Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)

[es] :: Office :: Excel :: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)10.01.2013. u 19:43 - pre 137 meseci
Počela sam pomalo da radim sa ovim Formulama ali nikako ne mogu da iskopiram formulu sa jednog dokumenta na drugi kako bi je prilagodila mom slučaju. Sve odradim kako treba, podesim formulu u novom dokumentu, udarim Ctrl+Shift+Enter ali neće da mi prihvati. Može li mi neko pomoći?
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)11.01.2013. u 05:39 - pre 137 meseci
Morao bi da prihvati, dok si unutar funkcije (dok mozes da je editujes) stisni CTRL+SHIFT+ENTER.
Pa ako je uokvirena viticastim zagradama {} onda je OK.

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)11.01.2013. u 12:57 - pre 137 meseci
Citat:
sanjence: Sve odradim kako treba, podesim formulu u novom dokumentu, udarim Ctrl+Shift+Enter ali neće da mi prihvati. Može li mi neko pomoći?
a da postaviš neki primjer da ne izmišljamo toplu vodu?
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)11.01.2013. u 16:39 - pre 137 meseci
Evo našla sam jedan sličan primer koji želim prilagoditi mom slučaju pa ću Vam dostaviti i jedno i drugo. Pokušala sam kopirati pa zatim unosti ručno ali nije htelo da prihvati ni jedno ni drugo. I još jedno pitanje. Da li se formule eventualno mogu upisati direktno na tablicu a ne posebno iznad tablice kao što je to slučaj na starom Uzorku.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)12.01.2013. u 07:24 - pre 137 meseci
Da bi mogla da koristiš strukturne reference (tipa Table1[[#All];[Pon]:[May]]...) moraš da imenuješ tabelu. Više o strukturnim referencama imaš ovde:
http://office.microsoft.com/en...-excel-tables-HA010155686.aspx

Ja nisam ni znao da se strukturne reference mogu koristiti na ovoliko mnogo načina. Nikad nisam video ovakvu formulu kao u tvom primeru.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)12.01.2013. u 08:39 - pre 137 meseci
Citat:
Brodoplovac: Da bi mogla da koristiš strukturne reference (tipa Table1[[#All];[Pon]:[May]]...) moraš da imenuješ tabelu.

Preciznije bi bilo reći, da je deklarišeš, obzirom da 'imenovanje' znači nešto drugo. Deklarisanjem opsega u dinamčku tabelu, obeleženi opseg već dobija svoje ime.

Nisam otvarao fajlove ali iz citiranog zaključujem da bi koristila matrične formule unutar dinamičke tabele. Nažalost ova opcija nije moguća za matrične formule preko opsega.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)12.01.2013. u 15:08 - pre 137 meseci
Citat:
sanjence:Pokušala sam kopirati pa zatim unosti ručno ali nije htelo da prihvati ni jedno ni drugo.
..............
Da li se formule eventualno mogu upisati direktno na tablicu a ne posebno iznad tablice kao što je to slučaj na starom Uzorku.
- Pokušat ću ti približiti rješenje tvog problema (a i ostalima koje to zanima) preko tutorijala za ovu izvanrednu ARRAY formulu koju je dao @3okc (nadam se da će me @3okc ispraviti na PP ako sam napravio koju grešku)
- Kako misliš formulu upisati direktno u tablicu. Pa odakle će vući podatke? Na tutorijalu imaš link za download rješenja na tvom primjeru.
Možeš formule postaviti bilo gdje ali ne u samu tablicu gdje su podaci.
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)13.01.2013. u 14:48 - pre 137 meseci
Mnogo Vam hvala na trudu jer ste mi dosta olakšali posao. Ali problem mi je i to što neće da mi se vrše izmene pomoću Find/Replace kada prilagođavam formulu a ručno se skoro uvek pogreši pa se mnogo nerviram. Kada kopiram formulu sa jednog Excelovog dokumenta na drugi pojavljuje mi se i naziv starog dokumenta koji mi pravi veliki problem.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)13.01.2013. u 16:34 - pre 137 meseci
Citat:
sanjence: Ali problem mi je i to što neće da mi se vrše izmene pomoću Find/Replace kada prilagođavam formulu

- Kopiraj formulu u Notepad
- onda sa Find/Replace ispravi formulu
- kopiraj je na željeni Sheet
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)13.01.2013. u 23:33 - pre 137 meseci
Još jednom Veliko hvala Ivek33, bukvalno ste mi dali sve sažvakano i više nema problema. Kada mi bude trebalo još nešto iz Excela javiću se, Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)14.01.2013. u 09:17 - pre 137 meseci
A što neće da vrši Replace? Da li ti je uključena pretraga unutar formula?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Unošenje i kopiranje Array Entered Formu(obeleženi opseg)

[ Pregleda: 2571 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.