Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Miskovic uhapsen !

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Miskovic uhapsen !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40679 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 16:10 - pre 139 meseci
Vaso, kad su sudili Gavri 1978. kaze branilac molim vas da sklonite Savka Obadova iz sudnice, mnogo mi dekoncentrise Gavru ne moze da se brani. A sudija Vojnovic kaze: ne, ne ima da sedi tu i cuva zlikovca i neka ga strelja pogledom do mile volje.

Tako su se nekad tretirali otpadnici. Pri tom oni cak i nisu menjali zakone, vec su se ogresili o njih. Danas menjaju zakone, kroje ih kako im volja, a posle kad ipak dolijaju onda

kme, kme, kmeeeee

hocu prava
hocu obudsmana
ne znam, politicki progon,
zalicu se Strasburu,
hocu novine
....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 17:36 - pre 139 meseci
Ma ja tebe u potpunosti razumem, ali sigurno je da ne mogu, ne želim da idealizujem stvari, jer je problem koji NE DA da se ovakve stvari kod nas rešavaju, onako kako si naveo, mnogo kompleksniji, sa svojom jako dugom istorijom i to je ono na šta sam ja hteo citatima da ukažem.
Sigurno je da neću pasti na dnevnopolitički marketing aktuelne vlasti, što je u slučaju sa Miškecom više nego očigledno.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 17:39 - pre 139 meseci
Citat:
klupko da se odmotava!

Dok se klupko ne odmota = nema hleba od 3 dinara!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 17:47 - pre 139 meseci
Citat:
Vasastajić: Sigurno je da neću pasti na dnevnopolitički marketing aktuelne vlasti, što je u slučaju sa Miškecom više nego očigledno.


Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE da se obracuna sa korupcijom i kriminalom. I tu smo matru primili kao nesto zdravo-za-gotovo- Ne ja, ne svi, ali vecina da. I sad posle 12 godina (dvanaest) dosao je neko ko hoce da se upusti u kostac sa tim i odmah ga docekuje na noz.

2 pitanja:

1) Ako neko misli da je to politicki marketing kome doticnom treba da osigura izbore koje njih onda sprecavao da isto urade ?
2) Kako uopste i mislimo da se obracunamo sa masovnom korupcijom ako svakog budemo docekivali na noz ko proba ?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 18:08 - pre 139 meseci
Moze da odahne.Evo kako prolaze drugi,pa ce i on.Uvek ima rupa.Zadnji post.

http://www.elitemadzone.org/t444455-26#3217042
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 18:14 - pre 139 meseci
Citat:
Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE

Izvini, ali, očekuješ li ti da ja imam poverenje u pravosuđe koje zavisi od POLITIČKE VOLJE, a ne od pravnog osnova za svoje delovanje?!
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 18:15 - pre 139 meseci
Opet neko tripuje da je XXI vek.

Možda riba smrdi od glave, ali srBija smrdi na sva usta.

Ovde za 5 kila džigerice smeniš gradonačelnika. Nije to negativna selekcija, nego uopšte nema selekcije. Talog, korov i otpad je u 3D. Ko da više paštete i salame, za tog srBska masa glasa i talasa, makar bio Hitler. Najomiljeniji srBski vladari su kopali oči jedni drugima, precima i potomcima sekli uši, kumove nabijali na kolac... Normalni su uvek ostajali bez glave, imovine ili porodice, a "lukavi" su mešali pesak u brašno, pravili cipele od kartona i džeparili mrtvake i bili "gospoda od ukusa".

Da se Tomislav preimenuje u Sulejman Nikolić, pa svet da nas pogleda, a ne ovi talibani na svim vestima...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 18:35 - pre 139 meseci
Citat:
Vasastajić:
Citat:
Tokom poslednjih 12 godina, uvek se govorilo i to su ponavljali i tuzioci i sudije i operativci da NEMA POLITICKE VOLJE

Izvini, ali, očekuješ li ti da ja imam poverenje u pravosuđe koje zavisi od POLITIČKE VOLJE, a ne od pravnog osnova za svoje delovanje?!


prosto je neverovatno kako samo uspes da izvrnes moje reci.

Sudovi, tuzilastva i policija nisu mogli da rade nesmetano jer nije bilo politicke volje da se njima dozvoli da rade slobodno. Bili su stopirani, ruseni i ometani ili su pak postavljani razni poslsnici i saboteri. Sistem je u potpunosti uzurpiran i KORUMPIRAN.

I normalno da su oni zateceni smenom vlasti cekali da vide sta i kako dalje. Ova vlast im je dala OK da rade svoj posao i nista vise. Ako si pratio emisiju Svedok videces da je ogroman broj policajaca sa puno entuzijazma prionuo na svoj posao.


