Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815005 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
79.101.90.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.08.2008. u 09:16 - pre 190 meseci
Citat:
zika81pomerili za sledeci utorak.


ja danas bio i opet nishta,sledeci termin za javljanje sreda posle 11h

Inache ako josh neko cheka reshenja u VO za civilno,53 reshenja su za sada kod njih u VO...

Reche mi ona plava zhena da su i ostala verovatno gotova ali da chekaju potpis i sl...
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.08.2008. u 12:49 - pre 190 meseci
Citat:
omega84: ja danas bio i opet nishta,sledeci termin za javljanje sreda posle 11h

Inache ako josh neko cheka reshenja u VO za civilno,53 reshenja su za sada kod njih u VO...

Reche mi ona plava zhena da su i ostala verovatno gotova ali da chekaju potpis i sl...


Onda bolje odmah da dodjem u sredu, nego da me u utorak opet odloze. :)
 
Odgovor na temu

imregy

Član broj: 168964
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.08.2008. u 19:23 - pre 190 meseci
Za mesec dana punim 27 i nisam odsluzio vojsku,zivim u madjarskoj i nisam odlozio vojsku.
Brat mi se zeni u oktobru a treba da budem i kum na jednoj svadbi.
Zanima me da li izdaju poternicu (to jest da li ce me uhvatiti na granici ako me proveravaju).
Citao sam vec i to,da od 2005-e ne izdaju poternice nego sam naloge za privodjenje (za sta me treba kod kuce da me uhvate).
Molicu i odgovore (posebno ako je neko u slicnoj situaciji) a ne samo misljenja...
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.08.2008. u 21:55 - pre 190 meseci
Citat:
imregy: Za mesec dana punim 27 i nisam odsluzio vojsku,zivim u madjarskoj i nisam odlozio vojsku.
Brat mi se zeni u oktobru a treba da budem i kum na jednoj svadbi.
Zanima me da li izdaju poternicu (to jest da li ce me uhvatiti na granici ako me proveravaju).


Nece nista izdavati slobodno dodji, ima mnogo postova na ovu temu pogledaj malo unazad. A sto je interesantno u kompjuter samo pregledaju na aerodromu, ja isao u Rumuniju kopnenom granicom i samo lupaju pecat nista drugo nisu gledali.
 
Odgovor na temu

imregy

Član broj: 168964
*.catv.broadband.hu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)22.08.2008. u 23:49 - pre 190 meseci
Hvala ti lepo!
Gledao sam postove,ali sam hteo da budem siguran...
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
77.46.245.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2008. u 11:32 - pre 190 meseci
Citat:
pringles80: A sto je interesantno u kompjuter samo pregledaju na aerodromu, ja isao u Rumuniju kopnenom granicom i samo lupaju pecat nista drugo nisu gledali.


Ne bash... Proveravaju i na regularnim granicnim prelazima al' vise kao izuzetak nego kao pravilo. Pre koji mesec isao busom u Hrvatsku i udje carinik, nekima je samo lupao pechat, a moj i od jos nekolicine je pokupio i odneo u 'kucicu' gde pretpostavljam da je iste proveravao. Srecom, vojska jos nije podigla (ako uopste jos uvek podize) poternicu za mnom iako im se godinama ne javljam tj. apsolutno ignorisem one njihove pozive, nista ne potpisujem i tako to. Sad sam se jos preselio pa good luck in finding me.

E sad, istekao mi pasos pa cu morati da vadim nov, a kad vec to radim vadicu i novu LK. Kolike su sanse da mi to sto ignorisem `otadzbinu koja jezero napravi od suza sto joj se ne javljam` napravi neki problem?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.08.2008. u 12:07 - pre 190 meseci
Ne treba ti regulisana vojna obaveza za izdavanje pasosa i licne karte.

Medjutim, kao sto kazes - promenio si adresu, to ces mozda morati da im saopstis kada vadis novu LK (i, posredno, pasos), jer mozda budu proveravali.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.08.2008. u 10:19 - pre 190 meseci
Ja uzeo resenje danas! Sjajna Gradska cistoca. :) Jel ima neko iskustva , da je sluzio tamo ili da zna nekog ko je sluzio, sta se radi, zaduzenja, obaveze...?
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
79.101.150.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.08.2008. u 10:58 - pre 190 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne treba ti regulisana vojna obaveza za izdavanje pasosa i licne karte.

Medjutim, kao sto kazes - promenio si adresu, to ces mozda morati da im saopstis kada vadis novu LK (i, posredno, pasos), jer mozda budu proveravali.


Ma znam da mi ne treba, nego ako je izdat nalog za privodjenje ispalo bi da idem mecki na rupu.

