Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde je najjeftinije studiranje??

[es] :: Vodič za emigraciju :: Gde je najjeftinije studiranje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7179 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzonyloca
Nikola Bogdanovic
Smederevska Palanka

Član broj: 309370
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Gde je najjeftinije studiranje??02.12.2012. u 15:25 - pre 137 meseci
Postovanje,

Zanima me gde je najjeftinije studiranje ? (u kojim zemaljima,na primer Italija,moze cak i Slovenija ili Slovacka)
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
82.118.2.*



+3 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??02.12.2012. u 19:16 - pre 137 meseci
Austrija i Ceska. A Slovenija sumnjam da je bas jeftina, mozda je cak skuplja koliko sam cuo. Upasti na faks tamo je malo tesko s obzirom da imaju slican americki sistem, u prvom redu moras imati jako visoke akademske ocjene i da se uspjesno bavis nekim sportom. Ispravite ako grijesim, mozda vazi samo za dobivanje stipendije.
 
Odgovor na temu

dzonyloca
Nikola Bogdanovic
Smederevska Palanka

Član broj: 309370
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??02.12.2012. u 19:44 - pre 137 meseci
Hvala na vremenu odvojenom.
Za Austriju mora da se ima jedino 5000 eura kao garancija,sto ja naravno nemam.
Zato i pitam gde je najjeftinije.. :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.messagelabs.net.



+128 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??02.12.2012. u 22:38 - pre 137 meseci
Ako se dobije boravisna dozvola/viza onda su zemlje u kojima je studiranje besplatno (http://en.wikipedia.org/wiki/Free_education):
Argentina
Cuba
Brazil
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Italy
Malta
Mauritius
Morocco
Norway
Saudi Arabia
Scotland
Spain
Sri Lanka
Sweden
Trinidad and Tobago
Barbados
Kenija
Peru
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??02.12.2012. u 23:29 - pre 137 meseci
Italija ima jako povoljno studiranje je ces kao stranac biti ubacen u najsiromansiju klasu i imaces puno puno popusta, verovatno brzo i dom i hranu. Pored toga Italija omogucuje svima koji su kod nje diplomirali ili doktorirali da pretvore vizu u radnu. Jos jedna dobra stvar je sto se staz rezidentski proveden pod studentskom vizom racuna u 5godisnji zahtev za dobijanje trajnog nastanjenja u Italiji, sto je i trajno EU nastanjenje ujedno.

Italijanski jezik je OBAVEZAN ! Sve inf. imaju i na srpskom u italijanskom kulturnom centru u beogradu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 16:48 - pre 137 meseci
Citat:
Braksi: 5godisnji zahtev za dobijanje trajnog nastanjenja u Italiji, sto je i trajno EU nastanjenje ujedno.



Nemoj ohrabrivati ljude ovim, posle ce biti kako ne moze, pa rekli su na forumu tako :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 17:58 - pre 137 meseci
kakav nesuvisli komentar, kao da bih ja rekao coveku nesto sto ne moze. Mozda je u Austriji drugacije za sticanje trajnog boravka u Italiji je ovako.

 
Odgovor na temu

Nach

Član broj: 273684
Poruke: 61
82.118.11.*



+3 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 18:49 - pre 137 meseci
Citat:
dzonyloca:
Hvala na vremenu odvojenom.
Za Austriju mora da se ima jedino 5000 eura kao garancija,sto ja naravno nemam.
Zato i pitam gde je najjeftinije.. :)

Onda preostaje Ceska, jeftinija je od svog susjeda. Ako zelis studirati na ceskom, skoro sve ti je besplatno, od studiranja, hrane do stanovanja (dom, naravno) ili sve je skroz svedeno na minimum. Zaboravio sam spominjati Skandinaviju pa vidi, tamo je studiranje besplatno (sto sumnjam posebno u Svedskoj, mislim da je vec ukinuto za strance) samo ako se dobije boravisna dozvola.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 19:33 - pre 137 meseci
Citat:
Braksi:
kakav nesuvisli komentar, kao da bih ja rekao coveku nesto sto ne moze. Mozda je u Austriji drugacije za sticanje trajnog boravka u Italiji je ovako.



