Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju

[ Pregleda: 19175 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju15.12.2012. u 22:21 - pre 138 meseci
Pukao mi je ekscentar kad sam pokušao da ga odšrafim.
Instalacija je stara od pocinkovanih cevi. Nije hteo da se odvije pa sam ga zagrejao brenerom ali je pukao. Drugi sam uspeo grejanjem da skinem. Sada viri suviše malo da bih ga uhvatio klještima, a kuckanjem u krug ne mogu ništa jer je još uvek zapeknut.

Ima li nekog saveta?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju15.12.2012. u 22:42 - pre 138 meseci
Mislim da deo nije od metala nego je neka legura.Probaj da istopis sa rucnim brenerom sa malim
plinskim bocama.To je bio savet posle sekaca, pa sam krpio sa dvokomponentnim bizonovim plastelinom.
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju15.12.2012. u 23:57 - pre 138 meseci
Uzmes bonsek (tanki), izvadis pilu iz kucista i lagano presjeci ekscentar sa unutrasnje strane prema navoju (i pazi da ne ostetis navoj na cijevi). Tako napravi 2-3 reza, i onda samo lagano majzlom i cekicem to okrenes (pokusas pa ces vidjeti kako se ponasa - nekad mozes okrenuti i samo sa jednim rezom, a nekad se na 3 vec raspadne citrava nipla pa je samo izvadis).
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 08:01 - pre 138 meseci
Citat:
RiciSambora: Uzmes bonsek (tanki), izvadis pilu iz kucista i lagano presjeci ekscentar sa unutrasnje strane prema navoju (i pazi da ne ostetis navoj na cijevi). Tako napravi 2-3 reza, i onda samo lagano majzlom i cekicem to okrenes (pokusas pa ces vidjeti kako se ponasa - nekad mozes okrenuti i samo sa jednim rezom, a nekad se na 3 vec raspadne citrava nipla pa je samo izvadis).


najlaksi nacin
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 08:45 - pre 138 meseci
Kad mesing greješ brenerom moraš ga pustiti jedno vreme da se ohladi, jer se od grejanja jako smekša, dovoljno da lako pukne u takvim zahvatima.
Takve stvari sam bez većih problema vadio konusno zašiljenim sekačem, koji čekićem postepeno nabijaš u rupu da napravi risove na tom parčetu i onda francuskim, engleskim ključem lakano okrećem i kuckam po sekaču dokle god ne popusti, a popušta garant.Prednost mesinga je ta da on ne korodira,da bi korozija dodatno otežavala odvijanje, već je to verovatno davno rađeno kada se još koristio firnajz ili minijum boja za premazivanje kučine, pa to sad pravi problem.
Minijum i firnajz hoće da se otope zagrevanjem, ali kad se pretera dešava se to što se tebi desilo, zato pokušaj to da malo zagreješ telom lemilice koja može da uđe u rupu, pa onda onako kako sam ti gore objasnio.
Seći to listom bonseka...hmmm...može...ali...pokušaj, pa ćeš videti na šta mislim.

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 16.12.2012. u 11:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Vasastajić dana 16.12.2012. u 11:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 13:46 - pre 138 meseci
^
Ovako je meni majstor izvadio parče ek-ventila koje je ostalo u cevi. Dakle alat, kvadratnog preseka a konusan, nabija se čekićem koliko može u cev, tj. u patrljak ostatka u cevi. I onda velikim vodoinstalaterskim ključem uhvati deo alata koji ostaje napolje i odšrafi.
Nisam siguran kako to sve funkcioniše, tj, kako to da se sama cev ne pocepa ili bar ne deformiše, ali biće da se prvo deformiše mesing, i ta deformacija dovod do popuštanja "zapečenosti" za pocinkovanu vodovodnu cev.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 14:14 - pre 138 meseci
mozda je lakse posavetovati da zameni celu vodovodnu instalaciju
ko, bre, ima specijalni alat osim vodoinstalatera, a i to je mala verovatnoca da imaju, posto je testerica -zakon- za te stvari. grejanje je malo prevazidjeno zbog plasticnih cevi u "skorasnje" vreme sto se ugradjuju, na kraju kod sebe sam tako isekao ekscentar, nimalo lak posao, ali odradi se za kratko vreme, caka je da testeru umotas krpom da ne iseces ruke
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 14:53 - pre 138 meseci
Skoro sam, na isti način, kako sam gore opisao, vadio patrljak od Ek ventila iz plastične instalacije, jedina je razlika bila što je Ek bio urađen od špialtera, a ne od mesinga.
Nije nikakva mudrost nekakvu četvrtku malo brusilicom konusno obraditi i bez problema završiti posao, pogotovu što se kod postavljača teme radi o metalnoj instalaciji.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju16.12.2012. u 15:37 - pre 138 meseci
Citat:
RiciSambora: Uzmes bonsek (tanki), izvadis pilu iz kucista i lagano presjeci ekscentar sa unutrasnje strane prema navoju (i pazi da ne ostetis navoj na cijevi). Tako napravi 2-3 reza, i onda samo lagano majzlom i cekicem to okrenes (pokusas pa ces vidjeti kako se ponasa - nekad mozes okrenuti i samo sa jednim rezom, a nekad se na 3 vec raspadne citrava nipla pa je samo izvadis).

Probao sam sve metode, ali ovo je najefikasnija.

Mali bonsek i polako bez zurbe turpijas, uspeh je zagarantovan.

Za Vasinu metodu treba i iskustvo, a ko zna sta se sve prodaje zna i kako se ti materijali raspadaju i pucaju.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju23.12.2012. u 17:00 - pre 138 meseci
Isekao sam na tri mesta sa ručnom ubodnom testerom i posle kuckao sekačem od spolja ka unutra da se odvoje delovi. Nije naporan posao jer se mesing lako seče. Samo paziti da se ne ošteti navoj na pocinkovanom fitingu, najbolje osvetljavati unutrašnjost i pratiti stanje. Ja sam malo zasekao navoj, ali sreća nije smetalo jer sam uspeo da zadihtujem.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako izvaditi iz zida polomljen ekscentar za tuš bateriju

[ Pregleda: 19175 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.