Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom

[es] :: Ostali hardver :: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom24.12.2012. u 16:14 - pre 138 meseci
hp 5150

Kupio sam novi originalno upakovani kertridž i ubacio ga ali neće da štampa,
neprekidno blinka "print cartridge status light".
Demontaža, montaža, čišćenje,... (prema uputstvu proizvođača) ne pomaže.
Zna li neko šta mu je?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom24.12.2012. u 19:45 - pre 138 meseci
Kada "print cartridge status light" blinka problemi mogu biti sledeci:

1. Jedan ili vise kertridza nije kompatibilan sa printerom (U tvom slucaju crni kertridz).

2. Jedan ili vise kertridza nije montiran kako treba.

3. "Borderless printing" podesavanja nisu odgovarajuca...

Ti si postupio kao da je kertridz zapusen ili nema dovoljno mastila, ali u tom slucaju "print cartridge status light" ne blinka vec neprekidno svetli
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom24.12.2012. u 22:31 - pre 138 meseci
Ustanovio sam da problem pravi kolor mastilo a ne crno kako sam pretpostavljao.
Na kolor nisam obraćao pažnju jer sam siguran da kertridžom koji je u štampaču
duže od godinu dana nisam odštampao više od nekoliko strana, stalno mi je
setovano Black Print Cartridge Only - kolor mastilo kupujem samo "kad moram".
Izgledalo mi je logično da probleme izaziva novoinstalisani kertridž sa crnim mastilom,
ali se evo izgleda ispostavilo da mi je kolor kertridž "malo ostarao". Kud se sjeti da se
pobuni baš u trenutku zamjene crnog kertridža?

Pošto mi se nešto i ne kupuje kolor mastilo (koje ne koristim) setovao sam ink-backup
printing mode
i nastavio da štampam - šteta što se ovoga ranije nisam sjetio.

Postoji li mogućnost da nekako "popravim" kolor kertridž?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom24.12.2012. u 22:49 - pre 138 meseci
Onda je zapusen taj Inkjet patron u boji... Za pravilno otpusavanje, ako je moguce, prati uputstva sa HP sajta. Ako ne pomogne ovo sa HP sajta, mozes probati sa malo agresivnijim metodama ciscenja patrona za sta ce ti trebati i izopropil alkohol... Savet je da pre primene agresivnijih metoda ciscenja patrona u boji, pazljivo procitas uputstva sa prilozenog sajta pre nego sto bilo sta od toga probas. Ako ni posle toga patron ne bude hteo da saradjuje, znaci da je doslo vreme za promenu istog. Inace upraznjavaj da koristis bilo koji od 2 patrona barem jednom nedeljno ako ne zelis da se zapuse... U svakom slucaju, za ovaj slucaj vazi ona stara izreka: Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji. Nisi hteo da koristis patron u boji da bi ga sacuvao. Sad se zapusio i ako ga nekako ne osposobis, moraces da kupis novi ako zelis da imas color printer.
 
Odgovor na temu

risp73

Član broj: 10771
Poruke: 1182
*.teol.net.



+40 Profil

icon Re: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom25.12.2012. u 08:06 - pre 137 meseci
Hvala na korisnim savjetima.
Ovih dana ću pokušati da otpušim kertridž, najvažnije mi je da je proradio crni.
Ranije nisam imao ovakvih problema iako nikad nisam mnogo koristio kolor ali
izgleda da sam ovoga puta malo pretjerao.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: hp5150 neće da štampa sa novim (originalnim) crnim mastilom

[ Pregleda: 2075 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.