Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ruska carina na aerodromu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ruska carina na aerodromu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7366 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu06.01.2013. u 20:32 - pre 137 meseci
Cekaj, ti rece da imas poverenja u Rusa, a sad sta ako?!

BOlje nek on dodje po to sto mu treba, ili mu posalji postom. Nemoj da rizikujes bez razloga. Carinu neko mora da plati, a ako si ti taj koji unosi robu u Rusiju, ti ces je platiti.

[Ovu poruku je menjao botr dana 07.01.2013. u 09:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu06.01.2013. u 22:05 - pre 137 meseci
rekao sam da imam dovoljno povjerenja kad ga vidim, ali ne toliko na nevidjeno :) jako je mali broj ljudi u koje imam bas potpuno povjerenje i to su oni koje znam godinama
 
Odgovor na temu

curveball
,

Član broj: 282936
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 07:06 - pre 137 meseci
Ceo tvoj plan zvuci kao najgora ideja jos od kad je Linkoln rekao zeni: "Dosadno mi je, hajde da odemo u pozoriste."

Cak i da te puste u avion sa cudnom spravom od 40kg, i da bezbolno prodjes rusku carinu, lik koji te ceka ispred aerodroma ce garant biti sa ekipom koja ce malo odigrati kazacok po tebi i otici sa delovima. A ti idi u policiju i reci "zdravo, upravo sam u zemlju prosvercovao cincilator za kurajblu". Pa da te prvo zadrze nedelju dve dok ne rasciste jesi li neki ludak, svercer droge ili nesto trece...
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 17:36 - pre 137 meseci
lik je inzenjer u njihovom telekomu, a postoji valjda videonadzor na aerodromu tako da ne bi morali transakciju da obavljamo napolju :)
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 18:03 - pre 137 meseci
Sigurno ti je ponudio dobru cenu, gde bi ti dobro zaradio, cim si se tako popalio. Ako ima toliko para, nek plati kazne, pa nek dodje u Srbiju po to sto mu treba.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 21:01 - pre 137 meseci
Najsigurnija procedura je ovo:

Otvoreno mu priznas da se plasis i zamolis ga da ti posalje novac.

Kulturno ga pozoves da dodje po robu ali zeli (tada ne mora slati novac) i kazes mu da kod vas u CG vec ima dovoljan broj Rusa i da nema cega da se plasi.

Ako pristane i ako se ne buni ni po kom osnovu, a narocito ako ti doznaci novac, nemas se cega plasiti. Mozes slobodno otici i odneti mu robu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ima jedna prica o kozi i 7 jarica, kad majka koza odlazi na pijacu i malim jaricima naredjuje da nikom ne otvaraju vrata. Nakon izvesnog vremena neko kuca na vrata

kuc kuc

"Ko je to?"; pitaju jarici.
"Ja sam Vuk"; cuje se glas.
"Ajoj ne smemo otvoriti"; kazu jarici
"Ali ja sam Vuk Karadzic i naucicu vas da citate i pisete"; kaze Vuk

Oni ga puste, a ovaj ih stvarno nauci pisanju i citaniju i ovi obradovase mama Kozu.

Sledeceg dana: kuc, kuc, opet.

ko je to; ja sam Zmaj; koji Zmaj; cika Jova Zmaj naucicu vas mojim pesmama; ok moze; puste ga i ovaj ih stvarno nauci "Pliva patka preko Save, Djiha djiha i ostalo.

Opet iznenadise mama Kozu.

Treci dan opet:

kuc kuc
"Ko je"
"Ja sam Lav"
"Koji lav?"
"Lav Tolstoj"; zacije se glas od spolja.

Ovi ga puste, a ovaj udje i sve ih redom pojede.


Naravoucenije:

Ne veruj Rusu ni u bajci.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 21:13 - pre 137 meseci
Citat:
Zarko Silic
Ako pristane i ako se ne buni ni po kom osnovu, a narocito ako ti doznaci novac, nemas se cega plasiti. Mozes slobodno otici i odneti mu robu.

Nije problem u plaćanju, problem je u carini.

Ako roba vredi 3000 evra (ili carinici procene da toliko vredi, možda procene i više) on mora da plati na osnovu carine i poreza nekih 1000 evra + 100 evra za usluge carinjenja i to pod uslovom da je uopšte moguće imati oficijalnu dokumentaciju na taj način (putovanje avionom).

Ako se napravi lud pa krene kroz zeleni prolaz i carinici ga zaustave, vrlo je realno da će morati da plati 6000 evra kazne + 1000 evra carine i poreza (ako mu uopšte vrate robu nazad). Šta će onda da radi? Da traži tom Rusu dodatnih 7 hiljada evra jer je toliko morao da plati carini, ili da mu traži 6 hiljada i kaže da je roba oduzeta?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu07.01.2013. u 22:10 - pre 137 meseci
Citat:
Zarko Silic


Naravoucenije:

Ne veruj Rusu ni u bajci.


odlično naravoučenije :)

Mislim, cela ta kombinacija zvuči toliko blesavo, da prosto ne mogu da zamislim da ćeš tako nešto da prihvatiš.
Pošalji mu to poštom i gotovo. Zaradi manje, al bez da te boli glava.

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu08.01.2013. u 22:00 - pre 137 meseci
ma da odradicu to sa escrow, najjednostavnije je..e sad ne znam da li smijem da saljem to preporucenom postom ili moram DHL i slicno? postom je mnogo jeftinije e sad ne znam koliko je sigurno...obzirom da je podebeli paket i da u Rusiji ima sigurno postara sa makazama..
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu08.01.2013. u 23:20 - pre 137 meseci
Citat:
su27killeryu: ma da odradicu to sa escrow, najjednostavnije je..e sad ne znam da li smijem da saljem to preporucenom postom ili moram DHL i slicno? postom je mnogo jeftinije e sad ne znam koliko je sigurno...obzirom da je podebeli paket i da u Rusiji ima sigurno postara sa makazama..

Šalji sa nekim kargo servisom (DHL Cargo recimo), koštaće te mnogo jeftinije nego klasičan kurir tipa par evra po kilogramu, a jedina razlika je što dostava nije vrata-do-vrata, već ti sam moraš da odneseš paket na aerodrom i Rus mora da ga preuzme na aerodromu u Moskvi.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Ruska carina na aerodromu09.01.2013. u 00:11 - pre 137 meseci
e pa tako cu i da uradim pa nek se on je8ava s njima :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ruska carina na aerodromu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7366 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.