A sto se nove adrese tice, to oni uopste ne moraju da znaju ... Ostacu registrovan na staroj (imam pristupa istoj, samo ne zivim vise tamo)
 
Odgovor na temu

AmusedToDeath

Član broj: 188585
79.101.132.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.08.2008. u 13:09 - pre 190 meseci
Citat:
zika81: Ja uzeo resenje danas! Sjajna Gradska cistoca. :) Jel ima neko iskustva , da je sluzio tamo ili da zna nekog ko je sluzio, sta se radi, zaduzenja, obaveze...?


Da da, i ja dobio isto... Ajmo sad, iskustva. POsto sam apsolvent Pravnog faxa i najverovatnije cu da diplomiram pre nego sto krenem u vojsku, da li mogu na osnovu toga da im trazim kancelariju u Zelenilu? DDa li mora da se juri veza i tako to? Iskustva, ljudi! Pricajte...
 
Odgovor na temu

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
93.86.94.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 06:49 - pre 190 meseci
Citat:
zika81: Ja uzeo resenje danas! Sjajna Gradska cistoca. :) Jel ima neko iskustva , da je sluzio tamo ili da zna nekog ko je sluzio, sta se radi, zaduzenja, obaveze...?
Citat:
AmusedToDeath: Da da, i ja dobio isto... Ajmo sad, iskustva. POsto sam apsolvent Pravnog faxa i najverovatnije cu da diplomiram pre nego sto krenem u vojsku, da li mogu na osnovu toga da im trazim kancelariju u Zelenilu? DDa li mora da se juri veza i tako to? Iskustva, ljudi! Pricajte...


Koje se ustanove naveli u kojima bi voleli da sluzhite kada se podnosili zahteve?
 
Odgovor na temu

AmusedToDeath

Član broj: 188585
79.101.132.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 14:52 - pre 190 meseci
Citat:
omega84: Koje se ustanove naveli u kojima bi voleli da sluzhite kada se podnosili zahteve?


Ja naveo Novo groblje (kao imao sam neku vezu, a i preko puta mene je), Pravni fax i ZTP. I, onako najopstije receno, naveo sam da bih zeleo da radim na pravnim poslovima s obzirom da imam jos 1 ispit da diplomiram. I indijanci me poslali u Gradsko zelenilo na Surcinski put, a zivim na Zvezdari.

Strasno!
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 15:43 - pre 190 meseci
Poslali te na drugi kraj grada...straašno! :)
Alo bre ljudi, pa iako je civilno, to je i dalje služenje vojske. Meni, tebi, vama, to sve možda izgleda kao zezancija, ali kadru koji radi tamo, pogotovo onom koji nosi JNA u lepoj uspomeni (ali ne u kontekstu JNA tetovaža i dobrih jarana) je to i dalje vrlo ozbiljna stvar.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

AmusedToDeath

Član broj: 188585
212.200.202.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 18:16 - pre 190 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Poslali te na drugi kraj grada...straašno! :)
Alo bre ljudi, pa iako je civilno, to je i dalje služenje vojske. Meni, tebi, vama, to sve možda izgleda kao zezancija, ali kadru koji radi tamo, pogotovo onom koji nosi JNA u lepoj uspomeni (ali ne u kontekstu JNA tetovaža i dobrih jarana) je to i dalje vrlo ozbiljna stvar.


To u kakvim je uspomenama JNA nekome se mene ne tice. Ni mene, ni svih ljudi koji su izabrali civilno sluzenje. Ako bi se sutra raspisao referendum (kad to pitanje ne bi bilo u nadleznosti parlamenta), ogromna vecina bi glasala ZA ukidanje obaveznog sluzenja vojnog roka. Velika, troma i neobucena vojska ne treba nikome niti u strateskom smislu predstavlja bilo kakvu prednost nad vojskama u okruzenju, a kamoli u odnosu na ozbiljnije vojne sile. Te hladnoratovske gluposti po sovjetskom modelu su odavno prevazidjene i danas gotovo neprimenjive.

Dakle - potpuna profesionalizacija. Ko hoce da bude vojnik, neka se skoluje i obucava za to, a drzava neka ga plati. Mi sto smo na civilnom sluzenju u ovom "prelaznom roku" gledamo da sto lakse i bezbolnije prodjemo taj period koji je samo teret iz mnogo razloga (prvensteno zbog odnosa bliskom robovlasnickom, drugo zbog nemogucnosti zakljucenja ugovora o radu).
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: adzone.org - regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 18:45 - pre 190 meseci
Sve što si rekao i dalje ne opravdava mlohavu omladinu kojoj je problem da ode na drugi kraj grada :)
Onaj ko služi pod oružjem ide u Kuršumliju ili na nku među da čuva granicu.
Onaj ko to odrađuje civilno je stvarno kesa ako mu je problem drugi deo grada.
Kao da ne razumeš da to što si ti tražio tu i tu instituciju, pa je dobio, je velika sreća, a ne njihova obaveza da ti udovolje.
A ja ću prvi glasati za ukidanje vojne obaveze :)
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

