Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ekran na laptopu ne reaguje.

[es] :: Laptopovi :: Ekran na laptopu ne reaguje.

[ Pregleda: 3764 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Ekran na laptopu ne reaguje.26.02.2013. u 20:29 - pre 135 meseci
Pozdrav narode,
Naime kao što vidite po nazivu teme, moj (dosad) verni laptop je prestao da radi. Tačnije, monitor. E sad, znam ja da se ovo pitanje često postavlja a pretpostavljam i da znam odg
ovor, ali eto verovatno gajim neku smešnu nadu da će neko reći ,,Druže samo ga restartuj i radiće kao nov". Ehehe ne možete me kriviti zbog toga.

Izgleda da i nisam neke sreće, što se svega tiče. Evo na primer kad god čujem da nailazi neki grip ili nešto ja se pomirim sa sudbinom, kupim hlekove i čajeve i čekam da me ne zaobiđe. Ta ko i što se tiče ostalih stvari, na ispitu mi ispadne jedino pitanje koje nisam znao, tačnije jedno od stotinu, ali bukvalno, ne preterujem. Znam da je to jedan od najčešćih izgovora studenata, ali e kod nekoga je to stvarno npr. mene :-D Neću vas više smarati sa mojom ličnom (ne?)srećom nego da pređem na stvar.

Uključim ga, svetli dioda kod tastera za uključivanje, pokreće se mašina, bruje ventilatori, čuje se hard, ali na ekranu ništa. Radi CD ROM, svetli lampica sa strane kao da se puni, s obzirom da je priključen na struju, sa sve baterijom ima logike. Ali fora je što ne reaguju tasteri, to vidim pošto imaju diode kod Capslocka i tastera za wifi ali one ne reaguju. Iako po zvuku bar laptop tako radi. Probao s i restart i da ga uključim bez ili sa punjačom ali ništa ne reaguje. On samo tako bruji i kulira me. Znam da je to verovatno matična ili pak grafika ili još štošta ali me zanima šta vi mislite. Neću ništa da ga rasklapam ili drndam s obzirom da je još pod garancijom. Nosiću ga u win win, gde sam ga i uzeo i čekaću mesec dana dok završe posao od pola sata. Reč je o moćnom HPu. Znam, znam i ja sam čuo puno priča o tome kako se često kvare i kako najviše ta marka vuče po servisima, što od iskustava prijatelja i poznanika, što od servisera a što iz ličnog iskustva, ali eto u trenutku kaf sam kupovao, on se činio kao najbolja opcijaa. Eto izvinite na ovolikom tekstu i na greškama koje se u njemu nalaze ali sam ovo kuckao dokon na telefonu. Ko ima volju, vreme i želju da odgovori biću mu veoma zahvala!.

Hvala unapred
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.26.02.2013. u 21:13 - pre 135 meseci
Koliko puta CAPS LOCK LED blinka pri paljenju?

I ako je u garanciji, nema potrebe da se maltretiraš da radiš dijagnostiku. Ima ko je plaćen za to. Nosi tamo gde si kupio ili direktno u ovlašćeni servis i nema glava da boli.
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.26.02.2013. u 21:26 - pre 135 meseci
Da pa, kao što rekoh diode ne reaguju, što će reći svetlela nije nijednom. Hvala na brzom odgovoru :D
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 13:21 - pre 135 meseci
Ima li nekih drugih mišljenja, komentara?
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 16:35 - pre 135 meseci
Koji tacno model HP-a (vazan detalj)? Da li si probao ovo? Ako nisi probaj pa javi rezultate.
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 17:35 - pre 135 meseci
Za neko cudo, nisam se toga setio. Probao sam ali nista ne pomaze. Model HPa je G62-B50EM. Svratio sam malopre do njih I samo mi rekose da donesem garanciju I da ce da salju u servis I da ce to najmanje trajati cetiri nedelje o.O
Gde salju, u Ameriku? Takodje mi rekose da se pozdravim sa svim podacima. :O Mislim ja jesam sve vazne korporacijske podatke sacuvao ali je takodje bilo mnogo filmova koji se ne mogu tako lako naci. A da ne spominjem slike koje nisam nigde sacuvao aww :/
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

kunc
Germany

Član broj: 195484
Poruke: 441



+56 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 17:58 - pre 135 meseci
podatci se itekako mogu spremit. Izvadi HDD i ubaci ga u neku sata 2,5" laticu..ukljuci kao ekterni i spremi sve svoje fajlove

vrlo jednostavno, a cijena latice oko 10-tak evra



 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 20:59 - pre 135 meseci
He he, hvala na sugestiji ali to nije opcija jer kao što rekoh pod garancijom je, sto bi znacilo da ne treba da ga otvaram jer bi odmah provalili.
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 21:48 - pre 135 meseci
Ko kaze da bi provalili, ako to uradis pazljivo sa adekvatnim preciznim srafcigerom? Sem toga hard disk je CRU to jest "customer replacable unit"...
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.27.02.2013. u 22:55 - pre 135 meseci
Mislim da necu da Tim da se igram. Steta. Ima li neke sanse da podaci ipak ostanu, zar ne zavisi to od vrste kvara? I kakve veze ima model sa Tim? Osim mozda što su kod nekih modela neki problemi ucestaliji? I da li bi trebalo da ocekujem ovako nesto I u buducnosti?
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

