Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP - veliko razočaranje!

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP - veliko razočaranje!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5889 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: VIP - veliko razočaranje!26.11.2012. u 00:22 - pre 138 meseci
Citat:
zvezdasbg:
Ja cu ti reci da VIP nema svoju mrezu! Nisu bre pokrili ni 50% Beograda svojom infrastrukturom. To znam iz veoma pouzdanih izvora. Posle pet godina poslovanja? Izvini ali to za mene nije provajder! Oni se ponasaju kao virtuelni operator. Parazitiraju na mrezi drugih.
P.S.
I super ti izvor. Njihov sajt. Hahahahaha

Errrr... parazit je neko ko samo ima korist - a VIP placa za Telenorovu mrezu, i SIGURNO Telenor ne daje prioritet VIP-u na svojim baznim stanicama.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: VIP - veliko razočaranje!26.11.2012. u 08:22 - pre 138 meseci
Rekao bih da to sa mrežom nije od nekog velikog značaja. To govorim po analogiji sa tv jer infrastrukturu ima RTS koji prodaje uslugu prenosa signala preko svojih lokacija i tehnike malim televizijama. Samo neke televizije razvijaju kakvu takvu svoju mrežu jer generalno to je jako velika investicija. Isto je i sa internetom jer na kraju svii idu preko Telekoma koji ima razvijenu mrežu. Verujem i zvuči mi logično da je ista situacija i sa mobilnim operaterima. Zato tu ne vidim nikakav problem. Verujem da je u pitanju jedino novac i želja za pokrivenošću teritorije pa oni koji plate više imaju veću pokrivenost. Neka me ispravi onaj ko zna više o tehničkoj strani mobilne telefonije kod nas.

P.S. Zaboravih da dodam kako je još Karić širio mrežu 063 tako što je deo tehnike postavio po Srbiji na lokacijama tv repetitora, a Telenor nasledio.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: VIP - veliko razočaranje!26.11.2012. u 11:04 - pre 138 meseci
Ne razumem vas, kako možete da kažete da Vip nema svoju mrežu? Šta, sad ispada da samo mt:s ima svoju mrežu po Srbiji? Pa bravo ljudi!

A mapa sa njihovog sajta prilično odgovara stvarnosti. Imaju 3G i GSM pokrivenost teritorije doduše goru nego Telenor i mt:s, ali ipak imaju.

Ne detektuje moj telefon (shot iz prethodnog posta) valjda signal koji ne postoji?

A to da Telenor ima bazne stanice na lokacijama gde su TV repetitori, pa dobro, i Vip i mt:s imaju BS na tim lokacijama, ali imaju i dosta njih van tih lokacija jer mreza u tom slucaju ne bi imala dobru indoor pokrivenost i kapacitet.

Uostalom, idite na ratel registar, unesite operatera i ferekvencije i vidite lokacije na kojima svaki operater ima BS. Jednostavno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: VIP - veliko razočaranje!26.11.2012. u 16:03 - pre 138 meseci
Cela rasprava oko mreže je potpuno irelevantna i suvišna. Bitno je jedino gde ima ili nema signala i baš me briga čiju opremu operater koristi. Imam drugare inžinjere u Telekomu i Telenoru i za pet minuta mogu da proverim šta koriste, ali jednostavno neću da ih davim takvim glupostima. Pretpostavljam da su svi operateri pokrili Srbiju kako-tako. Primera radi u zvezdarskoj šumi mreže 063 i 064 u velikom delu nemaju domet što je loše jer je to deo grada. Međutim gde god da sam ih poredio domet im je bio sličan. Sa Vipom nemam nikakvih iskustava i o njima ne mogu da govorim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP - veliko razočaranje!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5889 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.