Pogledaj koji deo tvog posta sam naveo a rekao si mu nesto sto ne moze ... da dobije trajni boravak u EU sto ne postoji ...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 20:17 - pre 137 meseci
tehnicki gledano ne postoji za ne-EU drzavljane trajni boravak u EU posto se to izdaje na nivou drzava kao sto ne postoji ne EU drzavljanstvo vec je drzavljanin svake clanice ujedno i drzavljanin EU ! :-)

Medjutim sa trajnom dozvolom jedne zemlje u ovom slucaju ima pravo da radi i boravi i u drugim zemljama trajno. S tim sto dobija privremeni boravak druge zemlje dok ne ispuni rezidentski staz za trajni boravak te zemlje, a onda mu se ukida trajni boravak one zemlje koja je dala i dodeljuje trajni boravak nove zemlje. Ukoliko je on sa npr trajnom italijanskom dozvolom otisao u Svedsku i tamo ziveo X godina koliko treba za Svedsku trajnu onda c mu Svedjani izdati njihovu, a italijansku ce vratiti onome ko je izdao. Ukoliko ne bude dovoljno ziveo u Svedskoj vec se posle Y (X>Y) odseli u Austriju, boravak u Svedskoj ce mu biti otkazan, a Italijanska trajna ce vaziti i dalje, zauvek.

Ta direktiva je usvojena jos ranije na nivou EU a sada se finalizuju tehnikalje i dok on dodje do trajne dozvole za nekih minimum 6 godina to ce sve biti ok.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 22:01 - pre 137 meseci
Nece ni Nemacka ni Holandija dopustiti da im se useta bilo ko sa Rumunskim, Bugarskim stalnim boravkom, vec im je dosta sto im dolaze i nosioci njihovih pasosa. Nista sto je bitno nece ispustiti iz nadleznosti sopstvene drzave. Za ono gde je moguce ostvariti profit, naravno vazi EU bez granica. Ovo je ljubazan odgovor sluzbenika holandskog imigracionig odeljenja u vezi pitanja o radu u Holandiji uz posedovanje stalnog boravka u nekog drugoj EU zemlji ( Sloveniji ). Znaci mozes uci, sto je normalno jer si u "shengenskom" prostoru, ali ti za rad treba radna dozvola isto kao da apliciras iz Srbije.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??03.12.2012. u 22:11 - pre 137 meseci
da ali BG i RO nisu ni u sengenu. Ja sam ovdge govorio o boravku trajnom iz Italije a Italija je osnovala EU

+

sve ovo sam ovih dana proverio sa jednim deckom Belorusom koji hoce tako da pali za Svabiju sa trajnom Italijanskom...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??04.12.2012. u 07:08 - pre 137 meseci
Bitnije je da li je on proverio sa nemackom birokratijom ... Ako hoce da radi na crno, moci ce da boravi tamo, za legalan rad ce trebati da se izda radno-boravisna dozvola, nakon provere njegovog trajnog boravka u Italiji i da li slucajno nema neki Nemac na birou sa njegovim kvalifikacijama ... Uostalom, sam ce reci kada vidi pa cemo cuti.
 
Odgovor na temu

dzonyloca
Nikola Bogdanovic
Smederevska Palanka

Član broj: 309370
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??06.12.2012. u 19:03 - pre 137 meseci
Hvala BRAKSI..
Da li mozes malo vise informacija da mi das.
Bar otprilike,jer sam vec napomenuo da je u Austriji potrebno ja mislim negde oko 40 dolara da se plati skolarina,.sto je jeftino
ali je zato potrebno da neko garantuje za tebe ili da imas 5000eura na racunu.
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.xdsl.murphx.net.



+1 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??06.12.2012. u 22:09 - pre 137 meseci
Citat:
Braksi:
da ali BG i RO nisu ni u sengenu. Ja sam ovdge govorio o boravku trajnom iz Italije a Italija je osnovala EU


Nemoj mesati Schengen i EU - ni u UK [+Irska] ne moze da se doseli i radi sa italijanskim trajnim boravkom.

