Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vazi garancija ako...

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Da li vazi garancija ako...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4259 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

D@NGER
Kraljevo

Član broj: 22561
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 00:06 - pre 137 meseci
Imam netbook Acer Aspire One D257 koji je kupljen pre oko 18meseci i jos je u dvogodisnjoj garanciji.

Na njegovom HDD-u (WD500GB ) su se pojavili losi sektori koje sam dijagnostikovao uz pomoc Acronis True Image WD Edition,nakon cega sam 19.11.2012. laptop odneo u servis prodavca u na Banovom Brdu u Kirovljevu 15.
Tamo su netbook pregledali,konstatovali da nije fizicki ostecen,da nista nije razbijeno,prosuto po njemu,da ima tragove koriscenja,popunili papirologiju i rekli da ce da jave cim servis zavrsi.
Nakon nedelju dana dobio sam SMS: "Postovani,Vas notebook je prosledjen u ovlasceni servis gde ce biti zamenjen ili popravljen.Kada nam bude vracen bicete obavesteni."

Veceras su me zvali iz Acerovog servisa i rekli: "Utvrdjena je neispravnost HDD,tastature i gornje plastike(???). Po racunaru je prosuta tecnost i garancija se ne moze prihvatiti".

E sad...

1.Tastatura je radila i na nju niti sam se zalio niti trazim da mi je popravljaju.

2."Gornja plastika" ...he....sta je gornja plastika tj. kako ona radi/ne radi?

3.Nisam jedini korisnik tog netbooka pa ne mogu da garantujem da neko od ostalih ukucana nije nesto prosuo po njemu (iako su rekli "nisam","sto bih sipao nesto u laptop","ja kad sam prosula bokal vode na stari laptop ja sam priznala" itd) ali me iteresuje da li mogu da utvrdim kad i sta je prosuto po njemu.....da li kod mene i lli naknadno u servisu i da li je nesto uopste prosuto.

4.SMATRAM da,i da je nesto prosuto po laptopu(casa vode,soka,piva),to ne moze da dovede do pojave bad sectora. Gresim ili ne??

5.Ako ne prihvataju garanciju da li to znaci ako mi ,recimo,za par meseci crkne RAM,da je i on crkao zbog tecnosti i da ni on ne podleze garanciji? Ni jedan vise kvar ne podleze garanciji tj netbook nije vise u garanciji?


Koje su mi opcije?

6.Da prihvatim njihovu rec,pozdravim se sa daljom garancijom,kupim HDD i sam ga montiram?

7.Da se svadjam,zovem inspekciju,zastitu potrosaca,da ih tuzim....

8.Ako sam nesto prosuo,da li nekim vestacenjem(ko,gde) mogu da dokazem da to jeste/nije izazvalo bad sectors na HDD(ako nije,da li moraju da mi uvaze garanciju)

Unapred zahvalan na svakom konstruktivnom predlogu!

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 00:16 - pre 137 meseci
U poslednje vreme je postalo popularno da se garancije ne priznaju i da se pokuša naplatiti popravka.


 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 00:27 - pre 137 meseci
Citat:
D@NGER:
...
Tamo su netbook pregledali,konstatovali da nije fizicki ostecen,da nista nije razbijeno,prosuto po njemu,da ima tragove koriscenja,popunili papirologiju i rekli da ce da jave cim servis zavrsi.
...
Veceras su me zvali iz Acerovog servisa i rekli: "Utvrdjena je neispravnost HDD,tastature i gornje plastike(???). Po racunaru je prosuta tecnost i garancija se ne moze prihvatiti".
...


Nije mi jasno. Prodavac je prilikom preuzimanja računara proverio i video da ništa nije prosuto po njemu i kao takav prosledio servisu, a servis kaže da je nešto prosuto? Znači prosuto je između prodavca i servisa. Da li je prodavac proverio da li radi tastatura i generalno ceo laptop?
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

D@NGER
Kraljevo

Član broj: 22561
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 01:23 - pre 137 meseci
@Vujkev

Netbook sam odneo direktno u Gigatronov servis gde su mi trazili da ga izvadim iz kutije i stavim na sto nakon cega su ga pregledali,ubacili flesku i butovali sa flesa i nesto proveravali,okretali ga,zagledali, pitali me gde mi je punjac(koji nisam poneo) i napisali da sam ga doneo bez punjaca(sto je ok) i na kraju mi rekli da ce da ga valjda pregleda njihov kontrolni servis pa ce da mi jave sta dalje. SMS-om su mi javili da su ga poslali dalje u ovlasceni servis.

