Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?

[es] :: .NET :: Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?

[ Pregleda: 1515 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.telrad.net.



+4 Profil

icon Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?23.03.2013. u 04:50 - pre 134 meseci
Otprilike, kako naslov i kaže...

Elem, napravio sam aplikaciju koja kupi informacije sa Panasonic-ovih digitalnih telefonskih centrala (broj telefona koji je zvao/se zvao, vreme poziva, trajanje poziva, lokal sa koga se pozivalo/na koji se poziva), ukratko - sve ono što centrala i pošalje po tcp/ip, usb, rs232 protokolu (nebitno).

Centrala mi pošalje string, ja ga parsujem, unesem u DB, klijent aplikacija to sve lepo povuče iz DB - milina...

E sada... kako ja da klikom na neki broj koji je zvao/je pozivan, pristupim bazi podataka operatera i lepo vidim imenom i prezimenom čiji je to br?

Video sam neka lepa android rešenja i znam da je tako nešto izvodljivo.

Da li je neko imao neka ranija iskustva?

Već sam pitao pravnika iz M:tel BiH da li je to legalno, te da li mogu da pitam nekoga iz tehničke službe, na šta mi je on otprilike odgovorio:
- M:tel vam ne može reći kako da pristupite tim informacijama, ali vam ne brani ukoliko to i učinite. Zapravo, imate pravo, jer svaki naš klijent koji je pristao da damo njegove informacije u Imenik želi da ta informacija bude transparentna.

Ideja je sledeća:
Ja prodajem svoj SW velikim kompanijama koje žele da prate svoje telefonske troškove. Oni u stvari ne žele da ograničavaju svoje zaposlene i uslovljavaju ih visinom telefonskih troškova, ali žele da jednim klikom provere br. telefona (ukoliko im je taj broj sumnjiv).

Npr. vide se veliki izdaci za broj +38755xxxxxx, kliknu na njega i vide da je to broj njihovog značajnog komitenta.
Učini im se sumnjiv br. +38756xxxxxx i vide da je zaposleni u odeljenju prodaje Marko Marković zvao broj koji je registrovan na Marko Marković, ulica ta i ta, grad taj i taj... Znači, zvao je kući i pričao sa ženom/mamom/tatom
Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

Branko R
Banja Luka

Član broj: 25383
Poruke: 30
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?29.03.2013. u 09:51 - pre 133 meseci
Ukoliko imaš mtel bazu telefonskih brojeva to je lako uraditi. Join tvoje i mtel tabele i gotovo, eventualno malo prilagodjavanje formata brojeva. Problem je kako nabaviti mtel imenik. Možda neko ko se razumije u asp može da napravi neke upite na njihov imenik koje se nalazi na adresi http://www.mtel.ba/imenik/
 
Odgovor na temu

SpizaGenije
Spiza Genije
Software Developer
Signus

Član broj: 247347
Poruke: 193
*.telrad.net.



+4 Profil

icon Re: Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?02.04.2013. u 14:50 - pre 133 meseci
Citat:
Branko R: Ukoliko imaš mtel bazu telefonskih brojeva to je lako uraditi. Join tvoje i mtel tabele i gotovo, eventualno malo prilagodjavanje formata brojeva.

Da... Tako sam i ja mislio... U suštini, svaki telefonski broj je UNIQUE (kod nekih operatera je i PK)... E sada, ja bih preko MouseOver preko nekog broja, pokupio taj broj i rekao:
Konektuj se na taj host i tu bazu, selektuj mi col_korisnik, col_ adresa (npr) iz tbl_imenik gde je col_broj jednak tom-i-tom broju.

Citat:
Branko R: Problem je kako nabaviti mtel imenik.

E to je problem koji ja nikako ne mogu da rešim... Tj. kako da pristupim imeniku...
Some people, when confronted with a problem, think: "I know, I'll use regular expressions."
Now they have two problems!
-Jamie Zawinsky
 
Odgovor na temu

Branko R
Banja Luka

Član broj: 25383
Poruke: 30
*.teol.net.



Profil

icon Re: Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?02.04.2013. u 18:35 - pre 133 meseci
Ima na Google play aplikacija za tel koja provjerava brojeve iz mtel imenika, koju nisam probao, pa se nadam da radi
https://play.google.com/store/...s?id=com.majk.imenik&hl=en

Kontaktiraj autora mozda ti on pomogne.
Ako slucajno nabavis imenik javi mi pp.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako pokupiti informacije broja telefona iz operaterove DB?

[ Pregleda: 1515 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.