AmusedToDeath

Član broj: 188585
212.200.202.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 19:09 - pre 190 meseci
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Sve što si rekao i dalje ne opravdava mlohavu omladinu kojoj je problem da ode na drugi kraj grada :)
Onaj ko služi pod oružjem ide u Kuršumliju ili na nku među da čuva granicu.
Onaj ko to odrađuje civilno je stvarno kesa ako mu je problem drugi deo grada.
Kao da ne razumeš da to što si ti tražio tu i tu instituciju, pa je dobio, je velika sreća, a ne njihova obaveza da ti udovolje.
A ja ću prvi glasati za ukidanje vojne obaveze :)


Prvo, nisam uopste dobio to sto sam trazio. Trazio sam Novo groblje, ZTP ili Pravni fax, a dobio Gradsko zelenilo koje je na desetom kraju grada. ZNaci niko mi nije udovoljio niti razmatrao moje zelje.

Nije meni problem da odem na drugi kraj grada, i ne znam kako si na taj nacin izvukao zakljucak o "mlohavosti". Da me neko za to placa, naravno da bih isao i van grada. Ali svaki dan ustajati u 6h ujutru, pa ici tamo, blejati 6-7 sati i kao "vrsiti drustveno-koristan rad", i sve to u trajanju od 9 meseci (za koje vreme ne mozes da radis), je apsurdno i sasvim blisko robovlasnickom sistemu. O tome govorim. Rec je o sasvim glupoj normi, koja je pretpostavljam ukradena iz nekih stranih zakona gde se zaista i primenjuje onako kako je zamisljena. U ovom rasulu koje se zove Srbija je to apsolutna nebuloza, ali svakako korisnije od izdrkavanja koje se zove redovna vojska.

Dakle, nemam nista protiv ideje o prigovoru savesti, a i sam koncept je lepo zamisljen, ali kako ja da doprinesem drustvu ako ne radim ono za sta sam skolovan da radim? Sto puta vise i kvalitetnije ce Gradskom zelenilu doprineti jedan Ciga koji ima iskustva sa motikom i asovom, nego ja. Dakle, trebalo je zaista ljude slati na radna mesta koja odgovaraju njihovoj struci i sposobnostima, a ne da prave haos i da prouzrokuju da svako juri nekakve veze. Sta je tu drustveno-korisno?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: adzone.org - regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.08.2008. u 19:19 - pre 190 meseci
Nemoj da se uvrediš, ali ovoj zemlji svega treba više od pravnika :)
To što ćeš bilo šta raditi u Gradskoj čistoći je mnogo korisnije, nego da su te gurnuli u Vladu u birokratsku mašineriju.
Tebe neće zapasti motika i metla, to će oni zaista ostaviti nekom Cigi, ali da se ne lažemo, naučiti, ako si već rođen sa obe leve (ne kažem da jesi), da koristiš metlu i lopatu nije neka mudrost, pa bi svi mi vrlo brzo stigli nekog Cigu.

A ne znam i otkud ti ideja da bi bio nešto korisniji u ŽTP-u ili a groblju, u odnosnu na GZ. Da si med. sestra (brat), pa tražio DZ, a dobio nešto levo, pa ajde, ali kao pravnik ćeš imati svuda od pobrojanih lokacija/institucija priliku da radiš iste stvari.

A razumeo sam da nisi dobio to što si želeo, samo sam se pogrešno izrazio. Jasno da je frustracija tu baš zbog toga.

Sam kažeš da je i 9 meseci takvog džabalebarenja i "društveno korisnog rada" bolje od redovne vojske, i to stoji..6 meseci *ebavati čvorke na nekoj čuki je gora varijanta.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

bgd_boy

Član broj: 110553
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.08.2008. u 01:37 - pre 190 meseci
Ajde da cujemo gde je najbolje sluziti vojni rok po vasim utiscima...
I inace sta dobijaju najvise oni iz VO Zemun? Verovatno postoje ustonove gde najvise vole da vas salju?>
 
Odgovor na temu

zika_padobranac

Član broj: 72360
Poruke: 10
89.216.68.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.08.2008. u 08:22 - pre 190 meseci
Elem i ja da se oglasim xD Posle toliko cekanja i cekanja da se ukine ta slavna vojska na kraju mi je dunulo pa sam trazio civilnu.Dobio sam DZ Liman 4 (NS)tako da sam relativno zadovoljan uzimajuci u obzir da sam rekao da mi je svejedno gde cu da sluzim.Da li je neko slucajno sluzio tamo ako moze da mi prenese utiske bio bih zahvalan :) Inace sam zavrsio srednju medicinsku pa me zanima sta bi od poslova moglo da zakaci jednog civilnog vojnika na sluzenju u domu zdravlja :D
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.223.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.08.2008. u 22:13 - pre 190 meseci
Citat:
Prvo, nisam uopste dobio to sto sam trazio. Trazio sam Novo groblje, ZTP ili Pravni fax, a dobio Gradsko zelenilo koje je na desetom kraju grada. ZNaci niko mi nije udovoljio niti razmatrao moje zelje.

