, kao da su nabavili softver kod Grunfa.

Ma, sigurno bi sa Grunfom bolje prosli. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 00:17 - pre 244 meseci
Pa čuj programirajući na Windowsu ipak može bolje da se zaradi nego u drugom slučaju. U stvari, zarađuje li ovde neko programirajući nešto za Linux? Mislim baš Linux desktop.

Ovaj, ne znam baš ko gore finansijski prolazi: ovi što nešto rade vezano za Windows ili Linux? Ako izuzmemo kompanije koje prodaju i jedno i drugo, koja to ima sw kompanija tamo, a da nije ono "pozitivna nula".

Biće da su korisnici i distibuteri Linuxa kao lično Alan Ford: mlad, plav :), večito nesretno zaljubljen. A što se para tiče..

Mada, s obzirom na generalni stav da treba da se radi za dž, Linux zajednicu bolje bi opisao jedan drugi strip iz pera jednog od autora (Magnus) tada već bivšeg Alan Forda: "Kraljevina Maxmagnus". Sećate se onog Princa od Zakrpe? :))) Ili lopova Drpige? :) Umirovljeničkih-Borbenih-Snaga :) A RMS bi mogao da vam bude onaj svećenik "Onaj-koji-sve-vidi-i-sve-zna". :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 00:36 - pre 244 meseci
Ne znam za programiranje na desktopu, ali ja lepo zaradjujem administracijom. Takodje ne znam koliko Windows administratori zaradjuju, ali mislim ipak manje od kolega na *nix sistemima. Pretpostavljam da se programiranjem takodje moze prilicno zaraditi, ali je Linux trziste znatno manje.

Lopov Drpiga, vecna opasnost? :) Ko vam je nosati ministar finansija? :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 01:55 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Pa čuj programirajući na Windowsu ipak može bolje da se zaradi nego u drugom slučaju. U stvari, zarađuje li ovde neko programirajući nešto za Linux? Mislim baš Linux desktop.


Ima, ima jedan ti upravo odgovara ;)

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 02:05 - pre 244 meseci
Ma dobro, ima i jedan što ima 100 godina, a čitav život pije i duvani k'o Turčin..

Mislio sam generalno, tj. ukupno i programiranje i administracija i sve skupa šta ide sa tim. Nije valjda da je Linux tržište razvijenije od Windowsa? Pa možemo Relju da pitamo samo na igricama, kako stoje stvari na godišnjem nivou na Windowsu.

E da, Deki, ajd sad baš me interesuje, koji je tebi razlog, motiv, i na kraju koju korist očekuješ od tog programiranja (koristiš li GPL?)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 15:59 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Ma dobro, ima i jedan što ima 100 godina, a čitav život pije i duvani k'o Turčin..

Mislio sam generalno, tj. ukupno i programiranje i administracija i sve skupa šta ide sa tim. Nije valjda da je Linux tržište razvijenije od Windowsa? Pa možemo Relju da pitamo samo na igricama, kako stoje stvari na godišnjem nivou na Windowsu.

E da, Deki, ajd sad baš me interesuje, koji je tebi razlog, motiv, i na kraju koju korist očekuješ od tog programiranja (koristiš li GPL?)?


GPL licenca ce ici za program. Program se radi po narudzbi, u prevodu komercijalna stvar. Prednost cele postavke je sto cu moci da iskoristim oko 20%-50% vec napisanih stvari sto donosi veliku ustedu u vremenu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 20:58 - pre 244 meseci
Citat:
Prednost cele postavke je sto cu moci da iskoristim oko 20%-50% vec napisanih stvari sto donosi veliku ustedu u vremenu.

I manju zaradu?

Ali zašto GPL? Zbog ovih gotovih stvari?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara14.03.2004. u 22:45 - pre 244 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Prednost cele postavke je sto cu moci da iskoristim oko 20%-50% vec napisanih stvari sto donosi veliku ustedu u vremenu.

I manju zaradu?

Ali zašto GPL? Zbog ovih gotovih stvari?

E vidis zarada nije manja :), jer pre svega to je usko specijalizovan software koji firma plati za lepu svoticu i meni je u principu lepo naplatim svoj programerski trud i to je to. Sa druge strane to ne treba sirokim narodnim masama tako da je mala sansa da ce se to prosiriti. Sa druge strane firma koja plati taj software sigurno nece taj software siriti tj sigurno ga nece dati svojoj konkurenciji :). Sa druge strane tu najvise pare idu na ono sto ja kazem support, tj san svakog srpskog programera je da napravi program za knjigovodstvo i da ga proda u 10 firmi i da zivi od odrzavanja programa ko bubreg u loju.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: BESPLATNO: mora da je prevara15.03.2004. u 02:28 - pre 244 meseci
Dobro, ovde je tako jer je program usko specijalizovan. Ali čim bi bio program generalne namene (npr. za vođenje video kluba ili tako nešto) ništa ne bi sprečilo nekog iz te firme da dalje prodaje tvoj program kao da je njegov.

Citat:
Sa druge strane firma koja plati taj software sigurno nece taj software siriti tj sigurno ga nece dati svojoj konkurenciji :)


Neće firma, ali ako neko slučajno "naleti" na taj program..? Npr. imaju nekog ko im održava računare i taj lepo vidi tvoj program i vidi da je GPL..?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: BESPLATNO: mora da je prevara

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9499 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.