 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 19:08 - pre 139 meseci
Nijednu tvoju reč ja nisam izvrnuo, Braksi, a kakav ćeš ti utisak sebi da stvoriš o svemu, pa i o mom kazivanju, ja na to ne mogu da utičem, ali ti predlažem da sačekamo epilog večerašnjeg skupa GLAVATE "GOSPODE" na Dedinju, pa kroz par dana da nastavimo ovde priču.
Važi?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 20:22 - pre 139 meseci
whatever...
 
Odgovor na temu

Leteci_usisivac
Filip Filipovic
Dezurna stetocina, Temaso
Beograd / Niksic

Član broj: 288852
Poruke: 1
95.180.8.*



+4 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !16.12.2012. u 22:43 - pre 139 meseci
Citat:
Braksi:

Za najvece i dugogodisnje lopove predlazem da skupstina suspenduje moratorijm na smrtnu kaznu i eliminise ove stetocine iz drustva. Smatram da su oni dugogodisnjim kriminalnim aktivnostima, sprdanjem sa zakonom, rusenjem demokratskog sistema i sirenjem medju mladima fame da se od postenog rada ne moze ziveti kao i ometanjem samog preduzetnistva uveliko pokazali da ne zasluzuju da zive i uzivaju u tekovinama civilizacije. Zbog okorele prirode i poodmaklih godina njihova rehabilitacija nije moguca i drustvo ne treba da trosi pare na njih. Oni su svoje zivote procerdali.

Takodje treba i svim clanovima njihove porodice oduzeti drzavljanstvo i trajno ih proterati iz drzave. Ovo zato sto su oni uveliko uzivali u plodovima kriminala, a nisu nalazili za shodno da ga opomenu ili prijave.





Jeste, mada zašto proterati, bolje ovde lepo silovati, tući i kamenovati a za veće lopovluke može i bičevanje i bešenje na Terazijama. I obavezno i kućne ljubimce odrati, jer su jeli premium hranu zahvaljujući krađi. Pa napraviti bundice za pravde željan obespravljeni narod! Ali onda ne treba ni tu stati, svako ko se ovome protivi mora odmah biti streljan jer takvo kontraško razmišljanje podriva ovo društvo...

A sad malo ozbiljno. Razumem ja tu frustraciju i bes, i sam je ponekad osećam zato što je ovde loša situacija, ali isto tako taj narod gladan pravde nije ljut zato što je Miško krao već zato što to nisu oni mogli tako. Znam, sad će svi živi bezgrešni da me napadnu kako lupetam, al kolko puta ste kupili robu bez računa, kolko puta ste izbegli da platite ovu ili onu obavezu, kolko puta ste samoinicijativno podmitili lekara, simpatičnu tetu u opštini ili policajca da ne piše da ste prošli sa 98 km/h u naseljenom mestu pored škole nego da napiše pojas. I onda, sve čistunac do čistunca u borbi protiv korupcije. Ma nemoj. Mi kao društvo moramo da se promenimo, to će ići jako jako teško i malim koracima. Da li je ovo korak u tom smeru? Ne znam, voleo bih, ali nisam ubeđen.

I Ventura je ovde skroz u pravu. Nije samo kriv Mišković što je korumpirao, krivi su oni što su sve pustili a posao im je bio da ne puste. Policija, tužioci, sudstvo, poreski organi. I naravno, krivi smo mi zato što tolerišemo ovakvo stanje u državi, gde ne postoji nikakva odgovornost u administraciji. I Mišković je sad u zatvoru. Super. Sutra će da bude neki novi Mišković (evo ti kandidat onaj iz SNS-a sa 214 stanova). Hoćemo i njega da trpimo cca 20 godina dok neko iz politike ne odluči da ga skloni? Vrlo verovatno. Bem ti državu u kojoj može da se hapsi samo ako neko u vladi da mig.

 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 00:52 - pre 138 meseci
Pass...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 07:30 - pre 138 meseci
Citat:
Leteci_usisivac:
Bem ti državu u kojoj može da se hapsi samo ako neko u vladi da mig.



Identicno je i u Americi, odgledaj dokumentarni film Four horsemen

http://www.imdb.com/title/tt1671513/?ref_=fn_al_tt_1

neke ideje o korupciji mi krademo od njih a neke bogami oni od nas.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 09:16 - pre 138 meseci
Miskovic je simbol, i u tome lezi najveci problem ovog hapsenja.

Da li ce ostati na "simbolu", ili ce se nesto sustinski promeniti, veliko je pitanje i jos veca odluka.

Ako se zavrsi samo sa hapsenjem slicnih, nista nije reseno. Ako se sistem promeni, odnosno zakoni prilagode situaciji i jednom normalnom poslovanju, bez beneficija za "odabrane" i modelovanja zakona prema potrebama pojedinih "bizmismena" ili tzv "poslodavaca", posto nisu privrednici ni u bajci, tada se moze ocekivati neki pomak ka uredjenoj drzavi.