Nije meni problem da odem na drugi kraj grada, i ne znam kako si na taj nacin izvukao zakljucak o "mlohavosti". Da me neko za to placa, naravno da bih isao i van grada. Ali svaki dan ustajati u 6h ujutru, pa ici tamo, blejati 6-7 sati i kao "vrsiti drustveno-koristan rad", i sve to u trajanju od 9 meseci (za koje vreme ne mozes da radis), je apsurdno i sasvim blisko robovlasnickom sistemu. O tome govorim. Rec je o sasvim glupoj normi, koja je pretpostavljam ukradena iz nekih stranih zakona gde se zaista i primenjuje onako kako je zamisljena. U ovom rasulu koje se zove Srbija je to apsolutna nebuloza, ali svakako korisnije od izdrkavanja koje se zove redovna vojska.

Pa šta si očekivao :) Vojska je možda nekada imala nekakvu svrhu, ali danas jedina svrha vojske je da maltretira ljude, bez obzira da li se radi o redovnoj ili civilnoj vojsci. Dakle, cilj nije da se uradi nešto korisno, jer da jeste, valjda bi prvo pogledali ko se čime bavi, u čemu ima iskustva, reference, tražili CV, pa onda na osnovu toga napravili plan kako da se uradi nešto korisno. Recimo, prijavi se toliko i toliko programera, pa se naprave timovi, pa se kompjuterizuju ustanove od javnog značaja. Svaka klasa bi mogla da kompjuterizuje barem nekoliko bolnica, domova zdravlja, opština... i to bi onda stvarno bilo nešto korisno. Ovako, gurnu te tamo gde ima mesta, eto čisto da bi gulio 9 meseci za džabe, a to da li ćeš ti za to vreme da uradiš nešto korisno za državu, nije bitno. Mislim, koja je logika da pošalješ kvalifikovanog programera da pere gaće po bolnicama ili sadi cveće, dok ljudi koji su plaćeni da to rade sede i pijuckau kafu. Mislim, taj posao bi svakako bio odrađen i bez tog civilnog vojnika, tako da je ovo praktično presipanje iz šupljeg u prazno i stvarno ne znam kako to može da se svrsta u nekakav društveno koristan rad.
Citat:
Ajde da cujemo gde je najbolje sluziti vojni rok po vasim utiscima...

Najbolje je služiti negde gde je opuštena atmosfera i gde direktor ustanove, odnosno lice zaduženo za vojnike na civilu takođe misli da je vojni rok glupost, pa dozvoli civilcima da ne dolaze svaki dan, a i kad dođu ostavi ih tu sat dva i šalje ih kući.
Citat:
Da li je neko slucajno sluzio tamo ako moze da mi prenese utiske bio bih zahvalan :) Inace sam zavrsio srednju medicinsku pa me zanima sta bi od poslova moglo da zakaci jednog civilnog vojnika na sluzenju u domu zdravlja :D

Iz iskustva nekih mojih prijatelja, ako budeš služio u nekom domu zdravlja, nije mnogo bitno šta si završio, jer domovi zdravlja uglavnom već imaju dovoljno radne snage, a civilci služe da ih zamene na poslovima koje niko ne voli da radi... recimo pranje, ribanje, čišćenje... a ko si dovoljno tehnički potkovan, možda ti daju i da popraviš neki prozor, vrata, ukucaš koji ekser... itd. Ako im kažeš da umeš sa računarima, možda ti i daju da središ kartoteku, ubaciš podatke u računar, evidentiraš... ali pazi ovo je mač sa dve oštrice... jedan moj drugar je recimo služio u lokalnom domu zdravlja i rekao im da ume sa računarima misleći da će tako da se izvuče iz težih poslova i na kraju se ispostavilo da su ostali civilci dolazili na po sat vremena, nekad i manje, izribaju hodnik i prozore i pale kući, a ovaj je ostajao svaki dan po osam sati da bi unosio podatke u računar, koji je uzgred budi rečeno bio neka krntija koja se stalno zakucava i restartuje, pa onda zaposleni stalno imaju neka pitanja, čak i o svojim kućnim računarima, te kako ovo kako ono, ispizdeo je. Sve u svemu, prošao je mnogo gore nego ovi koji su reklu da ne znaju ništa.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815005 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.