Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622547 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 16:52 - pre 130 meseci
Super, eto resenja zaposlicemo 1.500.000 nezaposlenih kao cobane, sa 700€ i ima da procvetamo...

Aj sto je ventura operisan od realnosti ali zar i ti imenjace?

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 16:56 - pre 130 meseci
Daj da prvo popunimo radna mesta za čobane, pa lagano i sve ostalo, pa tek kad nestane da onda vidimo šta ćemo... Ovako svi kukaju da nema posla, a krave bleje same...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 16:57 - pre 130 meseci
Ko veruje da cobanin zaradjuje 700e neka digne 12 prstiju

Gomila gluposti...

Ne kapiram kako neki ljudi nekapiraju da ljudi prezivljavaju sa 200e. Ne terajte me da pravim dnevne proracune.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 16:57 - pre 130 meseci
Cek a zasto su ti likovi (ili vi) koje branite bolji od mene? Ja sam za 150e mesao farbe i slagao do pola noci magacin sa 38.5c temperaturom zato sto "ne moras sutra da dolazis ako neces".
Nataknem sve "podsuknjase" na onu stvar!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 17:17 - pre 130 meseci
Citat:
adzo_:
Super, eto resenja zaposlicemo 1.500.000 nezaposlenih kao cobane, sa 700€ i ima da procvetamo...

Aj sto je ventura operisan od realnosti ali zar i ti imenjace?


Na me' mislis?

Cuj, ich jeo shajze od kad sam curice poceo da jurim. Ponekad mi 100 dinara po satu znacilo vise nego danas 1000eur-a. Nagut'o sam se ja te realisticne prasine, sad je samo iskasljavam da vidite kakva je.

Ali da batalimo mene jer sam otisao u IT...imam (imao, bem ti pos'o) drugara koji je entry level struka. Poceo da radi najtezi posao za kiriju i racune (poneo je nesto hrane od kuce, za ostale dane smo delili). Nakon sto je taj crni posao radio kao da je njegova firma brzo je napredovao do plate i posla gde se mozda kuci ziv vrati a i ostane mu da jede jos ponesto sem supice iz kesice.

I tako on radio ko sivonja, crncio budala, slomio se ziv i posle godinu-dve max postao tamo neki sef i ima prosecnu platu (vise od toga tesko da moze). Organizuje, dogovara, zna sve u detalj gde je sta i sto je najvaznije, kad dobije zadatak, poslodavac moze mirno da spava znajuci da ce on to da uradi. Takav je oduvek bio.

Nije IT, nije genijalac, decko iz naroda (pa jos sa sela) ali je vredan, pedantan, odgovoran i postuje posao koji radi (sve koje je radio) i postuje poslodavca (ne moras da volis) koji je inace poznat kao svinja a ipak je prepoznao kvalitet.

Nem pojma sto sam vam ovo ispricao :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 18:21 - pre 130 meseci
@ Branko Santo:
Vidim ostao si da mesas farbe za 150€ ili da budes network admin za 250€ , to se javljas iz Praga sa letovanja
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 18:32 - pre 130 meseci
Pa sto bi ostao? Da je sedeo kod kuce ne bi bio tamo gde je sada, a sada mu je koliko vidimo lepo. Ustani i ti sa kauca, mozda se i tebi slicno desi.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 18:39 - pre 130 meseci
To i ja kazem , da je ostao da radi na takvim poslovima ne bi bio gde je sada.
Sto znaci da su takvi poslovi (lose placeni/izrabljivacki) ili samo privremeni ili nepotrebni.
A to znaci da veze nemaju s temom koja glasi 'Zasto mladi danas nemaju posao' tj. zasto je stopa nezaposlenosti mladih veca od 51.2%

Znam ja da se ti po vise pitanja slazes sa mnom samo tebi to jos nije jasno ...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 18:48 - pre 130 meseci
Definitivno se ne slazemo da je taj posao bio nepotreban.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 20:05 - pre 130 meseci
@Homer, Ivan
Bilo je izuzetno potrebno. Kako sam kucni racunar delio sa jos tri osobe (dva brata i cale) moje mogucnosti za unapredjenjem na polju racunara (nesto sto mi je bila zelja) su bile vrlo ogranicene. Ja sam uspeo svoje da ubedim da uzmu na kredit masinu (monitor sam imao) i ja sam placao rate posto moji nisu bas bili u mogucnosti to da mi priuste. Da nije bilo tog posla ja ne bih ima racunar, ne bih mogao da naucim to sto sam naucio, kupim novi racunar, naucim vise i mnogo kasnije "odem na odmor u prag" :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 20:28 - pre 130 meseci
Dobro je , trolovi , napisao sam privremeni ili nepotrebni
Al videli ste vi to a ipak trolujete ...

Sto si otisao kad si 'naucio vise' , sto nisi ostao , ovde su male plate (i dovoljno je 30-40k za zivot) al zato zezanje (karanje) svaki dan
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 20:47 - pre 130 meseci
@Homer
Tako je privremeni posao koji ti omogucava da napredujes brze nego sto bi bez njega. Kada pocnes da se cesto nalazis u takvim situacijama kao sto sam ja imao prilike pocnes vrlo brzo da filtriras izmet od ljudi i ocvrsnes na nacine koje je tesko razumeti ako nisi bio u takvim prilikama. Ja sam imao situaciju gde mi je cetvorogodisnji (48 meseci) sin mog gazde rekao da ja nista ne znam jer ja nemam para.