Trenutno NEMA indicija. Na rukovodece funkcije se podtavljaju "vozaci", likovi naviknuti samo da voze, odnosno upravljaju POSTOJECIM sistemom, makar bio i neispravan...taljigaju raznim vrstama snalazenja i besmislenih aktivnosti..
A potrebni su MEHANICARI, koji ce da POPRAVE ili PROMENE sistem, i da drzava "ide" dalje sa sopstvenim, privrednim "motorom", a ne da je "guraju" i podgurkuju mediji, donacije i krediti...

Ali za to su potrebni kreativni ljudi, ljudi kojima oportiunizam nije prva bozja zapovest, ljudi koji znaju da zapocnu i zavrse posao u realnom vremenu, ljudi koji imaju AMBICIJU a ne POHLEPU.
I nevazno je da li su clanovi partija ili ne, vaznije je da im zakoni i drzava naprave ambijent, i rada i kontrole, pa ako i trenutno nema dovoljno takvog kadra, lako ce se adaptirati i obrazovati potrebna kolicina.

Inace ce ovo, istorijsko hapsenje, postati dnevnopoliticka farsa, za malo duze nego jednokratnu upotrebu..

Poz
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 09:44 - pre 138 meseci
Uuuuff, vladd!
...mada, 'oće i mene često tako da u'vati...
...pa ništa...bar Deda Mrazu ispostavimo pismo sa svojim željama...
...to mu je i vreme.
Na kraju ipak ostaje bez odgovora pitanje, A KAKO PROTIV FUKARE I BUDALE?
Kad te uvek dotuku iskustvom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 09:56 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
Ali za to su potrebni kreativni ljudi, ljudi kojima oportiunizam nije prva bozja zapovest, ljudi koji znaju da zapocnu i zavrse posao u realnom vremenu, ljudi koji imaju AMBICIJU a ne POHLEPU.
I nevazno je da li su clanovi partija ili ne, vaznije je da im zakoni i drzava naprave ambijent, i rada i kontrole, pa ako i trenutno nema dovoljno takvog kadra, lako ce se adaptirati i obrazovati potrebna kolicina.


puno bara, malo krokodila
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 13:14 - pre 138 meseci
Citat:
NEMAČKI STRUČNJACI: Odjek Vučićeve posete Nemačkoj bio je dobar i zbog njegove "životne misije" – borbe protiv korupcije – u "kojoj je spreman da ide do kraja", a koja se u Berlinu, baš kao i u drugim prestonicama EU, posmatra kao pitanje vanpartijsko, izvanideološko i bezgranično, kao pošast sa kojom svi moraju da se uhvate u koštac, a svako ko se protiv korupcije bori, može da računa na pomoć Nemačke i EU. U slučaju Srbije pomno će se pratiti da li će borba protiv korupcije koja pod Vučićevom komandom poprima do sada – i za sada – nezapamćene dimenzije "ostati čista", to jest da se ne pretvori u instrument za "političke obračune".

Vučić je, ne ulazeći u detalje, pred domaćim medijima spomenuo mogućnost da mu u borbi protiv korupcije pomognu "stručnjaci iz Nemačke". Dnevni list "Informer", poslovično dobro obavešten o zbivanjima u SNS-u, pozivajući se na neimenovani izvor piše da je "Nemačka Vučiću već obezbedila konkretnu pomoć". "Za sada ne mogu da vam otkrivam detalje", kaže neimenovani izvor, "dovoljno će biti da vam kažem da će nam nemački eksperti pomoći, pre svega u utvrđivanju puteva novca koji je ovde pokraden i preko of-šor zona prebacivan u inostranstvo". Pretpostavlja se da se tu misli na novac "pokraden" posle 5. oktobra 2000. godine.


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1081776

+1 za Nemce ako su u ekipi...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 13:23 - pre 138 meseci
e stvarno ako su Nemci rekli da je u redu, onda je uredu inace ne bi bilo uredu boriti se protivkorupcije.

A inace to je vec pozdravi komesar File, a US vec odavno je ima zabranu poslovnih aktivnosti za Miskovica...

Pa nije Vucic sisao vesla pa da radi sve na svoju ruku kao nekoc neki. Prvo je lepo isipapo teren. Stavise ide po spisku sumnjivih poslova koje mu je dostavila EU, a tu je i busplus. Tananana !
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 13:45 - pre 138 meseci
Djilas ce biti veci zalogaj za Vucica od Miskovica.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Miskovic uhapsen !17.12.2012. u 13:46 - pre 138 meseci
Citat:
Braksi: e stvarno ako su Nemci rekli da je u redu, onda je uredu inace ne bi bilo uredu boriti se protivkorupcije...


Ne boj se, nece Nemci pokupiti lovorike, sve je dobro ako se dobro svrsi a lisce je za Eliot Ness-a.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Miskovic uhapsen !

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 40679 | Odgovora: 168 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.