Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

compaq presario 2500 problemi sa hdd-om

[es] :: Laptopovi :: compaq presario 2500 problemi sa hdd-om

[ Pregleda: 1144 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milić_milan
magacioner,Zlatibor Voda
Zlatibor

Član broj: 204815
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon compaq presario 2500 problemi sa hdd-om02.02.2013. u 03:48 - pre 136 meseci
Pozdrav svima.Potrebna mi je pomoc oko ovog "lap top-a".Pre par dana sam kupio polovan Compaq Presario 2500.Bez harda i strujnog adaptera tj punjaca.Znam da je to stara masina,ali je iole bolja od mog desk top-a.Barem po specifikacijama komponenti.Od drugara sam pozajmio tosibin 2.5 ATA hard od 10gb.Sentinel je pokazivao 100/100.Cisto da probam i proverim da li je sve ok.Prilikom prvog paljenja compa imao sam problema sa BIOS-om tj on nije prepoznavao hard.Nakon nekog petljanja po Biosu,on ga je prepoznao i ja sam krenuo sa instaliranjem XP-a sp3.Nije bilo problema sa instalacijom os-a i drivera koje sam nasao na zvanicnom sajtu HP-a.Kada sam pokusao da pustim neku muziku,u pozadini i otvorim control panel comp je zabagovao,ugasio os i izbacio obavestenje da je os ugasen zbog prevencije daljih kvarova i sl.... Tom prilikom sam primetio i da je se comp previse zagrejao.Kasnije sam pokusavao da ga upalim,ali on nije mogao da podigne sistem.Dodje do dela gde je ekran crn i gde stoji xp professional i tu stane.danas sam pokusao da ponovo uradim sistem ali tu su nastali novi problemi.BIOS cas prepozna cas ne prepozna hard.Uglavnom prepoznaje ga dok je hladan.Ako instalacija i krene,na pola puta stane.Dobijem gresku da nije moguce prekopirati neki file,koji je od pokusaja do pokusaja uvek drugaciji.Inace ovaj comp ima dva,veca coolera od kojih jedan nije radio do malopre.To jest dok nisam izvadio parce tkanine iz njega.To sam tek malopre video.Recite mi sta da radim sa njim? Da li da pokusam sa flashom biosa,ili nesto drugo.... ?Gde tu moze da bude problem,tj na sta da obratim paznju?Pokusao sam da instaliram i XP sp1 ali sve je se isto dogadjalo kao i sa sp3.E da adapter je univerzalni.



Unapred zahvalan....
 
Odgovor na temu

milić_milan
magacioner,Zlatibor Voda
Zlatibor

Član broj: 204815
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: compaq presario 2500 problemi sa hdd-om06.02.2013. u 00:17 - pre 136 meseci
Opet pozdrav...
Juce sam zamenio hard i ubacio neki travelstarov od 40 gb.Na pocetku je sve bilo ok,opet sam odradio sistem ali opet su poceli isti problemi.Slucajno sam primetio da kada ga prikopcam na struju,tj na razdelnik na kome je prikacen desk top i uljani radijator on nekako i radi.Ne bas najbolje ali ipak radi.Kada ga prebacim na drugi steker na kojem je sam,pocinju problemi.Danas sam,sa drugarom proverio adapter.Na starom iskrinom unimeru,adapter propusta tacno onoliko koliko mu je zadato na njemu.Znaci na njemu stoji 15A i toliko propusta.Ali drugar je primetio da takodje propusta i naizmenicnu struju,i to u isto vreme.Ne secam se koliko tacno.Malo je ali ipak je tu.Da li taj adapter moze da bude uzrok problema i da li je to normalno tako?Nikada dosada nisam petljao sa lap topovima i tim adapterima pa i ne znam mnogo o tome.Adapter je univerzalni(verovatni kineski,B kvaliteta) i kupljen je za nekih 1200 din.
 
Odgovor na temu

SashaNBG
Novi Beograd

Član broj: 70482
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: compaq presario 2500 problemi sa hdd-om05.03.2013. u 23:09 - pre 135 meseci
Laptop je prilično star i ne isplati se sređivati ga. Ali kad si već kupio punjač i nabavio HDD, ajde da rešimo problem. Tkanina koju si izvadio iz kulera je u stvari nagomilana prašina, i mislim da je jasno šta se dešava - taj laptop verovatno nikad nije čišćen, pa se za kratko vreme pregreje čipset i on prolupa. Zato puca sistem i sa drugim diskom. Probaj da ga očistiš, jer je čišćenje u servisima oko 20€, a pitanje da li laptop vredi toliko.
 
Odgovor na temu

milić_milan
magacioner,Zlatibor Voda
Zlatibor

Član broj: 204815
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: compaq presario 2500 problemi sa hdd-om26.03.2013. u 03:25 - pre 134 meseci
SashaNBG hvala na pomoci ali sada imam drugi problem sa tim comp-om.Sada vise nece ni da se upali.Kada ga prikacim na adapter upale se lampice i pritiskom na on/off dugme one se ugase i to je sve.Uzeo sam drugi lap top koji je ovog puta ispravan pa sam i digao ruke od njega.Mada pokusao bih da i ovog "vaskrsnem" ako je to uopste i moguce.Sta sada moze da bude,pored vec navedenih problema.Nije mi problem da ga rasturim celog i ocistim,vec je neispravan i gore ne moze biti.Nisam ga probao sa ovim drugim adapterom?Nosio sam ga u servis i oni nisu mogli nista da urade.Uputili su me na generalnog uvoznika tih racunara ali mislim da se to nikako ne isplati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: compaq presario 2500 problemi sa hdd-om

[ Pregleda: 1144 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.