Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

registrovanje poziva preko racunara

[es] :: .NET :: registrovanje poziva preko racunara

[ Pregleda: 2238 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alokin_n
Student

Član broj: 236355
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon registrovanje poziva preko racunara03.01.2013. u 19:00 - pre 137 meseci
Pozdrav

Interesuje me sta mi je potrebno od opreme da bih mogao da radim snimanje i registrovanje poziva.

Dakle, neko nazove, pojavi se broj telefona, kliknes na dugme na racunaru, krene razgovor(pricas preko slusalica i mikrofona), zavrsis razgovor, on ostaje ubelezen u racunaru...

Neki linkovi, saveti?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 00:32 - pre 137 meseci
Potraži pomoću Googla reč "registrofon", pa ćeš dobiti više informacija o potrebnom hardware-u. Pošto radim za firmu koja proizvodi reigstrofon uređaje, ne bih ti davao direktne linkove kako ne bih reklamirao sam sebe, pomenuta pretraga će ti dati linkove do većine firmi koje se time bave kod nas. Obrati pažnju na to da hardware ume biti prilično skup, zavisno od toga kakvu vrstu telefonske linije snimaš (idealno je ako se radi o SIP protokolu, onda ti ne treba ništa osim mrežne kartice). Postoji i varijanta da to sve odradiš prilično jeftino na Linux sistemu sa Asteriskom gde je snimanje skoro pa default opcija i odgovarajućim hardvare-om (cena opet zavisi od vrste linije koju snimaš), ali pošto si ovo pitanje okačio u .NET sekciji, pretpostavljam da te interesuje isključivo Windows varijnata...
 
Odgovor na temu

alokin_n
Student

Član broj: 236355
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 09:04 - pre 137 meseci
A da li postoji neki nacin da se dobije ta informacija bez registrofon-a? Uz pomoc modema ili neceg slicnog?

Razlog je sto meni nije potrebno samo to, detektovanje i snimanje, nego mi je ta stvar 'usput'. Kada zvoni teefon ja sa tim brojem treba da radim jos svasta nesto i jos neke podatke da upisujem u program koji bih radio u C# kao sto si i pretpostavio dobro, za win platformu mi treba...

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 09:57 - pre 137 meseci
@valjan, ok, nisam radio sa tim pa realno pojma nemam, ali zar ne bi trebalo da je dovoljan najobicniji (ili mozda ne bas najobicniji:)) modem koji se nekad koristio za pristup Internetu? On prakticno ima telefon u sebi.
Naravno, to pod uslovom da se ne ocekuju paralelne konekcije.
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 15:09 - pre 137 meseci
Ako je samo jedan broju pitanju i ne treba neki veliki automatizam onda
bi trebalo da bude dovoljan modem i program ModemSpy. Za nešto bar malo
ozbiljnije je registrofon prava stvar. Ima ih raznih i sa raznim
mogućnostima ali su svi bolji od modema i programa. Takođe radi posao i
galvansko razdvajanje telefonske parice i ulaz preko nekog atenuatora u
zvučnu kartu. To je najbrže i radi posao. Naravno sve se radi manuelno,
i uključivanje i isključivanje snimanja i kačenje na liniju kada se želi
snimanje.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 15:17 - pre 137 meseci
Teoretski, voice modem bi mogao da odradi posao, ali su oni ipak pravljeni za određenu vrstu zadataka. Mi u klasične registrofone ugrađujemo specijalizovane kartice koje imaju visoku ulaznu impedansu, i vezuju se paralelno sa linijama koje se snimaju, tako da ni na koji način ne utiču na sam razgovor (praktično su neprimetni za učesnike u razgovoru), a sa druge strane omogućavaju detaljnu analizu i manipulaciju uhvaćenog signala na način koji je nemoguće postići običnim modemom, naravno uz punu automatizaciju. Sa druge strane, kada je potrebno ubaciti govornu poruku ili odraditi neku drugu manipulaciju poziva pre nego što se on prosledi dalje, onda koristimo Asterisk sisteme, bukvalno "presečemo" liniju i propustimo je kroz drugu vrstu specijalizovanih kartica, tako da opet ništa od običnih modema.

E da, nije neophodan registrofon, jer je to kompletan sistem (računar + kartice + softver), nego se mogu nabaviti samo kartice, a softver bi @alokin_n mogao da odradi sam...
 
Odgovor na temu

alokin_n
Student

Član broj: 236355
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 15:59 - pre 137 meseci
Kada sam postavio ovo pitanje bilo je u mislu jedan telefon.
Medjutim, relane potrebe bi bile dva fiksna i jedan mobilni telefon.

Kapiram da to sa nekom jednsotavnijom opremom ne moze da se izvede?

Sta me jos interesuje, da li registrofon moze da komunicira preko nekog servisa sa drugim programom.
Ako bi bila sledeca situacija, kao sto sam naveo, dva fiksna i jedan mobilni telefon, registrofon radi svoj deo posla, prima pozive, snima... a neki drugi program da dobija preko nekog servisa informacije o njemu(broj telefona sa kojeg je nazvao korisnik), kako bi mogao dalje sam da radi svoj deo posla...
 
Odgovor na temu

iglig
Igor Iglič
Beograd, Srbija

Član broj: 300685
Poruke: 80



+16 Profil

icon Re: registrovanje poziva preko racunara04.01.2013. u 18:53 - pre 137 meseci
Ukoliko se odlučiš za razvijanje sopstvenog sistema korišćenjem prispupačnog hardvera onda ti ne preostaje ništa drugo do da počneš testiranje raznih kombinacija modema. Jedini (od testiranih 20+ modela) kojim sam uspeo da dobijem CID jesu Ambient MD3200 i Motorola SM56 (samo laptop varijanta), oba rade posao i pod Win7 (x64). Meni je od interesa bio samo CID, snimanjem se nisam zanimao ali je muka što nisam pronašao ovaj Ambient koji ima 3.5mm konektore, koji bi dali više mogućnosti za ispunjenje tvojih zahteva. Takođe moraš detaljno da proučiš AT komande i baratenje serijskom komunikacijom jer se nisam sreo sa gotovom bibliotekom koja radi taj posao u celosti, a sve i da postoji, prvom prilikom kad se modem zaglupi (dešava se često) sistem prestaje sa radom pa mora da padne reset ukoliko to sam ne obradiš kodom za specifičan sistem, što nas dovodi i do poslednje začkoljice, nema svaka linija isti tip protokola, kao i što se povremeno desi da CID paket ne dođe na vreme da ga modem registruje. Mobilni telefon je najmanja stvar u celoj priči, BT je standardizovan a GSM se drži specifikacije tako da mobilni uvek uradi svoj deo posla.
Mislim da je problem koji pokušavaš da rešiš previše širok za pojedinca i da su gorespomenuti Asterisk i Registrofon najbrže rešenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: registrovanje poziva preko racunara

[ Pregleda: 2238 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.