Pa otisao sam bas zato sto sam naucio vise i zato sto u Srbiji nije bilo prilike koju sam ja mislio da zasluzujem. Nisam bio spreman da se borim vise sa vetrenjacama i da budem okruzen probisvetima, bitangama i kriminalcima (bukvalno ljudi koji su komsije mojim roditeljima, ono plac do placa). U zivotu je sreca faktor, ali znoj je presudan.

A moze biti i da sam se samo dobio od kojeg picanceta viska pa otvorim dusu vise nego sto bi trebalo.

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 20:54 - pre 130 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
Dobro je , trolovi , napisao sam privremeni ili nepotrebni
Al videli ste vi to a ipak trolujete ...

Sto si otisao kad si 'naucio vise' , sto nisi ostao , ovde su male plate (i dovoljno je 30-40k za zivot) al zato zezanje (karanje) svaki dan

A sto bi ostao? Glupo je nas nazivati trolovima koji nismo lezali na kaucu od strane tebe, koji izgleda lezis dok ti roditelji rmbace.

Prosti mi nije jasno sto se ljutis na nas, pa tebi je definitivno bolje nego sto je nama ikad bilo :)
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 20:57 - pre 130 meseci
@ Branko Santo:
E pa zato ce da odu i ostali kojima to ne odgovara , a ostace neki samo-zaposleni majstori , oni koji ce da rade za poslodavce preko kurca i da menjaju poslove ko carape , oni koji nece nista raditi vec ziveti od nasledja (ili bar u nasledjenoj nekretnini - eto jedan trosak manje) i neke preprodaje/sverca (telefoni , tableti , odeca , obuca , kucna hemija , kafa , kulen i sir) i kriminalci (pljacke , kradje , dilovanje i tako to).
Pa ce tajkuni ili bataliti posao ili uvoziti etiopljane i pakistance da im rade a politicari ce da se razbeze jer nece imati dovoljno para zbog manje poreskih obveznika ...

Emigracija je sve aktuelnija , a tek ce biti kad omladina shvati da vise nema posla ni u drzavnim i javnim preduzecima i da ni partije i veze ne pomazu
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
46.42.175.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:10 - pre 130 meseci
Citat:
Branko Santo:
@Homer, Ivan
Bilo je izuzetno potrebno. Kako sam kucni racunar delio sa jos tri osobe (dva brata i cale) moje mogucnosti za unapredjenjem na polju racunara (nesto sto mi je bila zelja) su bile vrlo ogranicene. Ja sam uspeo svoje da ubedim da uzmu na kredit masinu (monitor sam imao) i ja sam placao rate posto moji nisu bas bili u mogucnosti to da mi priuste. Da nije bilo tog posla ja ne bih ima racunar, ne bih mogao da naucim to sto sam naucio, kupim novi racunar, naucim vise i mnogo kasnije "odem na odmor u prag" :)


Jeste.... A ziveo si kod mame i tate.. jeo mamin pasulj.. mama prala ves... A ti radio za komp? Normalno?
Lepo od tebe sto si imao cilj...
Zasto nisi probao da se osamostalis sa tim kesom?
Treci dan bi pojurio kod mame na suljpa )))
Suma sumarum.. super je 3k dinara.. al da zivis na maminoj i tatinoj grbini... Na zalost,vecina u Srbiji sa tim novcem zivi i prehranjuje porodice.. Kako,to samo oni znaju..
Slazem se da se raditi mora.. Ali,da je to normalno stanje, u kom je Srbija vec dugo.. sigurno nije.. iako neki ovde pokusavaju da nam nametnu da je sve to ok.. i da u stvari mali covek nece da radi...
Motka je iz g.vana izasla!

Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:22 - pre 130 meseci
Osamostalio se vrlo brzo i to daleko pre 30-te godine i mi ovde ne govorimo o deci vec o pajserima od 30+ godina.

No, the dark side team je na okupu, pa mozemo da pocnemo :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:23 - pre 130 meseci
@morpheusxxx
OK kad nadjes gde sam ja rekao da je obavezno da se odmah odvojis od porodice slobodno me citiraj. Ako ne mozes, nemoj da mi imputiras takve izjave.


Racunica je izuzetno laka. Ima poslova za koji moramo da uvezemo radnu snagu a imamo 40% nezaposlenost. 'Bes mi sve ako to nije ocigledan problem!?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:30 - pre 130 meseci
Citat:
Branko Santo:
Racunica je izuzetno laka. Ima poslova za koji moramo da uvezemo radnu snagu a imamo 40% nezaposlenost. 'Bes mi sve ako to nije ocigledan problem!?

Pa nije nego gulio fakultet 8 godina da bi sa diplomom čuvao krave... Bolje da sedi kući i čeka posao u struci.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:37 - pre 130 meseci
Bolje da sedi ako ima gde da sedi i nije neki potrosac
Bolje i da svercuje kulen i gace i carape i prodaje rezani duvan nego da radi u struci za 250-300€
Bolje i da u USA prevrce pljeskavice nego da radi u struci u Srbiji
Bolje i da radi kao baba-sera u Njemackoj pa tamo placa sobu i klopu nego da to isto jedva moze da plati u Srbiji od posla u struci
. . .
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao31.07.2013. u 21:40 - pre 130 meseci
Je l' ovaj Homer onaj banovani Tadic?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622547 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.