Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IPTV bezicno povezivanje

[es] :: SOHO Networking :: IPTV bezicno povezivanje

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ztrifunovic
Zoran Trifunović
KONSING
Beograd

Član broj: 85717
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon IPTV bezicno povezivanje07.03.2013. u 20:45 - pre 135 meseci
Probao sam da Telekomov Jetspeed ruter i AmiNet 125 STB povežem bežično ali na TVu ne dobijam signal.
Prvo sam pokušao da jedan AP postavim u klijent mod i da ga povežem sa STBom, drugi koji je u AP modu sa Telekomovim ruterom i ne prolazi. Zatim sam pokušao da AP kod Telekomovog rutera zamenim sa AP ruterom i da njegov WAN port povežem sa LAN3 a da pri tom uradim MAC Clone adrese STBa na WAN portu AP rutera ali opet ne prolazi. U svakom slucaju kad resetujem STB i TV, na TVu dobijem poruku fs|cdn ali mi ne traži šifru kao kad je STB povezan ETH kablom na Telekomov ruter.

APovi se vide, STB dobija IP od AP klijenta na koji je povezan ali video ne prolazi. I da WAN port sam probao sa dinamickom IP adresom ali ne dobija je, i sa statickom 192.168.3.2 pošto je VLAN za IP 192.168.3.0 a LAN3 je 192.168.3.1. Takođe ping na 192.168.3.1 ne prolazi nikako kad sa strane STBa zakačim laptop, jedino prolazi sa računara koji je na Internetu, pretpostavljam da je udarena zabrana.

Da li je neko imao problema prilikom povezivanja, pošto u svim temama koje govore o ovoj tematici nisu pomenuti nikakvi problemi sa povezivanjem? Praktično u svakoj temi je navedeno da to sve radi bez problema.

Takođe posle nekoliko uzastopnih pokušaja da ovo povežem zvao sam i Telekomov korisnički servis u nadi da ću dobiti neki savet, međutim rekli su mi da to nije moguće tako povezati bez ikakvog objašnjenja zašto.

Ako ima neko nešto da predloži molio bih za savet.

Hvala!
 
Odgovor na temu

ztrifunovic
Zoran Trifunović
KONSING
Beograd

Član broj: 85717
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IPTV bezicno povezivanje08.03.2013. u 12:35 - pre 135 meseci
Izgleda da za ovaj problem nema resenja. Bar kod nas, jer na nekim forumima vidim da ljudi van Srbije normalno koriste wireless za IPTV.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: IPTV bezicno povezivanje

[ Pregleda: 2910 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.