I meni je to cudno,jer drugaru koji je prosuo pivo po laptopu i odneo ga u isti servis,odmah su odbili da prime laptop.

Meni je prvo radnik na pijemu u servis proverio netbook,pa je proveren u njihovom servis,pa mi tek ovlasceni servis odbija reklamaciju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 09:14 - pre 137 meseci
a da se nisu oni zaje*ali? mislim, mozda je situacija jednostavna mozda su pomesali tvoj laptop sa nekim trecim koji je poliven?

Ja bi u svakom slucaju kontaktirao taj ovlasceni servis i trazio detalje. na osnovu cega su zakljucili da je poliven, sta im znaci neispravnost tastature i plastike. Trazi da uporedite serijske brojeve. I ako tastatura zaista vise ne radi (jer su onda oni ocigledno prosuli nesto po laptopu) tako im i reci i pripreti inspekcijom. Da uzmes natopljeni laptop nemoj jer nece ni tebi raditi tastatura.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 09:52 - pre 137 meseci
Najbolje da se dogovoris i odes licno da pogledas da li je u stanju kakvom si ga predao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 18:28 - pre 137 meseci
Koji ovlasceni servis? Kimtec ili System One?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 21:15 - pre 137 meseci
ako je radila tastatura u tom momentu dok si bio prisutan dok je prodavac "gledao", pre nego sto je poslao na servis, mozes da se vadis da su ti unistili laptop i da trazis nov hehehe. Kad su oni vec tako bezobrazni.

Valjda bi taj prodavac video tako ocigledne stvari. Ne bi mogao da proveri racunar sa "flesom" uopste. I video bi da je ostecena gornja plastika. Ako nije napisao nikakvu izjavu o tome, ti kazi da si im dao ispravan laptop i da su ti ga oni unistili!.

da vidis kako ce onda da ipak prihvate garanciju na HDD.

Najcesce sve velike firme, cim im pomenes inspekciju, iako znaju mozda da im inspekcija ne treba, nekako ipak ne zele da se petljaju sa njima i mnogo puta popuste.

Radim u nekoj slicnoj firmi, i znam da to tako sigurno funkcionise...
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 22:26 - pre 137 meseci
Citat:
Binary Mind: Koji ovlasceni servis? Kimtec ili System One?


Beše Kimtec za Asus-a, a SystemOne za Acer: dečko što radi ACER-a u S1 je krajnje korektan lik.

No, stvarno: od koga si ti dobio tu poruku?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...05.12.2012. u 23:18 - pre 137 meseci
@newtesla

I jedni i drugi su ovlasceni za Acer, ali mi ovaj slucaj vise lici na firmu sa Vilinih Voda bez broja
 
Odgovor na temu

D@NGER
Kraljevo

Član broj: 22561
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...06.12.2012. u 01:30 - pre 137 meseci
Ja sam netbook odneo u Gigatronov servis,a u koji su ga oni dalje servis prosledili ne znam.

Sa 065/9099... broja me je zvao "Stevan iz Acerovog servisa". Ne znam da li je to Kimtec,System One ili neki treci.
Rekao mi je da oni ne mogu da priznaju garanciju a da ja mogu da idem u Gigatronov servis da se zalim ako hocu.

Otici cu do Gigatronovog servisa da vidim o cemu se radi.....samo da ugrabim neki slobodan dan posto nisam iz BG-a.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...06.12.2012. u 12:04 - pre 137 meseci
Kad budes otisao raspitaj se gde su poslali laptop posto za Acer u Srbiji postoje svega 2 ovlascena servisa koje sam naveo...
 
