Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cloud Comuting diplomski rad-sugestije ,predlozi dobrodosli

[es] :: Virtualizacija :: Cloud Comuting diplomski rad-sugestije ,predlozi dobrodosli

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IcemanX
System administrator/Test automation
engineer
Betware doo
Beograd

Član broj: 253997
Poruke: 155
*.teol.net.



+2 Profil

icon Cloud Comuting diplomski rad-sugestije ,predlozi dobrodosli23.12.2012. u 14:30 - pre 137 meseci
Postovanje,

Za temu diplomskog uzeh nekim slucajem "oblacice" .Zeleo bih da cujem misljenja ljudi s foruma,imate li neke predloge kako najbolje realizovati ovu temu,sta je bitno istaci ,prikazati,neku dobru literaturu itd..I kako bi se najlakse mozda moglo i prakticno nesto prikazati.Kuci imam staticku IP adresu pa tako da bih mogao nesto i eksperimentisati u home varijanti .Na faxu mi vise cene prakticne primere i znanje nego "suvu" teoriju.Smestio sam ovde topic jer nisam znao gde bih trebao tacno :)..Imam neke ideje ali mi treba neko s vise iskustva u ovoj oblasti da me usmeri na konretne stvari.


Pozdrav,
hvala unapred
alea iacta est
 
Odgovor na temu

chagi
Bijeljina

Član broj: 87775
Poruke: 35
*.team.ba.



Profil

icon Re: Cloud Comuting diplomski rad-sugestije ,predlozi dobrodosli25.01.2013. u 12:22 - pre 136 meseci
Pre godinu dana sam i ja radio diplomski na ovu temu i njemu sam obradio sledeće teze cloud computinga:
- uvod CC - pojam, model, osnovne karakteristike i zašto CC,
- servisni modeli - Saas, PaaS, IaaS
- modeli izvođenja - javni, privatni, zajednički i hibridni oblak,
- tehnološke osnove CC - hardver, arhitektura, pristupanje, skladištenje, virtualizacija,
- prednosti i mane,
- bezbjednost.

Nadam se da će ti ovo koliko - toliko koristiti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Cloud Comuting diplomski rad-sugestije ,predlozi dobrodosli

[ Pregleda: 1963 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.