Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)

elitemadzone.org :: MadZone :: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7326 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)30.12.2012. u 00:29 - pre 137 meseci
Citat:

Ali tamo gore sam okacio deo zakona, gde pise da direktor sme da ovlasti sefa/nadleznog da da trecim licima necije licne podatke. Cak i da mobilni telefon jeste neciji privatni podatak, sto cisto sumnjam da jeste, ali zaista ne mogu da nadjem igde ikakvu informaciju o svemu tome.


Zakon o saštiti podataka o ličnosti isključuje mogućnost da se bilo čiji privatni podaci objavljuju bez saglasnosti lica čiji su to podaci.

Interno ti podaci mogu biti dostupni nekim službenicima ali samo za potrebe obavljanja posla i tu službenici ne smeju podatke prenositi trećim licima bez dozvole.

Eno ga slučaj od pre neki dan kada su ugasili onaj sajt za pljuvanje po lekarima. Vlasnici sajta su dobili od Zavoda podatke o svim lekarima po osnovu zakona o dostupnosti podataka, ali su ih onda objavili na sajtu i time direktno prekršili Zakon o zaštiti podataka o ličnosti.


Citat:
Neko_Mi_Maznuo_Nick: Auu, 20-ak radnika culo tvoj broj? Pa stvar je vrlo ozbiljna. -Ja to ne bih tolerisao tako olako...


Kršenje zakona je kršenje zakona bez obzira o tome u kojoj je meri. Zar ti nemaš pametnija posla nego da se sprdaš nad tuđom mukom?



[Ovu poruku je menjao pajaja dana 30.12.2012. u 02:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)30.12.2012. u 00:33 - pre 137 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Zakon o saštiti podataka o ličnosti isključuje mogućnost da se bilo čiji privatni podaci objavljuju bez saglasnosti lica čiji su to podaci.


Sto u stvari znaci da se pita trece lice, a ne autor teme. Stavise, kao sto je Zlatni_bg napomenuo - zasto daje tudji telefon.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)30.12.2012. u 03:59 - pre 137 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Citat:

Ali tamo gore sam okacio deo zakona, gde pise da direktor sme da ovlasti sefa/nadleznog da da trecim licima necije licne podatke. Cak i da mobilni telefon jeste neciji privatni podatak, sto cisto sumnjam da jeste, ali zaista ne mogu da nadjem igde ikakvu informaciju o svemu tome.


Zakon o saštiti podataka o ličnosti isključuje mogućnost da se bilo čiji privatni podaci objavljuju bez saglasnosti lica čiji su to podaci.

Interno ti podaci mogu biti dostupni nekim službenicima ali samo za potrebe obavljanja posla i tu službenici ne smeju podatke prenositi trećim licima bez dozvole.


Pa za to su ti podaci i iskorisceni, za potrebe obavljanja posla. Jel covek lepo rekao da je preko razglasa dao njegov broj telefona da bi ga neko iz firme pozvao da ga probudi? Dakle, em je u krugu firme, em je krucijalno za obavljanje posla jer je covek "zaspao" na radnom mestu. Sam si sebe demantovao da je doslo do povrede necije privatnosti.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)30.12.2012. u 08:34 - pre 137 meseci
Jeste, a taj šef nije mogao sam da ga zovne na telefon nego je morao da objavljuje broj na razglas celoj firmi i ulici (što po zakonu nije smeo)?

Pristup podacima za potrebe posla ne znači kako se kome ćefne, nego mora da postoji procedura, jasan osnov zašto neko ima pristup privatnim podacima i ovlašćenje da podatke upotrebljava.

Mislim... ponekad ste stvarno gadni koliko ste nisko spremni da idete...

Nekim ljudima stvarno treba da se dogode loše stvari da bi im došlo iz šupka u glavu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)30.12.2012. u 10:12 - pre 137 meseci
ako vec rade u krugu fabrike, gazda im je mogao obezbediti DECT ili nabaviti neke biznis brojeve...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Javno objavljivanje licnih podataka?!(potreban savet pravnika)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7326 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.