kunc
Germany

Član broj: 195484
Poruke: 441



+56 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.28.02.2013. u 07:01 - pre 135 meseci
Citat:
Branchez: Mislim da necu da Tim da se igram. Steta. Ima li neke sanse da podaci ipak ostanu, zar ne zavisi to od vrste kvara? I kakve veze ima model sa Tim? Osim mozda što su kod nekih modela neki problemi ucestaliji? I da li bi trebalo da ocekujem ovako nesto I u buducnosti?


imam neki osjecaj da ni sam ne znas sta bi htio !
dali smo mi savjete, izaberi jedno ili drugo..treceg nema :)

ako zelis da ti se spase podatci , uradi kako sam ti rekao
jer se niko u servisu nece igrati sa tvojim podatcima, osim ako pakleno dobro platis!

ako imas veci budzet, moja prepuka je da kupis externi HDD i rijesio su svu politiku oko podataka



 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-13-85.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.28.02.2013. u 09:56 - pre 135 meseci
U servisu koriste servisni hdd, koji ima na sebi kompletnu HP dijagnostiku: baš da se ne bi igrali sa tvojim diskom, instalacijama, i slično.

Priča o tome da ne garantuju za podatke je najviše iz sfere kada ti ugine harddisk. I jeste tačno - za podatke ti ništa ne garantuju, ali neće se ni igrati sa njima.

Shodno tome:
opcija a) pošalji laptop na garanciju
opcija b) gledaj u crn ekran
opcija c) sekirče, i 500+ evra za nov.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Jobi
BG

Član broj: 147804
Poruke: 2
46.240.192.*



Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.28.02.2013. u 10:54 - pre 135 meseci
Jesi li porbao da prikljucis na spoljni monitor?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.28.02.2013. u 11:54 - pre 135 meseci
Citat:
Branchez: I kakve veze ima model sa Tim?


Model laptopa je bitna informacija da se vidi o kokoj seriji HP laptopova se radi i kojih je specifikacija. HP G serija laptopova je u stvari HP Compaq G serija laptopova sto ce reci da je rec o HP entry level kategoriji jeftinih laptopova kojima su kvarovi kao dobar dan. Prethodna poruka nema nikakve veze sa onim sto sam pitao vec je predlog kako da backup-ujes podatke pre nego sto posaljes laptop na servis. Na osnovu svih informacija do sad, najverovatnije je problem ploca, tako da ako je laptop u garanciji moraces malo da se strpis kad ga posaljes na servis... I ja se pridruzujem pitanju iznad ove moje poruke.
 
Odgovor na temu

Branchez
Novi Sad

Član broj: 239808
Poruke: 48
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.01.03.2013. u 15:48 - pre 135 meseci
Evo javljavam se sa malim zakasnjenjem, neka guzva na faksu. Da, tacno je da ne znam sta hocu. Probao sam da prikacim na monitor i ne radi i dalje. Takodje sam primetio da cim se pokrenu ventilatori tj. cim zabruje ono na pocetku kad se ukljucuje laptop odmah se iskljuce, prestanu da rade. Bar vidim onaj na procesoru prestane da se vrti ali ni ovi ostali se ne cuju, totalni muk, iako lampice i dalje sijaju.
To u pocetku nije bilo tako. Ali eto. Odlucio sam da se ne bakcem nisacim jer nemam ni opremu ni znanje. Skidacu opet sta mi treba, prevode cu pisati iznova pa eto.

Ljudi, hvala vam na pomoci I savetima ali mene i dalje zanima sta li je u pitanju.
My enemies are many, my equals are NONE!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.01.03.2013. u 17:08 - pre 135 meseci
U tom laptopu postoji samo jedan ventilator. Sve jedno, ne postoji nista sto mozes sam da probas da bi ga sam popravio, prema opisanim simptomima. Odnesi ili posalji u ovlasceni servis i strpi se dok ga ne poprave.
 
Odgovor na temu

SashaNBG
Novi Beograd

Član broj: 70482
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ekran na laptopu ne reaguje.05.03.2013. u 22:12 - pre 135 meseci
Prema opisu kvara, skoro sigurno je problem sa grafičkim čipom ili čipsetom, pogotovo ako laptop nije čišćen duže og godinu dana. Svaki ozbiljan servis može utvrditi šta je problem, a takve popravke koštaju oko 80-110€. Pazi se samo servisa u Lominoj u Beogradu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Ekran na laptopu ne reaguje.

[ Pregleda: 3764 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.