Odgovor na temu

radaca
rakija985
beograd

Član broj: 182645
Poruke: 18
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...08.12.2012. u 18:44 - pre 137 meseci
ma meni je tako crko asusos laptop isto tako su mi rekli da sam prosuo nesto a u stvari je otisla maticna ploca valjda neki hladan lem izmedju maticne i graficke posto je graficka zalemljena za plocu znaci nije moja krivica vec fabricka greska tako da ti je bolje da odes direktno i vidis o cemu se radi da te ne prave budalom

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...09.12.2012. u 15:01 - pre 137 meseci
@radaca

Tvoja prica, i jos nekoliko slicnih, su mi poznate sto se tice firme sa Vilinih Voda bb, tako da, za ostale koji imaju probleme sa laptopovima koji su jos u garanciji, a za koje su oni ovlasceni servis, savet je: Pamet u glavu i ne dajte da vas prave budalama.
 
Odgovor na temu

D@NGER
Kraljevo

Član broj: 22561
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...10.12.2012. u 17:22 - pre 137 meseci
Danas sam,konacno,zvao servise i dobio sledece odgovore....

Netbook je poslat u System One.

Kada sam zvao Gigatronov servis procitali su mi odluku System One-a i rekli da ne mogu da prihvate garanciju.
Takodje su mi rekli da System One dobija pare od Acera po popravci tako da je i njima bilo u interesu da mi poprave netbook jer bi bili placeni za to a ovako su samo gubili vreme na proveru i da jednostavno ne mogu da mi uvaze garanciju.
Na pitanje kako to da nisu utvrdili u Gigatronu da je nesto prosuto kazu da ne smeju da otvaraju netbook pa da tako nisu ni mogli spoljnom proverom da utvrde da je nesto proliveno,a da sam ja mogao da ga "drzim 10 dana u vodi i odlicno operem spolja pa da se vizuelnom proverom ne utvrdi".
Rekli su mi da mogu da se zalim zastiti potrosaca,trzisnoj inspekciji i da saljem na ekspertizu ali da je to tako i da ne mogu da mi priznaju garanciju i rekli da im javim kada zelim da preuzmem netbook.

to je to...ukratko

edit: e da,na pitanje kako je to pokvarena gornja plastika nisu znali da mi tacno odgovore i rekli da je moguce da je fizicki ostecena ili ogrebana. Bar su to mogli da vide u servisu bez otvaranja netbooka. To cu tek kad odem da vidim kakvo je ostecenje u pitanju jer sam ga licno bez ogrebotine odneo u servis.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...10.12.2012. u 21:02 - pre 137 meseci
Ako si nacisto da kvar na laptopu nije izavan polivanjem tecnosti na isti, i da nije imao fizickih ostecenja kad si ga predao Gigatronu probaj da ostvaris svoja prava preko nadleznih drzavnih organa. SystemOne, barem meni, nije ostao u losem secanju, dok sam radio po servisima drugih firmi koje su prodavale laptopove za koje su oni ovlasceni servis, i nemam nikakva losa iskustva u saradnji sa njima na relaciji dilerski servis/ovlasceni servis. Svaki put kad sam ih preko telefona pitao nesto sto mi nije jasno oko otvaranja nekog novog modela laptopa radi upgrade-a RAM-a ili nesto slicno, dobijao sam odgovor bez ikakvih problema.

 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
77-46-241-221.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...11.12.2012. u 00:29 - pre 137 meseci
Lično poznajem tog lika što radi Acer u S1: nema šanse da pokušava bilo šta da te farba: ili je Gigatron nešto prosuo, ili su pogrešili lap u Gigatronu... Možeš direktno da iskomuniciraš sa S1, ako već nisi.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

radaca
rakija985
beograd

Član broj: 182645
Poruke: 18
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...11.12.2012. u 11:40 - pre 137 meseci
imaju oni koristi od odbijanja garancije u mom slucaju mogli su mi naplatiti reparaciju ploce a od asusa su mogli traziti novu plocu a da ja to i ne znam na racun garancije i eto od mene su zaradili pare a od asusa su dobili plocu koju mogu da prodaju sa strane srbija je ovo ne sme se verovati nikome
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
77-46-241-221.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...11.12.2012. u 22:30 - pre 137 meseci
^^Teško, jer staru ploču moraju da vraćaju nazad proizvođaču.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Da li vazi garancija ako...11.12.2012. u 22:44 - pre 137 meseci
Iznenadio bi se kakve se malverzacije rade na tu temu. :(
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Da li vazi garancija ako...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4259 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.