...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

dzonyloca
Nikola Bogdanovic
Smederevska Palanka

Član broj: 309370
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??08.12.2012. u 22:26 - pre 137 meseci
Mene samo zanima da li postoji neka zemlja koja je u EU a da ne trazi izvod iz banke, tacnije.
Da uprostim pitanje,da li moram da imam odredjenu sumu novca kao garanciju da cu imati novca da se izdrzavam!?
Što se tiče dokumenata da li mi treba uplaćeno zdravstveno osiguranje u talijanskoj pošti, iznos na računu 5 000 eura?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??09.12.2012. u 00:05 - pre 137 meseci
Citat:
dzonyloca: Hvala BRAKSI..
Da li mozes malo vise informacija da mi das.
Bar otprilike,jer sam vec napomenuo da je u Austriji potrebno ja mislim negde oko 40 dolara da se plati skolarina,.sto je jeftino
ali je zato potrebno da neko garantuje za tebe ili da imas 5000eura na racunu.


nema svrhe da ti dajem informacije koje sam mozes da nadjes na internetu. Moras malo procesljati fakultete koji te zanimaju pa ako ti nesto nije jasno posalji mi link, pa ako nesto nije jasno ili ne razumes italijasnki probacu da ti pomognem. Pored toga nemoj zaboraviti da ces morati polagati prvo test iz italijanskog !

Ono sto je sad po zakonu je da sigurno mozes prevesti studijsku vizu u radnu i da ce ti studijska rezidenca biti nastavljena i racunata u onih 5 u nekim provincijama 6 godina za dobijanje stalnog boravka u Italiji. Koliko ce ti taj boravak vredeti u drugim zemljama, sad je jos rano govoriti jer se radi na usaglasavanju direktiva i za 6 godina ko zna sta ce biti.

Uzmi u obzir koliko je lako pretvoriti sudijsku u radnu vizu ako se odlucis za neku drugu zemlju !

Mozda tebi to izgleda cudno, ali zamisli da ngde zivis 4-5-6 godina, naucis jezik, obrazujes se, a onda moras napustiti zemlju jer eto ne mozes prevesti vizu u radnu. To moze biti vrlo bolno iskustvo. No, zivot imigranta je cesto nepredvidljiv ima tu i dosta nepisanih pravila...
 
Odgovor na temu

dzonyloca
Nikola Bogdanovic
Smederevska Palanka

Član broj: 309370
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??09.12.2012. u 08:33 - pre 137 meseci
Da ali mene zanima gde ne moram da imam garancije za zivot.
Kao sto je na primer u Austriji potrebno 5000e jednogodisnje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??09.12.2012. u 08:44 - pre 137 meseci
a ko trazi to faks ili ambasada ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Gde je najjeftinije studiranje??09.12.2012. u 08:57 - pre 137 meseci
u izem ti ove mlade generacije, sve oce sazvakano:

http://www.iicbelgrado.esteri.it/IIC_Belgrado

evo ti formular za vizu i evo zahtevi italijanske ambasade:

http://www.esteri.it/visti/pdf/Formulario_Visto_Nazionale.pdf


Visto da richiedere solo ad avvenuta conferma di essere stato ammesso a sostenere gli esami di ammissione, in base alle Disposizioni pubblicate dal M.I.U.R.

formulario di richiesta di visto (cliccare qui)
fotografia recente in formato tessera
documento di viaggio in corso di validità con scadenza superiore di almeno tre mesi a quella del visto richiesto
dimostrazione della disponibilità in Italia dei mezzi di sostentamento, pari a non meno di € 417,30 per ogni mese di durata dell’anno accademico.
Tale disponibilità può essere comprovata mediante:
esibizione di mezzi personali o familiari
garanzie economiche fornite da Istituzioni ed Enti italiani di accertato credito, da Governi locali, o da Istituzioni ed Enti stranieri considerati affidabili dalla
Rappresentanza diplomatica italiana
dichiarazione circa la disponibilità in Italia di un idoneo alloggio.


Moras pokazati da imas sredstva za izdrzavanje u iznosu ne manjem od 417,30 EUR mesecno za svaki mesec trajanja akademske godine. To mogu biti licna ili porodicna sredstva ili pak bilo kakav vid stipendije.

Sve to ce ti objasniti i u kult centru u BG.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Gde je najjeftinije studiranje??

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7179 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.