Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama

[ Pregleda: 2125 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama21.12.2012. u 21:51 - pre 137 meseci
Jel moguce da se napise na odredjenoj lokaciji na ekranu neki tekst uz pomoc C++ (console App)?

Na primer gotoXY(x,y) cout<<"Hello"
Hvala.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama21.12.2012. u 23:02 - pre 137 meseci
Moguće je pomoću posebnih biblioteka, kao što je nekada bila borlandova crt biblioteka odakle je funkcija gotoXY() koju pominješ. Pomoću C++ standarda nije moguće. Možeš koristiti na primer pdcurses.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama21.12.2012. u 23:13 - pre 137 meseci
Hvala na odgovoru, ali ako nije problem da mi malo "priblizis" na koji nacin to da odradim (c poznajem prilicno dobro a sa c++ ne stojim bas najbolje).
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 00:20 - pre 137 meseci
Biblioteka pdcurses ( http://sourceforge.net/projects/pdcurses/files/ ) je po svojoj prirodi C-ovska, ali se na istovetan način koristi i iz C++ koda.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 00:37 - pre 137 meseci
U svakom slučaju, takav konzolni rad je danas praktično prevaziđen. Konzola ima danas primenu samo kada se prave programi za upotrebu iz komandne linije, za koje se posle obično prave GUI front endovi. U tom slučaju je standardni ulaz/izlaz sve što ti je potrebno. Primera radi, tako se prave kompajleri, koji se onda pozivaju iz nekog integrisanog razvojnog okruženja. Prednost pravljenja programa koji se mogu koristiti i iz komandne linije je mogućnost lakog skriptinga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 10:00 - pre 137 meseci
Citat:
Lukic111: Jel moguce da se napise na odredjenoj lokaciji na ekranu neki tekst uz pomoc C++ (console App)?

Na primer gotoXY(x,y) cout<<"Hello"
Hvala.

Godinama unazad, razne verzije okruženja (uz nestandardne biblioteke koje su uključivale za podršku kompajlerima), nudile su neka svoja rešenja za pozicioniranje kursora.


Odgovor na tvoje pitanje zavisi od toga šta kokretno želiš da postigneš. To treba detaljnije da objasniš.
Recimo, možeš da definišeš dvodimenzionalni niz (matricu), veličine ekrana u tekst modu, popunjen prazninama.
Taj sadržaj zatim možeš da u petlji ispisuješ, puniš tekstom, brišeš, opet puniš, i uvek radiš overwrite ekrana. Ovo je zgodno za neke prostije programe, gde nekim simbolima treba predstaviti neki raspored, tipa šahovska tabla, kalkulator i sl.
 
Odgovor na temu

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 13:27 - pre 137 meseci
Hvala na odgovorima, mislim da sam imao pogresan pristup mom problemu.
Zeleo sam da napravim "sms servis" (za maturski rad znaci nista profesionalno samo radi prezentacije).
Imam Telenor modem koji svaku poruku upisuje u tekstualnu datoteku plan je bio da procitam sadrzaj tekstualne datoteke obradim ga I formiram novi podatak koji zelim da posaljem, e tu nastaje problem ja sam zeleo da se pozicioniram na prozor te Telenor aplikacije I napisem poruku I posaljem (sto mislim da je jako glupo) I shvatio da postoji sigurno drugo resenje odnosno library koja ima funkcije za slanje poruka na modem. E sada pitanje je koja je to biblioteka I kako je koristi?
Ja sam pronasao http://www.kannel.org/overview.shtml#req ali jos nisam siguran je moze meni da pomogne ? HVala
 
Odgovor na temu

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 14:47 - pre 137 meseci
Pronasao sam jos nesto interesantno:
http://3d2f.com/programs/123-9...ry-distribution-download.shtml I instalirao sam samo mi treba pomoc oko podesavanja :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 15:16 - pre 137 meseci
Na to da se ubaciš u prozor nekog drugog programa i čačkaš po njemu, zaboravi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 15:24 - pre 137 meseci
Apsolutno shvatio :)
 
Odgovor na temu

Lukic111
Marko Lukic
Beograd,Srbija

Član broj: 259787
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama22.12.2012. u 15:25 - pre 137 meseci
Sta mislis http://3d2f.com/programs/123-9...ry-distribution-download.shtml
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ -pisanje po ekranu sa zadatim koordinatama

[ Pregleda: 2125 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.